Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Np Dxxx i szkła MF -wyzwolenie migawki w momencie pojawienia się kropki

    Tytuł nie wprowadził precyzyjnie w temat, bo nie wiedziałem jak to przekazać w kilku słowach

    Ciekawy jestem czy jest taka mozliwość w Nikonach, jak w aparacie znajomego Samsung(Pentax) GX10 aby trzymając wcisniety do konca spust, wyzwolić migawkę dopiero wtedy, gdy kręcąc pierścieniem ostrości na obiektywie MF uzyskamy potwierdzenie ostrosci (kropka ) . Zakładam, że kolega swoje body miał ustwione na AF-S z priorytetem ostrości, choć on sam nie mógł(z jakiejś tam przyczyny) udzielić mi wiecej wskazówek dotyczacych ustwaień w menu

    Może jest taka możliwość aby uzyskać przy naszych puszkach ten efekt?
    ..

    Tak wiem.. mam sobie kupić Samsunga. Tv już mam

    .
    Ostatnio edytowane przez Nikuś ; 05-05-2009 o 23:06
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  2. #2

    Domyślnie

    Priorytet ostrosci nie dziala z obiektywami MF. Wiec nie ma opcji, albo cos zle poustawialem.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Zamiast szukać takich trochę pokrętnych rozwiązań lepiej zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe i dobrą matówkę z klinem i rastrem

    Jak za starych, dobrych czasów.

    Kropka do potwierdzania ostrości jest delikatnie mówiąc irytująca, chociaż fajnie, że jest.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #4

    Domyślnie

    To się nazywa pułapka ostrości jeśli dobrze pamiętam i w D70 było więc i w D200 być winno ale w D70 był też pilot IR a w D200...
    Ostatnio edytowane przez Al Bundy ; 06-05-2009 o 16:04
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak sie to nazywa, ale z momentem podpiecia szkla MF przestaje to dzialac.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot Zobacz posta
    Tak sie to nazywa, ale z momentem podpiecia szkla MF przestaje to dzialac.
    Chyba tak..

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Zamiast szukać takich trochę pokrętnych rozwiązań lepiej zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe i dobrą matówkę z klinem i rastrem

    Jak za starych, dobrych czasów.

    Kropka do potwierdzania ostrości jest delikatnie mówiąc irytująca, chociaż fajnie, że jest.
    Nie, to nie jest "szukanie pokrętnych rozwiązań", to najłatwiejsze rozwiąznie... bo kręcisz pierscieniem i wyzwolenie nastepuje przy złapaniu ostrości

    Owszem, odpowiednia matówka też jest pewnym sposobem, jednak kosztowniejszym i w pewnych kwestiach problematycznym

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  7. #7

    Domyślnie

    A może ktoś mógłby "ludzkim językiem" wyjaśnić dlaczego w Nikonach nie jest możliwe takie wyzwolenie migawki jak w Samsungu GX10(Pentaxie) ??

    Dziś testowałem u kolegi ten aparat i patent działa genialnie.. kręci się pierścieniem w szkle MF, trzymając wciśnięty spust, i przy potwerdzeniu ostrości nastepuje pstry - genialne w swej prostocie

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  8. #8

    Domyślnie

    a może to jest tak jak z tym słynnym HI i Lo ?

    że w sumie nasz nikon wie, ale nie powie bo nie jest pewien....

    irytujące trochę
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Odnośnie potwierdzania ostrości, w canonach też jest fajny bajer, bo poza kropką pojawia się również sygnał dźwiękowy...przydatna sprawa.

  10. #10

    Domyślnie

    a bo w końcu by wymyślili automatyczne ustawianie ostrości na manualnych szkłach i z głowy.

    a nie jakieś tam namiastki w formie kropek czy innych sygnałów dźwiękowych.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •