Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Exclamation Lampa METZ 40 MZ-2

    Witam.
    Czy któryś z was posiada lampe Metz 40 MZ-2 ??

    Jak ona sie sprawuje ??

    Dane lampy to Metz 40 MZ-2 w systemie SCA 3000 z adapterem SCA 3401.

    Mogę ja mieć za 200zł i moje pytanie brzmi czy pasuje do Nikona D200 ??

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc,

    Mam lampę Metz 40 MZ-3i i Nikona D70. Tego typu stare lampy niestety nie pracują w i-TTL'u (niezależnie od rodzaju użytej stopki). Natomiast działają bardzo dobrze w trybie własnej automatyki (tryb pracy A), wówczas wystarcza standardowa stopka SCA 301 (nie jest potrzebna stopka "aż" 3401 - i tak żadna automatyka nie zostanie przez nią przeniesiona). Jedynym mankamentem pracy w tym trybie jest konieczność ręcznego ustawienia w lampie ISO i przysłony. Jednak przy pracy we wnętrzach - daje się całkiem skutecznie pracować. Ja uwielbiam moją lampę za dwa palniki - ta cecha jest naprawde fajna (nie pamietam czy MZ-2 też tak ma) i warta poeksperymentowania za 200 zł
    Jesli potrzebujesz jeszcze jakiś informacji - pytaj.

    pozdrawiam
    Dominik i jego fotogalerie
    http://dominik.4me.pl

  3. #3

    Domyślnie

    już nie mam 40mz3i ale za tą kasę to kupuj
    automatyka własna lampy jest nieomylna

  4. #4

    Domyślnie

    ... pracuję dość długo na Metz`u 40 MZ-3i i śmiem twierdzić, ze jej własna automatyka jeśli nie dorównuje Sabinkom, to je przewyższa. To naprawdę świetne lampy, a ich "dwupalnikowość" bywa często praktyczniejsza niż i-TTL nikonowskich za 200 zł warto ... jak nie weźmiesz, daj proszę mi ten namiar

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, odgrzeję stary temat. Otóż, mam lampę 40MZ-2, która leży i się kurzy, więc postanowiłem wykorzystać jej potencjał. Tak jak wspomniał jacek.gold, jej automatyka jest "nieomylna", więc myślę, że jeszcze mogłaby posłużyć. Podpowiedzcie, jaką kostkę dokupić, aby podpiąć ją pod D700? Czy ta standardowa SCA-301 rzeczywiście wystarczy?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, standard SCA-301 wystarczy do podpięcia i działania.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za potwierdzenie. Przy okazji znalazłem przydatną tabelkę, która wyjaśnia wszystko: http://www.amplis.com/evolve/ca_imag...CA_Adapter.pdf.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak naprawdę ta standardowa stopka zwana przez Metza szumnie, dumnie SCA-301, to nic innego jak najzwyklejsza stopka ISO z pojedyńczym, centralnym pinem. Oprócz sygnału do błysku nie przenosi kompletnie nic, ale za to działa praktycznie z dowolnym aparatem.

    Znalazłeś ciekawy link i dobrze byłoby przykleić go gdzieś tu na stałe dla potomnych.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 18-04-2018 o 02:00

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety ciężko już ją kupić, znalazłem w jednym niemieckim sklepie ostatnią sztukę. Może ktoś z forumowiczów chce się pozbyć SCA-301? Jeśli chodzi o przyklejenie linka, to chyba tylko moderator może to zrobić?

  10. #10

    Domyślnie

    Ale po co Ci ta zwykła stopka? Jaką masz teraz?
    Przecież centralny pin powinien działać, niezależnie czy masz SCA-3401, czy od Canona, czy od czegokolwiek.

    A przyklejenie linka, to faktycznie moderacja. Może ktoś to czyta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •