Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jakiego programu uzyc ?

    Chcialbym zrobic cos takiego :
    np. na zdjeciu sa dwa drzewa i na pierwszym zdjeciu osoba stoi pod jednym a na drugim zdjeciu pod drugim ,oczywiscie oba robione ze statywu
    jakiego programu uzyc zeby dwa zdjecia polaczyc razem i zeby wyszlo tak ze na zdjeciu owa osoba stoi pod dwoma drzewami naraz / czyli dwie postacie /
    moze ktos zna jakiegos tutka ?

  2. #2

    Domyślnie

    Photoshop:

    - robisz 2 zdjecia z tą samą ekspozycja i dość dużą głębią ostrości
    - otwierasz oba zdjecia w ps.
    - na drugim zdjeciu robisz ctrl+a i ctrl+c
    - przechodzisz do pierwszego zdjecia i dajesz shift+ctrl+n (tworzenie nowej warstwy)
    - dajesz ctrl+v (wklejasz 2 zdjecie)
    - za 2 warstwie (z drugim zdjęciem) dodajesz maske (Layer/Layer Mask/Reveal All lub przyciskiem: prostokąt z kółeczkiem w środku)
    - zaznaczasz nowo utworzoną maske (na podgladzie obok miniaturki z warstwa jest biały prostokat - to jest wlasnie maska)
    - wybierasz narzedzie Brush (naciskając literke b)
    - wybierasz czarny kolor
    - malujesz na czarno wszystko oprócz człowieczka lub człowieczka z drugim drzewem - zależy co wygodniej.
    - czarny kolor ukrywa obecną warstwe a biały ją odkrywa.
    Na koniec pracy Image/Flatten Image

    w gimpie podobnie
    Ostatnio edytowane przez jaroslaw.majcher ; 18-04-2009 o 13:20

  3. #3

    Domyślnie

    - malujesz na czarno wszystko oprócz człowieczka lub człowieczka z drugim drzewem - zależy co wygodniej.
    - czarny kolor ukrywa obecną warstwe a biały ją odkrywa.
    Na koniec pracy Image/Flatten Image
    a zamalowac trzeba na tym pierwszym zdjeciu czy drugim ?

    bo moge malowac tylko na tym co go zaznaczalem , a maska jak jest aktywna to czym sie to objawia ?

  4. #4

    Domyślnie

    No pobaw się tymi maskami i zobacz kiedy Ci wyskakuje nagle druga osoba
    Ogólnie rzecz biorąc można to napisać w dwóch zdaniach: utwórz dwie warstwy na jednym zdjęciu - jedna z człowieczkiem na dole, druga z człowieczkiem na górze, następnie maska (reveal all albo hide all) i w zalezności od wybrania barwy maski (albo cała czarna albo cała biała) wybieramy kolorek negatywny i maziamy po odpowiedniej warstwie, aby powstał nowy człowieczek na końcowym zdjęciu.

    Można też pójść na łatwiznę, jeśli dwie ekspozycje są identyczne - zaznacz człowieczka i wklej w drugie zdjęcie, w razie gdyby coś nie pasowało, to musisz skorzystać z masek i tak, żeby złagodzić krawędzie.

    A najlepiej by było, gdybyś przykminił sobie tutoriala w necie i już (z obrazkami)
    Naucz się czytać

  5. #5

    Domyślnie

    a pod jaka nazwa szukac tutka bo nie mam pojecia co wpisac juz na poczatku chcialem szukac w necie ale nie wiem czego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaza67 Zobacz posta
    a zamalowac trzeba na tym pierwszym zdjeciu czy drugim ?

    bo moge malowac tylko na tym co go zaznaczalem , a maska jak jest aktywna to czym sie to objawia ?
    malujesz po MASCE na 2 warstwie.

    Może zobrazuje to troszeczke. to naprawde proste tylko trzeba załapać.


    Wszytko widoczne jest na obrazku.
    narysowałem sobie kółko na jednej warstwie. drugą warstwe potraktowałem jako tło. Ponieważ warstwa z kółkiem jest wyżej zasłania część tła. Jedak chciałem usunąć część kółka. Użyłem do tego maski. Utworzyłem ją na warstwie z kółeczkiem i zamalowałem część na czarno. Ta część jest ukryta.

    Jeszcze raz to powiem. Malując po masce czarnym kolorem ukrywamy tą część warstwy. Białym odkrywamy.

    Pobaw się tym a zrozumiesz

  7. #7

    Domyślnie

    chyba jestem jakis tepawy wszystko rozumie tylko nie moge zamalowac

    poczekam na jakiegos tutka

  8. #8

    Domyślnie

    moze masz biały brush zamiast czarnego? moze masz zaznaczony fragment? i rysujesz poza nim? Kombinuj

    Jeszcze jedna mi rzecz przyszła do głowy. Jak masz już te 2 warstwy to użyj gumki na tej na samej gorze. wymaż to czego nie chcesz i już. Z maskami jest o tyle prosto ze jak już zrobisz wszystko i okaze sie ze cos starłeś za dużo to nic straconego. a jak wygumkujesz to umarł w butach.

    aha. tutków szukaj pod "łączenie zdjęć". Ale nie polecam bo jeszcze bardziej sie zamotasz.
    Canon 5dII

  9. #9

    Domyślnie

    A w puszce nie można foto połączyć ?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie. Tlo bedzie przeswitywac.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •