Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie Jakie pierścienie do makro - M42 vs. Nikonowskie (tanie!) - które wziac

    Tak się składa że buduję zestaw do makro.
    a i mam w domu Heliosa 44 58mm.

    Jedyne co mnie martwi to jakie pierścienie pośrednie kupić.
    Czy takie tanie jak poniżej:
    http://allegro.pl/item613187077_pier...0_d50_d40.html
    (nie popsuja aparatu? )

    czy lepiej M42:
    http://allegro.pl/item609534365_pier...tacon_m42.html

    czy to jeden kit?

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym wziął te pod nikona, jak masz przejściówkę nikon - m42, a wziąłbym, bo zawsze potem możesz podpiąć jeszcze nikony manualne
    Naucz się czytać

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    przejściówke bede kupować razem z pierścieniami
    tylko mnie martiw cena - normalnie to sa po 250, 400 marumi z automatyka no i kenko po 700
    a tu panie za 50

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chcę się mądrzyć, bo sam jestem uczący się, ale dzisiaj czytałem kilka wątków właśnie o pierścieniach i fotografii makro.
    Różnica między tymi pierścieniami a pierścieniami Kenko jest jedna zasadnicza: te pierścienie nie przenoszą funkcji obiektywu.
    Czyli po ich podpięciu nie będzie Ci działał autofokus z obiektywu, przysłona również zostanie przymknięta na maksimum (jeśli dobrze zrozumiałem
    Zajrzyj do działu Optyka, jest tego sporo nawet z dzisiejszego dnia.

    Pozdrawiam
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    velkan, wiem że one nie przenoszą automatyki. Jeśli chodzi o Helionsa to jest ok, bo w tym wypadku przysłona jest na taki przycisck (nie wiem jak on sie fachowo zwie) i jest git..Jakkolwiek pierścienie do M42 są w tej samej cenie (a 15zł tu czy tam mi nie robi różnicy).
    kupować marumi czy inne za 400 zeby przenosiły automatyke - jak dojde do tego etapu, to sobie takie kupie, narazie nie potrzebuje.
    chociaż zdaje mi się że w jednym wątku były takie za 270, tylko nie pamiętam czy przenoszą czy nie.

  6. #6

    Domyślnie

    A jakie masz obiektywy jasne Nikona jak nie masz a masz M42 to sam sobie odpowiesz na to pytanie

    Ja wybrałem M42 z powodu posiadania kilku szkieł m42 nie mam zaufania do Autofokusa przy makro (
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  7. #7

    Domyślnie

    W makro masz i tak manual focus głównie..
    Obojętnie co wybierzesz i tak będziesz nie miał pomiaru światła w tych za 50 pln. jeżeli masz body poniżej dXXX.
    Dlatego takie tanie bo to kawałek metalu bez przenoszenia żadnych funkcji i full manual..
    Mam tydzień te pod nikona może nie jest rewelacja wykonania ale dają radę...
    Na razie nie miałem za bardzo okazji próbować ich..
    One nie maja za bardzo co popsuć a spełniają spokojnie swoją funkcje..

  8. #8

    Domyślnie

    Wejdź do działu optyka -> konwertery, etc. Masz tam dziesiątki postów włącznie z przykładami, które ja proponowałem. Pozdro
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •