Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ramki -slajdy

  1. #1

    Domyślnie Ramki -slajdy

    Witam wszystkich.
    Kupiłem ostatnio ramki do slajdów marki REFLEKTA GM i są kiepskiej jakości (podczas oglądania w rzutniku niektóre ramki się otwierają). Postanowiłem je wewnątrz skleić na amen, i tu mam pytanie?
    Czy jest jakaś różnica między białą, a popielatą stroną ramki, na której stronie ma być "przód obrazu".
    Czy przypadkiem nie na białej, bo biała strona ramki idzie od strony lampy w rzutniku i się mniej nagrzewa, ale to tylko mój wniosek. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
    Polecam ramki REFLEKTA GR i REFLEKTA CS te trzymają super.
    F-801s, F-80, N 28-70D + N 70-300D

  2. #2

    Domyślnie

    jezeli chodzi o nagrzewanie to chyba to jest bez roznicy ale na wszelki wypadek mozesz dawac biala do lampy. latwiej ci bedzie pozniej je wkladac. nie bedziesz sie mylil w ktora strona ma byc.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #3
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu używam ramek hamafix 2,3 mm i jestem zadowolony, mam ich 800 szt. Są to ramki jednoczęściowe, dobrej klasy rzutnik powinien mieć dmuchawę skutecznie zapobiegającą nagrzewaniu się slajdu, poza tym nikt jednego obrazu nie ogląda przecież "godzinami". Acha, przypominam że wszystkie czynności związane z oprawą slajdu należy wykonywać w czystych bawełnianych najlepiej białych rękawiczkach.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #4

    Domyślnie a jaki rzutnik

    jaki proponujecie rzutnik na początek nie musi być jakiś rewela taki dla poczatkujacego i jakie to koszty

  5. #5
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Mam 26 letniego diapola automata PZO i chyba będę go miał do końca życia. Wejdź w google, wpisz hasło "rzutnik do slajdów" i po kłopocie, reszta zależy od funduszy.
    Życzę dużo przyjemności podczas projekcji. Mnie moje już dorosłe dzieci namawiaja zwłaszcza zimą na projekcję starych rodzinnych slajdów, jest miło z każdym rokiem milej. Pozdrawiam

    Acha, warto też pomyśleć o ekranie perełkowym.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  6. #6

    Domyślnie

    Może być Diapol lub Krokus AF to niskobudżetowo
    Braun Nowamat średnia półka
    Leica, Rollei.
    To tylko kilka propozycji , na rynku wtórnym jest tego mnóstwo. Polecam zdecydowanie z żarówką 250.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  7. #7

    Domyślnie

    na allegro na bank cos znajdziesz za niewielkie pieniadze.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •