Close

Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 182

Wątek: NEF i Photoshop

  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Żeby zobaczyc zdjecie po, to musze otwierać je poprzez PS, nie ma mozliwości przeglądu ich w przeglądarce zdjęć? Rozumiem ze View odpada, szkoda. A NEF Codec?
    Do przeglądania możesz użyć Adobe Bridge, wyświetla wszystkie rodzaje plików graficznych łącznie z NEF i PSD.

    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #72

    Domyślnie

    Dzięki Czyta jak należy, tylko dużo pamięci ciągnie około 300 000 K. bez ruchu?

    A jak edytujecie zdjęcie w PS to do jakiego formatu później zapisujecie bo nie ma ani nef ani raw, tylko raw ps jest, do tiff? chodzi mi o bezstratny 100%.

  3. #73

    Domyślnie

    Jaki ci odpowiada. Bezstratny jest psd (więc psd raw pewnie też) i Photoshop DCS, Tiff, Scitex CT. Zależy co chcesz z tym potem robić.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  4. #74

    Domyślnie

    Szkoda że nie można do NEF lub DNG. No negatyw, np jak DNG. Gdzie mamy wszystko nie przekraczając 50 mb.
    I ostatnie pytanie, jakiej przestrzeni używacie Adobe RGB czy sRGB?

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Szkoda że nie można do NEF lub DNG. No negatyw, np jak DNG. Gdzie mamy wszystko nie przekraczając 50 mb.
    NEF to cyfrowy negatyw i zapisywanie w nim czegokolwiek byłoby takim samym absurdem jak by w przypadku fotografii analogowej drukowanie odbitki na niewywołanym filmie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #76

    Domyślnie

    NEF to format pliku który moze a nie musi zawierać RAWA z aparatu i w srodku mozna zachować sporo informacji w tym np. kroki obróbki robione Capture NX2.

    Mozesz sobie otworzyć np. w CNX jpega czy tiffa, obrobic go i zapisać wraz z cała obróbka do pliku NEF

  7. #77

    Domyślnie

    No jesli chodzi o dane to tak, ale nie wiem czy to dobry pomysł zapisywac tiffa do nef jakości to nie zmieni jedynie tak jak mówisz informacje no i format. Zastanawiam sie na formatem tiff Ktoś z was używa często? Jaka kompresje stosujecie:

    - brak kompresji.
    - LZW.
    - zip.

    Kolejność pikseli:

    - z przelotem.
    - na kanał.

    - -||-- bajtów

    -IBM PC
    -Macintosh

    Jakiej przestrzeni używacie Argb czy srgb?

  8. #78

    Domyślnie

    Ile tiff powinien zajmować + -? u mnie po zapisie w ps waga około 130mb bez warstw w LZW.

  9. #79

    Domyślnie

    Wiec jak to jest z tiffem tyle zajmuje około 130mb w mojej sytuacji czy to jakies złe ustawienie w ps?
    I jak to jest z ta przestrzenia? Wszyscy zagladaja, ale nikt nie odpisze, nie ładnie Starucha to najlepiej olać.

  10. #80
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    50

    Domyślnie Jaki program?

    Interesuje mnie najprostszy program do "obróbki" zdjęć tzn.kontrast,kolor
    nasycenie,jasność oczywiście format RAW/NEF,pomożecie?
    nikon 3200 18-105 VR

Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •