Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D90 - nie działa przycisk OK (?)

    Witajcie pierwszy raz!Nie wiem czy to problem, nie wygląda na uszkodzenie,ale reset dwoma przyciskami i ustawień osobistych czy wyjmowanie baterii nie pomogły.Może tak ma być?Do rzeczy:w menu f "elementy sterujące" mamy f2 - Przycisk OK.Zakładając,że mamy ustawienie "wybór centralnego pkt.ostrości" rozumiem,że wciskając i przytrzymując OK wskazuję centrum siatki jako pkt AF.Domyślam się,że powinno się podświetlić (na czarno, lub czerwono).Wtedy używając spustu do połowy ogniskuje w centrum.Niestety w moim d90 nie dzieje się nic.Zupełnie.Przycisk jest mechanicznie sprawny, w innych menu hula, a tutaj - bez efektu.Próbowałem wybierać inne opcje - czyli podświetlanie aktywnego pkt.ostrości, czy wreszcie tą ostatnią - bez efektu.No i ta działa niezawodnie Inne nie.W czym problem?Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy w trybie A, przy aktywnej funkcji f2 (ustawiony centralny punkt),po wciśnięciu i przytrzymaniu OK centralny pkt.oznacza się w jakiś sposób?Kiedy zaznaczam tą opcję (i nic się nie dzieje) trzymam OK, wciskam spust migawki do połowy to wybiera sobie losowo punkty AF (jest ustawiony na automat) ... Z góry dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź jaki masz ustawiony tryb AF. Prawdopodobnie nie pojedynczy punkt, tylko np. śledzenie 3D i wtedy nie będziesz mógł wybierać centralnego punktu AF przyciskiem OK. Nie mam przy sobie aparatu, więc nie wiem, które to menu, ale podejrzewam, że właśnie o to chodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki,ale to nie to.Mam ustawiony automatyczny wybór pola.Oczywiście mogę ustawić centralny i wtedy jest on cały czas podświetlony, bez wciskania czegokolwiek, działa to jak należy, tylko nie rozwiązuje problemu.Powinno być właśnie tak, tylko bez chodzenia po menu, a po naciśnięciu OK.Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy ta opcja działa??Głowy nie dam, ale chyba pierwszego dnia po zakupie działało...

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie działa na pewno

  5. #5

    Domyślnie

    I właśnie w taki sposób jak napisałem, tak?W jakimkolwiek trybie kiedy wciśniesz OK podświetla się centralny pkt ostrości (gaśnie po puszczeniu)...? Ciekawe, co przestawiłem.Może są jakies inne sposoby resetowania niż opcja w menu osobistych i 2 przyciski...?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie pamiętam. Wiem, że gdy mam ustawiony tryb wyboru pola ostrości "krzyżem" wokół przycisku OK, to po wciśnięciu OK wybrane zostaje centralne pole AF (towarzyszy temu jego krótkie podświetlenie). Praktycznie nie korzystam z innych trybów AF więc nie pamiętam jak jest w nich, ale w auto wyborze i w śledzeniu 3D może nie podświetlać i nie wybierać środkowego pola, gdyż tam o ustawieniu ostrości w którymkolwiek z pól decyduje aparat. Sprawdzę to jeszcze po powrocie do domu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, będę czekał.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jerles Zobacz posta
    Dzięki,ale to nie to.Mam ustawiony automatyczny wybór pola.Oczywiście mogę ustawić centralny i wtedy jest on cały czas podświetlony, bez wciskania czegokolwiek, działa to jak należy, tylko nie rozwiązuje problemu.Powinno być właśnie tak, tylko bez chodzenia po menu, a po naciśnięciu OK.Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy ta opcja działa??Głowy nie dam, ale chyba pierwszego dnia po zakupie działało...
    Działa, ale nie w trybie automatycznego wyboru pola. Działa tylko w trybie AF z manualnym wyborem pola ostrości.
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jerles Zobacz posta
    Mam ustawiony automatyczny wybór pola.
    Masz ustawione auto, a chcesz wybrać samemu? Albo sam wybierasz, albo aparat wybiera, trza się na coś zdecydować

    edit: Kolega był pierwszy.

  10. #10

    Domyślnie

    I to są święte słowa.Sprawa przedstawia się następująco: działa we wszystkich trybach POZA automatycznym, ale uwaga: po wybraniu opcji z menu trzeba KONIECZNIE wcisnąć do połowy spust by aktywować AF.Dopiero wtedy zmiana jest "widoczna w systemie".Ja tylko przełączałem w menu - zaglądałem w wizjer wciskając OK, a tam echo... A trza było go popędzić Dzięki, może kiedyś komuś się przyda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •