Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jeszcze pare upierdliwych pytan apropo D70 i SB-800 :-)

    Hej wszystkim!
    Klaruje mi sie juz obraz co i jak z D70, dziekuje wszystkim za pomoc Mam jeszcze cztery drobne, aczkolwiek wazne dla mnie pytania:
    1. Jak sie zachowuja czasy synchroizaqcji z lampa SB-800 przy slabym swietle? Z tego co pamietam jak kiedys mialem F80 to czasy beda 1/60 i szybciej w zaleznosci od ogniskowej obiektywu (czyli 1/60 np. powiedzmy dla 60mm) I teraz czy jesli w ustawieniach ustawie sobie minimalny czas synchro na 1/30 to te czasy beda schodzic nizej? Czyli dla 28mm 1/30s, dla 50mm 1/45s? Dla mnie to o tyle wazne, ze przyzwyczailem sie do tego w Pentaxie, gdzie dawalo to mozliwosc ladniejszego naswietlenia tla przy szerszych katach
    2. Czy probowal ktos tych filtrow dolaczanych do SB-800? Czy rzeczywiscie pozwala to zrownowazyc kolorystyke swiatla blyskowego i zastanego?
    3. Czy da sie wyzwolic zdalnie blysk modelujacy z uzyciem tylko wbudowanej lampy jako sterownika?
    4. Czy wlaczenie podswietlenia w aparacie automatycznie wlacza tez podswietlenie w lampie? (OK, to moze nie jest wazne, ale to taki mily gadzet
    I znowu z gory dziekuje
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #2

    Domyślnie

    hej
    filtry "lampowe" maja dosc drastyczne dzialanie! ale... swietnie sie spisal pomaranczowy gdy robilem fotki przy ognisku, naprawde bylo to swiatelko "od ognia" )
    nie wyzwalalem zdalnie swiatla modelujacego...
    i chyba nie mozna za bardzo
    pozdrawiam
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze SB 800 (a szkoda) ale moge Ci chyba odpowiedziec na pierwsze pytanie. Poniewaz czas synchro ustalasz w ustawieniach aparatu to zastosowana ogniskowa nie ma na czas wpływu. Jesli sie myle, to na pewno ktos mnie poprawi.
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  4. #4

    Domyślnie

    ad.1. w trybie P 1/60 ale mozna regulowac; w trybie S dowolne do 1/500
    ad.2. nie probowalem, ale podobno pomaga
    ad.3. jeszcze nie wiem
    ad.4. tak

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Jesli idzie o p. 1 to zadam jeszcze jedno pytanie, bo ciagle mnie to nurtuje. Jak zatem bedzie zachowywac czas migawki (w trybie A) jesli w custom functions ustawie sobie ja najdluzsza dla lampy 1/30s? Czy to znaczy, ze caly czas bez wzgledu na ogniskowa zostnaie ta 1/30s? Jeszcze raz dzieki!
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Jesli idzie o p. 1 to zadam jeszcze jedno pytanie, bo ciagle mnie to nurtuje. Jak zatem bedzie zachowywac czas migawki (w trybie A) jesli w custom functions ustawie sobie ja najdluzsza dla lampy 1/30s? Czy to znaczy, ze caly czas bez wzgledu na ogniskowa zostnaie ta 1/30s? Jeszcze raz dzieki!
    Nie, to znaczy ze czas nigdy nie ustawi sie na dluzszy nic 1/30 (chyba ze ustawisz slow sync)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •