Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać taki efekt?

    hej, jak uzyskać taki efekt jak na poniższym zdjęciu? Chodzi mi o to w jaki sposób można wydłużyć czas naświetlania do 60 sekund albo do 200? i czy na przykład sam heliopan 3.0 wystarczy aby w biały dzień uzyskać taki efekt?
    Jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość nakręcenia na jeden obiektyw dwóch ND 3.0, i czy jest sens nakręcania dwóch filtrów? czy może są inne sposoby na bardzo długie czasy naświetlania?


  2. #2

    Domyślnie

    bardzo dlugi czas naswietlania - zakladasz filt ND niemal spawalniczy - statyw, i dajesz
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie można kupić taki filtr? No i jaki to filtr? Czy hoya NDx400 był by dobry albo heliopan ND3.0? czy jakieś ciemniejsze?

  4. #4
    Jędrzej Gadziński Awatar jendryn
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1 541

    Domyślnie

    hoya 400 bedzie jak złoto
    D700 16,17-35,35

  5. #5

    Domyślnie

    Cenowo też jak złoto Mam i polecam... chociaż przy obecnej cenie bym się zastanowił. Pamiętaj, że pogoda musi ci zagrać

    http://www.nd-magazine.com/ - podstawy wyczytasz.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za link mikkay Czyli dajmy na to ustawiam ISO 200 przysłona f22 filter Hoya NDx400, no i tak w godzinach wieczornych jak słońce zachodzi to uda mi się z tym filtrem NDx400 osiągnąć czasy naświetlania około 2-3 minut? Pytam bo nigdy nie używałem takich filtrów a chciałbym uzyskiwać takie efekty jak na powyższym zdjęciu w pierwszym poście tego wątku

  7. #7

    Domyślnie

    As I’d added a 9 stop filter, I needed to add another nine stops to the base exposure I’d measured before putting the filter on. The base exposure was 1/4 second, so doubling that exposure 9 times gave me an exposure time of 2 minutes.
    For example: 1/4 second - 1/2second – 1 second – 2 seconds – 4 seconds – 8 seconds – 15 seconds – 30 seconds – 1 minute – 2 minutes.
    Nie wiem czy dobrze wyczytałem, chodzi o to, że jak mam pomiar światła 1/4 sekundy (bez nałożonego filtra Hoya NDx400), to po nałożeniu filtra ekspozycja zwiększy się do 2 minut? Dobrze zrozumiałem?

  8. #8

    Domyślnie

    Może to oczywiste, ale będzie jeszcze potrzebny wężyk spustowy, lub pilot. Nie chodzi tu o nieporuszenie aparatu, bo to da się uzyskać za pomocą samowyzwalacza, ale o fakt, że z aparatu nie da się ustawić dłuższego czasu niż 30s, przynajmniej w D300 tak jest.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta
    Może to oczywiste, ale będzie jeszcze potrzebny wężyk spustowy, lub pilot. Nie chodzi tu o nieporuszenie aparatu, bo to da się uzyskać za pomocą samowyzwalacza, ale o fakt, że z aparatu nie da się ustawić dłuższego czasu niż 30s, przynajmniej w D300 tak jest.
    No ale można chyba też, po przez czas Bulb i trzymać spust migawki np. 2 minuty?
    Fakt, że wygodniejszy w tym wypadku jest pilot, no ale jak się nie ma, to zawsze można przytrzymać spust migawki przez 2 minuty

  10. #10

    Domyślnie

    Wątpię, żebyś utrzymał stabilnie palucha przez dwie minuty, nawet na dobrym statywie, ale może się da...
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •