Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66
  1. #1

    Domyślnie Dotacje z PUP i Kwalifikacje

    Witam

    Od jakiegoś czasu mierze się z zamiarem założenia firmy usługowej związanej z fotografią i w mniejszej części z grafiką(okładki cd/plakaty/). Czytałem troche po necie i chciałbym się Was spytać jakie papierki związane z kwalifikacjami dołączaliście do wniosku o dotacje? Nie mam żadnych kursów ani szkoły . Fakt robiłem zdjęcia dla urzędu, domu kultury, stowarzyszeń itp. ale nigdy nie spisywaliśmy żadnych umów.

    Jak myślicie można prosić o jakąś rekomendacje z ich strony ?

    Pozdrawiam
    Mateusz
    FOTOGRAFIA ŚLUBNA
    D700|D200|N24-70|N50/1.8|N85/1.8|SB800|SB900|
    " Nie ma światła bez cienia."

  2. #2

    Domyślnie

    Kwalifikacje z ich strony przydadzą się choćby nawet dla przyszłych klientów
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    W moim przypadku portfolio wystarczylo ale to zależy od konkretnego UP. Np ja już tydzień temu dostałem kasę a nasz forumowy kolega malibu który składał tego samego dnia co ja tyle że w innym UP chodzi teraz na jakieś głupawe szkolenie i nie wie kiedy będzie miał kase.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  4. #4

    Domyślnie

    Dla urzędników przede wszystkim liczy się papier i co na nim jest napisane...a więc referencje raczej niezbędne. Skontaktuj się ze swoimi klientami to nie powinni robić problemów z referencjami ( oczywiście jak byli zadowoleni z Twojego dzieła) ewentualnie sam będziesz musiał sobie nasłodzić a oni się podpiszą Podejrzewam, że kolega sea21 miał trochę szczęścia, że natknął się na wrażliwych fotograficznie urzedników ja bym nie ryzykował ( zresztą też nie ryzykowałem i też po referencje się po czasie zgłaszałem).... Powodzenia
    www.foto-mm.pl http://3dpanorama.pl
    Nikony, szkła, lampki 2

  5. #5

    Domyślnie

    przedwczoraj złożyłem wniosek. w urzędzie powiedziano mi że od 1 Czerwca kwota dotacji wzrośnie do 19.100
    FOTOGRAFIA ŚLUBNA
    D700|D200|N24-70|N50/1.8|N85/1.8|SB800|SB900|
    " Nie ma światła bez cienia."

  6. #6

    Domyślnie

    a ja zapytam troszkę inaczej
    ile trzeba mieć kasiury na założenie firmy?? można startnąć z kwotą własną np. 5k (nie mówie o dotatacjach)??
    Nikon FX + troszkę gratów

  7. #7

    Domyślnie

    Na samo założenie to właściwie nic
    Wpis do ewidencji działalności chyba już wszędzie jest bezpłatny, GUS, ZUS tez, pieczątka też jest opcjonalna, więc nie musisz za nią płacić
    Z kosztów bieżących będziesz miał tylko ZUS, płatny za dany miesiąc do 10 następnego miesiąca. Jak będzie ten niższy to coś między 200 i 300zł, z czego większość odliczana od podatku, ale to już później, jeśli jakiś podatek wyjdzie z wyliczeń
    Pozostałe kwoty to już zależą od Twoich indywidualnych kalkulacji, ile wydasz/zarobisz w początkowym okresie. Chcesz dokupić jakiś sprzęt? Wynająć pomieszczenie? Może zareklamować się gdzieś? Każdy przypadek jest inny.

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałbym dokupić sprzęt ale to z dotacji... Pomieszczenia nie bede wynajmował bo mam duzy dom. Stronkę zrobie sobie sam, jakieś banery szyldy itp to kwestia myślę tysiaka. Czyli nic tylko otwierać

    edit: a jak to jest jesli jestem studentem?? mam szanse na dofinansowanie, mniejszy zus itp?
    Ostatnio edytowane przez bsiuda ; 31-05-2009 o 17:49
    Nikon FX + troszkę gratów

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jestem na zaocznych i nie robili żadnych problemów. Dostałem kasiorkę jakiś misiąc temu
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #10

    Domyślnie

    zus tez masz ten mniejszy??
    Nikon FX + troszkę gratów

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •