Close

Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 182

Wątek: NEF i Photoshop

  1. #41

    Domyślnie

    i po problemie, było jak napisał kolega stef
    dzięki i pozdro!
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  2. #42

    Domyślnie

    Mam do was wielką dosć pilną prośbą. Stanałem przed faktem koniecznościa nabycia jakiegoś oryginalnego oprogramowania do otwierania Nikonowskie NEFÓW a dokładnie Nikon D300S. Niestety nie mama na to praktycznie kasy więc sobie pomyślałem o Capture NX ale przyzwyczajony jestem do programu Camera Raw. I tu znalazłem Photoshopa elements 10. Niestety nie mogę nawet triala zainstalować (jakiś problem Adoble download assistans lub moim kompem ale raczej stawiam na to pierwsz). Z filmików na youtube wyglada że ma w sobie Camera Raw (i tu pytanie do was czy to prawda???). wyglada że ma możliwość maskowania warstw (???). Ja w sumie mało przetwrzam swoje zdjęcia i raczej nie używam fotoszopa do zaawansowanej grafikinwiec wygląda na to że program mygłby byc dobry do wywoływania NEFów.

  3. #43

    Domyślnie

    Tak - ma ACRa (troszkę prostszego niż ten w PS). I tak - ma maski warstw.
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  4. #44

    Domyślnie

    Mam problem, po ponownym wgraniu CS-3 i dodaniu ACR4,6 w zakładce > camera profile < mam tylko profil ACR4,6.
    Przed formatem było ich znacznie więcej.
    Sam już nie wiem co źle zrobiłem.
    Bardziej wtajemniczonych proszę o pomoc.
    D 500 D 600 D 750
    S 14 2,8 HSM / N 24-70 2,8 / N 28 1,8 / N 60 2,8D / N 105 1,4 E ED / S 70-200 2,8 OS / S 150 - 600C OS /SB900

  5. #45

    Domyślnie

    Ja chciałbym bezpośrednio w CAMERA RAW otwierać i edytować pliki NEF z D7000. Nie chciałbym używać programu DNG converter ponieważ po przekonwertowaniu z NEF na DNG zmienia mi się kolorystyka i jest gorsza jakość pliku. Poradzicie co z tym fantem zrobić?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dekors Zobacz posta
    Ja chciałbym bezpośrednio w CAMERA RAW otwierać i edytować pliki NEF z D7000. Nie chciałbym używać programu DNG converter ponieważ po przekonwertowaniu z NEF na DNG zmienia mi się kolorystyka i jest gorsza jakość pliku. Poradzicie co z tym fantem zrobić?
    A jakim cudem zmienia Ci się kolorystyka?
    Może "zakłada" się domyślnie preset "Neutral", a nie taki, jaki wybrałeś w puszce (np. bardziej nasycony) i NEF go "pamięta".
    Chyba najnowszy ACR ma już obsługe D7000.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alex-w Zobacz posta

    A ja mam nietypowy problem ale kolejno:
    Photoshop CS3
    Camera Raw 4.6
    zakładka Camera Calibration
    poniżej Camera Profile - i tam właśnie miałem wiele profili między innymi d2x itd i nagle jedyne co tam mam to:
    ACR 4.4 ACR 4.3 ma może ktoś pomysł gdzie znikły pozostałe profile i jak je dograć??
    Witam,
    Podobnie jak kolega, mam problem. Otwierjąc NEF'a z D80 w ACR 5.7 mam wszystkie profile. A po przekonwerotwaniu NEF'a z D5100 do DNG w DNG Converter 6.6 i otworzeniu go tym samym ACR'em mam tylko podstawowe profile.
    Czy coś źle robię, czy jest na to jakaś recepta. Pytam ponieważ planuję zmianę D80 na np D5100, D7000, a zmiana profili to jedna z pierwszych rzeczy jaką robię przy rawach.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie a nie bardzo wiem jak się do tego tematu (czyli PS i NEF zabrać).
    Czy mając PS 3 wystarczy że zainstaluję Camera Raw żeby otwierać w PS NEFy do edycji?

    Ogólnie póki co w systemie nie ma nawet podglądu NEFów (mimo że sterownik jest zainstalowany).
    Czy wina leży w brakującym plug-in'ie Camera Raw?

    Jaki wybrać plug-in? Czy ma znaczenie wersja Camera Raw czy do PS 3 mogę doinstalować dowolną wersję i pójdzie?

    System to Win XP

    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc...

  10. #50

    Domyślnie

    paul nie kazda wersja wtyczko podejdzie, musi byc odpowiednia pod PS CS3 informacji o tym powinienes szukac w google lub na stronie/forum adobe. Tak wystarczy ze wrzucisz wtyczke w odpowiedni folder i bedzie chodzilo (o ile sie nie myle to tego sie nie instaluje). Przegladarka grafiki systemowa nie pozwioli Ci przegladac nefow bo nie zna tego formaty, musisz poszukac jakiegos darmowego programu ktorym mozna przegladac te pliki, INFRANVIEW chyba potrafi ale nie jestem pewnien, na pawno da sobie rade ACDSee ale nei wiem czy sa wersje za free.

Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •