Close

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 182

Wątek: NEF i Photoshop

  1. #161

    Domyślnie

    Cześć,

    Jestem tu nowy.
    Mam pewien problem, mam nadzieję, że coś poradzicie.
    Otóż mam Nikona D610 i pirackiego Photoshopa CS5. Chciałbym podziałać na RAW-ach, ściągnąłem DNG konwerter, ale nie można nawet załadować do konwertera tych zdjęć. Co może być przyczyną ?
    Czy to oznacza, że z D610 jedyna opcja edytowania RAW-ów, to Photoshop CS6 + Camera RAW 8.3 ??

    Pozdrawiam

  2. #162

    Domyślnie

    Do edytowania RAWów (NEF) masz darmowy soft Nikona Capture NX-D (do pobrania ze strony Nikon.pl)

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clockerz Zobacz posta
    Cześć,

    Jestem tu nowy.
    Mam pewien problem, mam nadzieję, że coś poradzicie.
    Otóż mam Nikona D610 i pirackiego Photoshopa CS5. Chciałbym podziałać na RAW-ach, ściągnąłem DNG konwerter, ale nie można nawet załadować do konwertera tych zdjęć. Co może być przyczyną ?
    Czy to oznacza, że z D610 jedyna opcja edytowania RAW-ów, to Photoshop CS6 + Camera RAW 8.3 ??

    Pozdrawiam
    Do nie ładuje się tam RAWów, a podaje jedynie folder, w którym masz pliki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #164

    Domyślnie

    dzięki za pomoc, już wszystko git.

  5. #165

    Domyślnie

    hej ho!
    do tej pory korzystałem z Photoshop Elements 7 i obrabiałem rawy z d90 i d300
    po przesiadce na d610 PSE7 przestał spełniać swoją funkcję (nie otwiera rawów z d610)
    jako że znalazłem w dobrej cenie Photoshop Elements 12 zastanawiam się, czy otworzę w nim rawy z d610. w internecie nie znalazłem do tej pory jednoznacznej odpowiedzi, stąd moje pytanie do Was. Czy ktoś ma PSE 12 lub niższy i otwiera rawy z d610?

  6. #166

    Domyślnie

    Photoshop sam nie otwiera RAWów - żaden.
    Do tego jest zewnętrzna wtyczka - Adobe Camera RAW. PSE 12 obsługuje do wersji 8.5, wsparcie dla D610 jest od 8.3, więc po aktualizacji będzie działać, ale z nowszymi będzie już problem.

    Lepiej będzie zrobić konwersję NEF do DNG (darmowy DNG Converter) i wtedy otworzysz pliki w ACR z PSE7.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #167

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie upgade do CC i nie pamiętam już jak ustawić dobrze przestrzeń kolorystyczną itp.
    Tutaj mam to co u siebie widzę, powiedzcie co zmienić i co jeszcze poprzestawiać w CC by nieodwalać kaszany.
    Ktoś ma jakieś podpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez bulinko ; 06-10-2016 o 15:03

  8. #168

    Domyślnie

    Słabo czytelne te zdjęcie. Z tego co się orientuję dość istotny jest wybór tzw. przestrzeni roboczej (Working Spaces) RGB i tu chyba należałoby wybrać sRGB lub AdobeRGB. Co jest wybrane nie widzę na tym zdjęciu. Wygląda na jakiś profil (monitora?) .icm ? Czy to dobrze...nie wiem, może niech się lepsi spece od PS-a wypowiedzą.

  9. #169

    Domyślnie

    Chyba ciut wyraźniej jest.
    Ten plik to faktycznie profil monitora.
    Ostatnio edytowane przez bulinko ; 06-10-2016 o 16:52

  10. #170

    Domyślnie

    Jako przestrzeń robocza nie może występować profil monitora ! A co wstawić? To wszystko zależy do czego. Jeśli wykorzystujemy pliki do internetu
    albo do zrobiena odbitek w klasycznym minilabie to najlepiej ustawić sRGB. Jeśli drukujemy na dobrej drukarce to przestrzeń AdobeRGB wydaje się być odpowiednią.
    Przestrzeń sRGB jest wąska ale za to bezpieczna i trudno się w niej "wykrzaczyć". AdobeRGB i ProPhoto jest szerokie ale trzeba uważać i zalecana
    jest ostrożność i wskazana pewna znajomość rzeczy. Na forum Nikoniarzy są materiały dotyczące zarządzaniem kolorem i warto je poznać a życie stanie się
    prostsze i łatwiej uniknąć błędów.
    Ostatnio edytowane przez Banderas ; 07-10-2016 o 01:21

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •