Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Wątek: slajdy

  1. #1

    Domyślnie slajdy

    ja jeszcze nigdy nie orbiłem na slajdach. Czy naprawdę warto i jaki film stosować.


    [F80 28-80 70-300(na poczatek[/u]

  2. #2

    Domyślnie

    jak dla mnie slajdy vs negatywy to niebo a ziemia...

    tyle ze koszty są niestety adekwatne do jakosci :/

    na początek proponuję fuji sensia 100 - to chyba najtanszy slajd a jest bardzo bardzo bardzo bobry..
    potem velvia albo provia

    kodakow jeszcze nie probowalem - co powiecie o tanszych slajdach kodaka ?

  3. #3

    Domyślnie

    aaaaa kodaczki tez sa niezle! I ostatnio troche potanialy, warto wyprobowac Elitki!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74
    aaaaa kodaczki tez sa niezle! I ostatnio troche potanialy, warto wyprobowac Elitki!
    mam wrazenie ze z tego samego sklepu kupujemy :P hehehe bo tylko w tychach (fotograf.fir)chyba potaniały

  5. #5

    Domyślnie

    mp_,


    hihihi tak tak. Kupujemy tam pewnie nie tylko my! Polecam tego kodaczka.
    a dla kolegi nowego link: http://www.fotograf-sklep.pl/

  6. #6

    Domyślnie

    dzęiki chyba pora wypróbować...
    POzdro

  7. #7

    Domyślnie

    Elite Chrome Kodaka ... zaczylame od tego, naprawde dobry na jesienne plenery, ladnie ociepla. Fuji Sensia to idealna na zime.

    Ogolnie kolory na Fuji sa zimne, Kodak ladnie daje cieple kolory. Konica Centruria Chrome ... film na szarowe.
    Aaa warto jeszcze zgrzeszyc na Agfe RSX 50 i 100.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy z Kodaków nie były wcześniej Ektachrome (od tego proces E6), a zupełnie inaczej obrabiane profesjonalne - Kodachrome?

    Ja zaczynałem od ORWOChrom UT i UK (te do światła sztucznego - bo miałem oświetlacz halogenowy). Na odbitkach z negatywów kolory wyblakły, a slajdy - jakby wczoraj robione.
    Pozdrawiam emigrant.

    F100, SB80DX, SB30, N 50/1.8D N 85/1.8D

  9. #9

    Domyślnie

    Ektachrom to byly 25 i 64 obrabiane w paru labach na swiecie. One mialy wlasny proces K-14 czy jakos tak.

    Jakos nie przypadl mi do gustu i problem z wolaniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Ektachrom to byly 25 i 64 obrabiane w paru labach na swiecie.
    Te, o których mówisz, to były Kodachrome, jeszcze były 200.
    Dla niektórych najlepszy slajd na świecie (tzn. Kodachrome w ogóle). W Geographicu dużo nimi robili.

    Ja robiłem głównie ektachromami, bo były tańsze, no i nie trzeba się było martwić, że listonosz zgubi.

    Jeszcze do baku127:

    Slajd to jest wymagający materiał. O wiele bardziej wrażliwy na niedoświetlenie/ prześwietlenie. Źle naświetlony negatyw jeszcze można ratować. Slajdu już nie.

    Musisz też zainwestować w rzutnik i ekran jakiś, bo w końcu oglądanie slajdów przez lupę to żadna zabawa.
    Ale przy dobrze zrobionym, rzuconym na duży ekran slajdzie cyfrowa fotografia to mazanie dziecka kredkami po kartce papieru...

    A w ogóle polecam Elite Kodaka. Zresztą kupisz kilka, spróbujesz, to zobaczysz.

    Paweł
    Fiat Lux

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •