Close

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 293
  1. #1

    Domyślnie D700 do ślubów

    Witam
    Jakieś 3 miesiące temu zmieniałem system z canona /30D, 40D, 5D/ na nikona d700. Spotkałem się wtedy z opinią, że kolory z D700 trudne, że mając tylko CS3 i ACR to same problemy mnie czekają z kolorami - głównie skóry. Opinie te wygłaszali uznani fotografowie ślubni. Rady szukałem też na tym forum - wątek gdzieś przepadł - ale głównie słyszałem, że jak mam wątpliwości, to może lepiej pozostać przy 5D. Nie pozostałem i nie żałuję. Z perspektywy czasu i kilku ślubów muszę stwierdzić, że ja problemu nie zauważyłem. Natomiast aparat D700 to "Samo DOBRO" Głównie AF i szumy i klika rozwiązań technicznych i ergonomicznych, których w canonie po prostu nie ma. Jak radzi sobie z kolorami? Jak NEF-y poddają się obróbce w ACR i PS CS3 można zerknąć tu Każdy może wyciągnąć własne wnioski. Ja osobiście jestem BARDZO zadowolony ze zmiany.
    Było600, 35 f1.8G, 50 f1,4G, 85 f1,8D, 16 f2.8 fisheye, 2xSB 900
    Zostało: D7100, S18-35 f1., Metz 48

  2. #2

    Domyślnie

    no wlasnie na tych zdjeciach widac samo zlo z nikona... pomaranczowa skorka jak po zoltaczce, kanal czerwony, ktory przytlacza wszystkie pozostale... dobra reklama.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuqa Zobacz posta
    Witam
    Jakieś 3 miesiące temu zmieniałem system z canona /30D, 40D, 5D/ na nikona d700. Spotkałem się wtedy z opinią, że kolory z D700 trudne, że mając tylko CS3 i ACR to same problemy mnie czekają z kolorami - głównie skóry. Opinie te wygłaszali uznani fotografowie ślubni. Rady szukałem też na tym forum - wątek gdzieś przepadł - ale głównie słyszałem, że jak mam wątpliwości, to może lepiej pozostać przy 5D. Nie pozostałem i nie żałuję. Z perspektywy czasu i kilku ślubów muszę stwierdzić, że ja problemu nie zauważyłem. Natomiast aparat D700 to "Samo DOBRO" Głównie AF i szumy i klika rozwiązań technicznych i ergonomicznych, których w canonie po prostu nie ma. Jak radzi sobie z kolorami? Jak NEF-y poddają się obróbce w ACR i PS CS3 można zerknąć tu Każdy może wyciągnąć własne wnioski. Ja osobiście jestem BARDZO zadowolony ze zmiany.
    No i gites, że jesteś zadowolony .

    Aczkolwiek ja na niektórych zdjęciach "zdjąłbym" z twarzy jeszcze trochę pomarańczowego w ACR.
    Profili w ACRze używasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Problem w tym, że faktycznie w webie kolory są za bardzo nasycone o ok 15-20% w stosunku do tego co na papierze i przy podglądzie profilu labu w PS. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Na papierze i w PS odbitki wyglądają bardzo dobrze - intensywnie ale pomarańcze nie walą po oczach. Jak wy sobie z tym radzicie? Do weba obrabiacie inaczej a na papier inaczej?

    A w ACR używam czasem profilu - portret ew na standard jadę...
    Było600, 35 f1.8G, 50 f1,4G, 85 f1,8D, 16 f2.8 fisheye, 2xSB 900
    Zostało: D7100, S18-35 f1., Metz 48

  5. #5

    Domyślnie

    Z tym nie trzeba sobie radzić, to trzeba pokochać.

    Przesada z tymi zafarbami. Przyjemne, ciepłe w barwie zdjęcia i już.
    Ile monitorów, tyle zdjęć.
    Można by nawet kiedyś zrobić ankietę z pytaniem czy Twój monitor jest skalibrowany - ciekawe, jakie byłyby wyniki...

    Jeśli na papierze wyglądają tak, jak Ci sie podoba - to ja problemu zupełnie nie widzę.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuqa Zobacz posta
    A w ACR używam czasem profilu - portret ew na standard jadę...
    Sporo osób (ja także) używa profilu D2x mode 2.

  7. #7

    Domyślnie

    Generalnie ładne zdjęcia masz na stronie, w sensie kadru i chwycenia "momentu" , ale patrząc na kolory od razu widać, że z D700 wyskoczyły jakby ludzie mieli w przodkach Indian i Chińczyków. Natury się nie da oszukać
    Czyli masz ten sam problem co ja ale ja już podobnie jak TY pitole to i nie biorę do głowy bo czasu nie mam. Na dziś dla mnie ważne jest, że jak ostrze na obrączki swoją 35 mm to na 6 strzałów mam SZEŚĆ trafionych w punkt w D200 miałbym co prawda 7
    (na razie pitole te kolory )
    Miło by było gdyby się wypowiedzieli w tym temacie fachowcy pierwszej wody w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 06-05-2009 o 12:43
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Generalnie ładne zdjęcia masz na stronie, w sensie kadru i chwycenia "momentu" , ale patrząc na kolory od razu widać, że z D700 wyskoczyły jakby ludzie mieli w przodkach Indian i Chińczyków. Natury się nie da oszukać
    Czyli masz ten sam problem co ja ale ja już podobnie jak TY pitole to i nie biorę do głowy bo czasu nie mam. Na dziś dla mnie ważne jest, że jak ostrze na obrączki swoją 35 mm to na 6 strzałów mam SZEŚĆ trafionych w punkt w D200 miałbym co prawda 7
    (na razie pitole )
    Milo by było gdyby się wypowiedzieli w tym temacie fachowcy pierwszej wody w tym temacie.
    No, ale przecież w ACR są odpowiednie suwaki, którymi odejmuje się dany kolor i po krzyku. W czym problem?
    Poza tym tak jak ktoś wyżej wspomniał.. ilu z nas ma monitory które można porządnie (sprzętowo) skalibrować? 1 % ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    No, ale przecież w ACR są odpowiednie suwaki, którymi odejmuje się dany kolor i po krzyku. W czym problem?
    hmm, coś mi ta genialna w swej prostocie metoda nie przynosi efektów w każdych warunkach i takich, jakbym chciał a Tobie?
    muszę szukać zdecydowanie innymi tropami.


    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Poza tym tak jak ktoś wyżej wspomniał.. ilu z nas ma monitory które można porządnie (sprzętowo) skalibrować? 1 % ?
    +1


    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Na dziś dla mnie ważne jest, że jak ostrze na obrączki swoją 35 mm to na 6 strzałów mam SZEŚĆ trafionych w punkt w D200 miałbym co prawda 7
    (na razie pitole te kolory )
    dokładnie tak mam z 5d2. powtarzalność tego układu jest fantastyczna.
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 06-05-2009 o 13:30

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    hmm, coś mi ta genialna w swej prostocie metoda nie przynosi efektów w każdych warunkach i takich, jakbym chciał a Tobie?

    Ja jestem dopiero na etapie nauki obrabiania zdjęć z D700, bo kolorystyka jest na pewno inna niż ta, z którą miałem do czynienia wcześniej w D80. Na razie eksperymentuję
    Monitor mam raczej słaby do zastosować graficznych, niestety...

    Zdradź jak Ty sobie z tym radzisz
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 06-05-2009 o 13:35

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •