Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wizjer kątowy do Nikona

    Witam

    Ponieważ często zdarza mi się fotografować klęcząc lub leżąc w błocie, chciałbym zakupić wizjer kątowy do Nikona D80.
    Ponieważ cena oryginalnego jest bardzo niekonkurencyjna pomyślałem o zakupie zamiennika.
    Może ktoś z Was miał styczność z takim jak np. tutaj:
    http://www.infoto.pl/pl/Products/711...r_katowy/Show/

    Chętnie poznałbym opinie osób które toto coś używały. Głównie chodzi o jakość wykonania, no i o sam obraz w wizjerze - zamglenia, nieostrości, zniekształcenia.

    Aby oszczędzić fatygi zwolennikom tylko oryginalnych akcesoriów powtarzam: interesuje mnie wyłącznie zamiennik.
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remoolus Zobacz posta
    Witam,...
    Chętnie poznałbym opinie osób które toto coś używały. Głównie chodzi o jakość wykonania,...
    Cześć,
    kupiłem to do d80. Teraz zdarza mi się używać z d300. Plastik. Ale do dziś nic się nie zepsuło. To plus.
    Minus: te wymienne adaptery do różnych typów wizjerów to wytłoczki z tworzywa sztucznego
    (nie wiem co jest w oryginalnych ). Więc trzeba uważać !
    No ale za tę cenę to ja wytłoczki tytanowej się nie spodziewałem !

    Cytat Zamieszczone przez Remoolus Zobacz posta
    ...no i o sam obraz w wizjerze - zamglenia, nieostrości, zniekształcenia...
    Napisałem zdarza mi się używać, bo IMHO największym problemem jest to co się widzi
    przez wizjer. Zwłaszcza przy powiększeniu 2,5. W polu widzenia występuje tak znaczna beka, że
    by zobaczyć dolną/ górną liijkę to trzeba mieć oczy na zawiasach. Czasami się uda.
    Centrum pola jest znośnie. I bywało, że jedynie dzięki niemu coś tam pstryknąłem bez konieczności
    zalegania na gruncie.

    Dodatkowa uwaga (dotyczy chyba nie tylko zamiennika): obrót wizjera o 360 stopni.
    W sytuacji jak masz podpiętego gripa, a wizjer patrzy w dół to w grę wchodzą (chyba ?)
    tylko zdjęcia własnej klaty... piersiowej.

    Reasumując:
    ja kupiłem to jakieś 2-3 lata temu za ok. 230 zł i ogólnie... nie żałuję. Noszę ze sobą. Czasami używam.
    Choć klejnot mej kolekcji to to na pewno nie jest.
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  3. #3

    Domyślnie

    kolega ma wizjer od Zenka i pasuje
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4

    Domyślnie

    Wnioskuję więc że czasem się przyda, ale głównie przy patrzeniu z góry pod kątem 90 stopni
    Dzięki JanuszWaw. Jeszcze pomyślę zanim się zdecyduję.
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    41

    Domyślnie

    Jakbyś się zdecydował to daj znać jak się spisuje. Link które wkleiłeś pokazuje model z powiększeniem 1,25-2,5x.
    Nie martwi Cię to 1,25? Może lepsze byłoby 1-2x?

  6. #6

    Domyślnie

    Hmmm...w ogóle nie wiem co sądzić gdyż nie byłem nigdy w posiadaniu wizjera kątowego. Zdarza mi się fotografować cały dzień makro, np. kwiatki od dołu i w takim wypadku przydałby się taki gadżet. Kolana już mnie bolą, a czasem w ogóle nie mogę wykadrować zdjęcia tak jakbym chciał, bo przecież dołu w ziemi nie będę kopał aby spojrzeć w wizjer.
    Powiększenie takie czy siakie...ważne dla mnie jest to żebym w ogóle mógł zobaczyć co fotografuję
    Zamówiłem dzisiaj ten wizjer. Pewnie przyślą w przyszłym tygodniu to postaram się opisać moje wrażenia.
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

  7. #7
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 14-04-2009 o 23:24

  8. #8

    Domyślnie

    czy d90 ma to samo mocowanie co d80? chodzi oczywiście o wizjer

  9. #9

    Domyślnie

    tak
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety nie przysłali wizjera bo im wyszedł z magazynu. W zamian kupiłem taki:

    http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...towy-1x2x.html

    Jak na mój gust jest bardzo OK. Obraz jasny i wyraźny, niewielka dystorsja beczkowata. Oczywiście w powiększeniu 1:1. Przy x2 niestety znika w połowie wyświetlacz z parametrami ekspozycji, ale za to dobrze sprawdza się przy ręcznym ostrzeniu.
    Wykonanie samego wizjera jest takie jak można się było spodziewać - dość solidne tworzywo sztuczne. Adaptery to już inna sprawa ponieważ wyglądają na dosyć delikatne, więc trzeba będzie uważać żeby nie połamać.
    Warto było zainwestować zwłaszcza że jestem stałym klientem i otrzymałem upust cenowy
    Ostatnio edytowane przez Remoolus ; 18-04-2009 o 12:43
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •