Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie Ślubik stałkami :)

    Kto na stałe robi zlecenia stałeczkami? Ja właśnie jestem po pierwszym nie "zoomowym" ślubie. Powiem szczerze bałem się ale jestem bardzo zadowolony. Jakie są wasze odczucia co do ciągłej zmiany obiektywów?

  2. #2

    Domyślnie

    zmiany? pozytywne!
    Na cropie mam coś dłuższego na ff coś szerszego i przez cały czas obiektywy są w zasadzie na miejscu, od czasu do czasu się powymieniają optyką przez co z dwóch obiektywów i dwóch puszek mam 4 różne "ogniskowe".

    Do kościoła zabieram 2 szkła 35mm i 85mm, od niedawna posiadam też 24mm ale jeszcze jej nie zabierałem na zlecenie.
    Reszta optyki używana w zasadzie podczas pleneru/wesela/przygotowań panny młodej a bardzo szeroko do błogosławieństwa tyż. ot tyle z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez tomitom ; 26-04-2009 o 10:48

  3. #3

    Domyślnie

    ja wczoraj robiłem - 17-35/2.8-4 i 35/1.8, 50/1.4 i 85/1.8 - rewelacyjny zestawik... Tyle, że nachodzić się trzeba

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używałem tylko 24mm i 85mm. Bałem się że nie zawsze będę miał zapięty właściwy. Np. Będę polował na uśmiech kogoś 85'tką a stanie się coś ciekawego i nie uchwycę całej sytuacji. Albo na odwrót że ktoś zrobi fajną minę a ja będę miał szerokiego. Ale w praktyce okazało się że i tak mam wystarczającą ilość kadrów zarówno szerokich jak i portretów .

  5. #5

    Domyślnie

    od dłuższego już czasu mam same stałki i jakoś mi to nie przeszkadza, na DX mam 14/2,8 praktycznie cały czas, na FX głównie 35 i 85 czasami 50 w torbie w razie czego 180 i 15/2.8 Fish. Ostatnio robiłem tym zestawem chrzty sprawdza się równie dobrze wszystko to kwestia podejścia do tematu i chęci

    Jak już kiedyś wspominałem (choć nie wszyscy się z tym zgadzali) ślub (kościół) jest bardzo przewidywalny, niemal każda ceremonia przebiega wg. tego samego schematu czasami tylko małe niuanse. Znając "rozkład jazdy" nie ma problemu by być gotowym w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie z odpowiednim instrumentem
    Ostatnio edytowane przez life ; 26-04-2009 o 11:27

  6. #6

    Domyślnie

    @life to prawda ale czasem zdarzają się wyjątki. Tym razem np. Księdzu zadzwoniła komórka podczas kazania . Całe szczęście że miałem 24mm założone i zrobiłem miny ludzi w pierwszych rzędach .

  7. #7

    Domyślnie

    dodam jeszcze że 35 to wersja manualna i brak AF jakoś specjalnie mi nie przeszkadza

  8. #8

    Domyślnie

    ja zawsze pracowałem na stałkach - zoomy miałem tylko dwa i sprzedałem tak prędko jak je dostałem

    The Fly a możesz zapodać jakieś sample - z ciekawości jak Ci poszło
    Ostatnio edytowane przez Jacek S ; 29-04-2009 o 14:02

  9. #9

    Domyślnie

    Na razie jeszcze nie. Dopóki nie zapytam młodych czy mogę wstawiać to nie pokazuję. Ale potem jasne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    @life to prawda ale czasem zdarzają się wyjątki. Tym razem np. Księdzu zadzwoniła komórka podczas kazania . Całe szczęście że miałem 24mm założone i zrobiłem miny ludzi w pierwszych rzędach .


    Ja wczoraj na DX'ie N35/1,8 a na szerszy kąt kicior 18-70. Założenie kita po stałce to masakra jakaś normalnie ale dał radę, mimo ciemnego kościoła
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •