Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Witam.
    Juz zdazylem dowiedziec sie odnosinie legendarnej jakosci pierwszego obiekltywu z tematu, ale ciezko mi cokolwiek znalezc (poza rokwellem) na temat tego drugiego szkielka. mial ktos z was moze okazje sprawdzic i porownac oba. zalezy mi glownie na opiniach o 200mm bo jest znacznie tanszy. dodam ze bedzie uzywany do zwierzatek raczej z bliskiej odleglosci. Czy dobrze wyczytalem ze te 200 AI f4 to jest makro czy to moze chodzi o wersje AIS?
    Pozdrawiam.

    Aż tak rzadkie te obiektywy są?
    A to inne pytanie. Może ktoś z was trzymał w rękach sigme 400mm apo F5.6. Wiem ze to spora różnica miedzy 200mm ale takie coś tez rozważam już jako długie tele, a nie chce zaśmiecać forum.
    W sumie zapytam was jeszcze o jedno rozwiązanie. Jako, że lubię stałki to dlatemu pytałem o 180 200 i 400mm. Zastanawiam sie nad opcją nikon 70-300 VR jako tele (nie potrzebuje zooma, ale w razie ostateczności ze względu na długość) tylko nie wiem jak one jakościowo względem siebie wypadają. Oczywiście wiem, że wszystkie te szkła sa inne konstrukcyjnie i nie chce porównywać ich pod względem budowy wytrzymałości na zgniecenie itp. Chodzi mi tylko o jakość fotek które z nich mogę wyciągnąć. Dodam jeszcze raz, że długie stałki mi nie przeszkadzają, a zoom nie będzie w moim przypadku, bardziej praktyczny
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 05-04-2009 o 00:38
    Pzdr Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Ten 200mm z macro, to raczej Nikkor Micro 200/4. Biały kruk, widziałem tylko troszkę zdjęć.

    Nie wiem jakie zwierzątka chcesz łapać w kadr. 200mm to nierzadko stanowczo za krótko. 70-300VR jest całkiem przyzwoitym rozwiązaniem, nawet z TC 1,4 lub 1,7. Jest tu sporo świetnych zdjęć robionych takim zestawem (np. kolega wld się nim bawił). Osobiście zastanawiam się nad 300/4 lub starą wersja 300/2.8 +tc. Generalnie raczej dłuższe ogniskowe, ale z tym sprzętem nie miałem już do czynienia (nie mówiąc o cenach).

    Jeśli już jesteśmy przy 200mm. Bawię się od czasu do czasu Telear'em. Daje całkiem znośne rezultaty, a na pewno miażdży jakością tańsze 70-300 (np. Tamrona).


    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Dark właśnie szkopuł w tym, że ten 200mm Ai (nie mylić z ais) to chyba zwykły tele jest, pisałem do kolesia to mi napisał tylko, że to zwykły obiektyw. sam już nie wiem. Zdaję sobie sprawę że może być ciut krótki , ale mam telekonwerter jak już rzeczywiście będzie potrzebny dłuższy i jaśniejszy to coś się wymyśli
    Ostatnio edytowane przez zebrantez ; 31-03-2009 o 19:58
    Pzdr Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    na alledrogo ostatnio był micro 200/4 jakby co

    a jak normalne, bez macro, to moim zdaniem E-series 70-210/4

  5. #5

    Domyślnie

    Kolego zebrantez. Był Nikkor 200/4AI, a później 200/4AIS ORAZ 200/4microAI a później 200/4microAIS. Jeden z tych micro jest obecnie na Allegro. Co do "zwykłej" dwusetki - mam ją: cudownie poręczna, lekka, bardzo dobra optycznie już od f/4, poza tym zamyka sie do f/32 więc ze statywu możesz mieć sporą głębię ostrości. 180/2,8 ED to już inna półka cenowa - dość ciężki i wymaga szalenie precyzyjnego ostrzenia (szczególnie, gdy robisz na f/2,8 ). Na pełnym otworze ma nieco niższy kontast.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    marcin_G , a masz może jakieś sampelki gdzieś na necie zawieszone?
    Pzdr Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    nie mam, ale przez weekend mogę coś wyczarować Z D80, OK?
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Ok Jak najbardziej! Dzięki wielkie Jeżeli mógłbym mieć jakąś małą prośbę to jak byś dał radę coś mocno kolorowego tym pstryknąć...

    Pzdr Marcin
    Pzdr Marcin

  9. #9

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Marcin_G Dzięki za wstawkę. Mimo aberacji chromatycznej na focie z gałęziami, to szkiełko wydaje się być dobre jak na swój wiek , a tym bardziej cenęTeraz tylko pozostaje upolować jakiś konkretny egzemplarz.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Pzdr Marcin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •