Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę

    Cześć!

    Obiecałem komuś ze swojej rodziny (jako prezent) zdjęcie mojego synka. Chciałbym się doradzić, czy zamieszczony portret Wam się podoba. Czy nie razi trochę sztucznością i czy cięcie na górze nie jest zbyt odważne? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    p.s. lewe oko wyszło minimalnie nieostro, ale to efekt zmniejszenia. W oryginale jest brzytwa


    Pzdr. Paweł
    D300s, S50-150/2.8 HSM II, 50/1.4G, 35/1.8G, SB600 i FF/BF

  2. #2

    Domyślnie

    Jak zwykle zatrzymuje się przy Twoim zdjęciu.
    Czy się nadaje na pamiątke dla rodziny? Myślę, że tak.
    Cięcie... nie znam się za dobrze na tym, ale w moim odczuciu jest dobrze, musieliby się tu inni wypowiedzieć fachowo. Ja się tak tylko zastanawiam patrzac na to zdjecie czy bym nie wykadrował nieco szerzej, by dodac minimalnie więcej dołu i lewej, a prawa i górę dodac tak, by jednak głowa była cała... Ale to takie tylko rozmyślanie, czy nie byłoby lepiej, bo tak naprawde obecne cięcia mnie osobiście pasują, a całe zdjęcie jak większośc zdjęć, jakie robisz swemu synkowi, podobają mi się przede wszytskim ze względu na naturalność. Wiele osób na tym forum zamieszcza zdjęcia dopieszczone, wygładzone, wypieszczone na maksa, wręcz taki dzicięcy glamour robią, co nie do końca mi pasi.
    To zdjęcie mnie nienaturalnością nie razi i moim zdaniem może zostać jako zdjęcie np. dla babci nad kominek.

    ...ale jestem zwykłym amatorem i wyrażam tylko swe laickie odczucia....

    Pozdrawiam
    Rzeczywiście tak jak księżyc ludzie znają mnie tylko z jednej jesiennej strony...
    D700 + N 24-70/2,8 + N 35/1,8 + N 50/1,4 + N 85/1,8
    D750 + N 24-120/4,0 + N 70-300 VR
    Z6II + N24-70/4,0 + SB-910 + FastPack 200 + Slik Pro 340DX

  3. #3

    Domyślnie

    świetny model......mz jak najbardziej...
    Jeżeli chcesz coś jeszcze ulepszyć to dodałabym ciutek kontrastu i wariacje niebisko zieloną i niebieską w półcieniach na pierwszej belce......potem można podbić zielony pasek na bluzie...
    Jak nic nie zrobisz też będzie dobrze bo ładne zdjecie i chłopak i kadr jak najbardziej ok...

  4. #4

    Domyślnie

    Ode mnie jedna rada. Szybko drukuj, oprawiaj i nie zadawaj dziwnych pytań

  5. #5

    Domyślnie

    W ramki, papier ozdobny, wstążka i na prezent. Możesz pokombinować Tinagowo, bo wie kobita co pisze
    Pozdrawiam - Aga
    Trzaski w kuchni || Młode Trzaski
    D70s|N18-70|N50|S70-300|SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    mOOnlight78 – bardzo dziękuję za Twój sympatyczny komentarz (jak zwykle zresztą) i zawarte w nim sugestie dotyczące nieco innego sposobu skadrowania tego ujęcia. Uważam, że tak jak proponujesz byłoby dobrze, ale niestety całą serię zrobiłem bardzo ciasno. W sumie określenie „serię” to nawet trochę przesada, gdyż pstryknąłem dosłownie kilka fotek i Michaś oznajmił, że już się zmęczył i musi odpocząć. Tak to jednak jest z małymi modelami.

    Tinaga – dzięki za odwiedziny i przedstawienie cennych wskazówek, z których oczywiście nie omieszkałem skorzystać. Cieszę się również ogromnie, że podoba Ci się zdjęcie, gdyż to świadczy, że chyba rzeczywiście nadaje się na prezent.

    BasiaKasia, Grzegorka – również dziękuję za Wasze sympatyczne rady i fajnie sformułowany komentarz.
    D300s, S50-150/2.8 HSM II, 50/1.4G, 35/1.8G, SB600 i FF/BF

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •