Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D70s na D80 + generalna zmiana oszklenia

    Witam Szanowne Grono Szyderców!

    Planuję ogromną rewolucję sprzętową w swojej torbie. Przez ostatnie dwa lata fotografowałem streetowe imprezy, manifestacje, rewolucje...

    Przyszedł czas na zmiany. Zapragnąłem pracy w studio. Moim zdaniem trzeba wszystko "liznąć" przez pewien okres życia żeby odnaleźć to coś...

    Ze zmianą body wahałem się przez ostatnie pół roku, w tej kwestii jestem stanowczo zdecydowany w 2009 będę miał D80, ale co zrobić w obiektywami? Posiadam N 18-70 3.5-4.5 i N 70-210 4-5,6 (popularna pompka). Za cały zestaw w optymistycznym rozrachunku jestem w stanie zwrócić ok. 2000 PLN (body + obiektywy). Warto sobie coś zostawić? Czytałem bardzo dużo wątków, gdzie ludzie proponowali 85mm 1.8 jako bardzo fajna alternatywa portretowa do wyżej pułki. Pixel-Peeper, przemaglowałem i bardzo mi się podoba. Chociaż ostateczną decyzję podejmę po pożyczce tego obiektywu od znajomych. Co do tego? Liczę na cenne porady fachowców w tej dziedzinie. Rozumiem że, do każdej sesji można używać bardzo dużo rozwiązań optycznych, ale jakiś podstawowy zestaw musi być (modeling) Ten wątek, może pomóc nie tylko mi, ale i innym

    No i na koniec przyszedł temat kasy...

    Jeśli sprzedam zestaw, który posiadam obecnie będzie na body D80. Jeden obiektyw do 2 tys, czyli 85mm, może coś lepszego w tym przedziale uda mi się znaleźć? Drugi obiektyw raty też na ok. 2 tys. żeby to szybko spłacić

    Nie wiem czy dobrze to sobie wykąbinowałem, ale fajnie będzie jak dopiszecie coś od siebie.

    W planach 2 kursy studyjne i bardzo dużo zapału ...

    Pozdrawiam!
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam bym proponował w ogóle nie zmieniać body ponieważ zmiana z d70s na d80 nie będzie aż tak bardzo znacząca , jak się przesiadać na nowe body to co najmniej d90 . Co do szkiełek to 85 f/1.8 to dobra ogniskowa do portretu na dx , plus ewentualnie nowa 35 f/1.8 nikona do zdjęć sylwetki modelki / modela , ewentualnie jeśli masz nieco większe studio / pokój to 50mm f/1.8 nikkora .
    Musisz jeszcze pomyśleć nad lampami , tłami , i innymi akcesoriami studyjnymi .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  3. #3

    Domyślnie

    Do studia mam dostęp darmowy.
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli masz dostęp do studia to pokusił bym się nawet o nikkora 105mm f/2.0 dc i do tego nikkor 50mm f/1.8 , świetny zestawik .
    Jak byś nie kupował nowego body to by wtedy starczyło na taki zestaw , a jak nie to 85 i 50 obie w wersji f/1.8 .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    Jeśli masz dostęp do studia to pokusił bym się nawet o nikkora 105mm f/2.0 dc i do tego nikkor 50mm f/1.8 , świetny zestawik .
    Bardzo pozytywnie zamieszałeś mi w głowię. Za to Ci dziękuję. Żyłem w słodkiej nieświadomości istnienia nikkora 105 mm, ale tak na szybko bardzo ciekawa propozycja.
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszcze nikkor 135mm f/2.0 dc , praktycznie to samo tylko ogniskowa trochę dłuższa . Jednak na dx ta 135mm trochę za długa .
    Za to 105mm do trochę większego studia , wydawała by się odpowiednia i optymalna na dx .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tylko jedno zdanie apropo's przesiadki z D70s na D80. Miałem dłuższy czas oba. W D80 oprócz większego wizjera, większego LCD i 10MPx nic ciekawszego niż w D70s nie znajdziesz. Moim zdanie nie warto. Chyba, że Twoje D70s jest zajeżdżone, ale a to dosyć ciężko. Najważniejszy jest efekt końcowy w postaci fotki. Tu rewolucji nie ma. Nie ma nawet ewolucji.
    Pozdrawiam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    50 1.8 to już raczej przesądzone (cena w porównaniu z jakością). Teraz zastanawiam się nad drugim obiektywem, wczoraj od znajomych słyszałem bardzo dużo o S 80-200 2.8, z powodzeniem używają tego w studio i są bardzo zadowoleni. Jeśli, kogoś zainteresuję link do testu tego obiektywu.

    Body, po prostu chciałbym mieć nowe, wiem że stracę śrubokręt, ale to na prawdę poważna rozterka jak dla mnie.
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Wrocław (okolice)
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucky_Luck Zobacz posta
    Body, po prostu chciałbym mieć nowe, wiem że stracę śrubokręt, ale to na prawdę poważna rozterka jak dla mnie.
    śrubokręta nie stracisz, D80 również ma i wyższe modele

  10. #10

    Domyślnie

    Nadmiar informacji chyba mam i mi się wszystko już miesza. Dzięki myślałem że w D80 nie ma. No i miło mi że nie ma na razie odpukać pojazdu po mojej osobie
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •