Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Szklarnia na śluby

    Witam,
    Przymierzam sie do skompletowania odpowiedniego zestawu do zdjęc na slubach. Dzialamy wraz z bratem, dlatego tez wazne aby obiektywy sprawdzaly sie przy obydwu korpusach. Śluby czesto bedziemy robic osobno. Posiadamy w tej chwili dwie puszki- D300 i D700 (D70s i D80 jako puszki awaryjne). Zalezy nam przede wszystkim na wysokiej jakosci zdjec, a budzet mamy dosc ograniczony- około 20 tys na obiektywy. Ustalilismy ze na pewno beda to obiektywy stałoogniskowe. Do tej pory zrobilismy okolo 20 slubow i mysle ze mamy juz wystarczajace doswiadczenie aby moc sobie na to pozwolic Z obiektwow z ktorych korzystalismy do tej pory planujemy zostawic sobie 2 x 50mm 1.8 oraz Tokina 50-135 2.8 (z tego szkła jestesmy naprawde zadowoleni). Szkła Tamrona 17-50 2.8 odstawiamy na półkę. (ew. jako szkła awaryjne). Generalnie potrzebujemy obiektywu typu rybie oko, jakis szeroki kat, obiektyw 35mm i jakas portretówka. Plenery zawsze robimy razem wiec wazne aby moc sie uzupelniac.
    Wstepnie zaplanowalismy zestaw:
    D300:
    - nikkor 16mm 2.8 lub Sigma 15mm 2.8
    - nikkor 24mm 2.8
    - nikkor 50 1.8 (mam)
    - tokina 50-135 2.8 (mam)
    D700:
    - nikkor 20mm 2.8
    - nikkor 35mm 2.0
    - nikkor 50mm 1.8 (mam)
    - nikkor 85mm 1.8
    - nikkor 180mm 2.8

    Co sadzicie o takim zestawie? Czy warto sie pakowac w szkła Sigmy? Wazne aby funkcja precyzyjnej korekty AF dzialala prawidlowo. Slyszalem ze bywaja z tym problemy w przypadku "kundli". Pytanie kieruje przede wszystkim do uzytkownikow stałek. Moze niekoniecznie pchac sie w szkła nikkora, ktore sa jednak drozsze. Podoba mi sie solidne wykonanie Sigmy, ale naczytalem sie troche o problemach z AF w przypadku tej marki. Moze ktos uzywa konkretnego obiektywu z mojej listy i np zdecydowanie odradza zakup takowego. Z góry dzieki za pomoc!

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ręce opadają. Dokładnie 12 minut przed założeniem twojego wątku zamknąłem temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=91097 poczytaj linki z pewnego postu tam zamieszczonego.

    Robiłeś śluby - wiesz co ci potrzeba. Lubisz stałki, OK. Wskazane obiektywy są dobre. Zdaje się, że się chcesz upewnić. Tak, są dobre

    O szkłach piszemy w dziale OPTYKA, nie w dziale o body. Ty pytasz o szkła!
    Dokładnie znasz odpowiedzi, wiesz o ułomnościach sigm. Co ci mamy napisać? Ze ty na takie nie trafisz? Może tak, może nie. To ty grasz w te ruletkę. Sam podejmiesz decyzję.
    Wg mnie z D700 sigmy chodzą w miarę OK, D300 ma (czasami) większe problemy z kalibrowaniem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuje na forum wydzielić dział fotografia ślubna, jak zostać fotografem ślubnym, co za ile, jak wielkie pieniądze się na tym zarabia ect
    Kurde przecież jest tyle rzeczy do focenia za co można dostać pieniążki.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embryo Zobacz posta
    ...Ustalilismy ze na pewno beda to obiektywy stałoogniskowe. Do tej pory zrobilismy okolo 20 slubow i mysle ze mamy juz wystarczajace doswiadczenie aby moc sobie na to pozwolic...
    Jednak chyba nie macie, skoro pytasz o to innych... Kolejny wątek, który powstał z braku chęci użycia szukajki...
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  5. #5

    Domyślnie

    Mówiąc szczerze to nie widziałem takiego wątku na tym forum. Pytam o konkretny zestaw. O opinie dotyczące współpracy danych obiektywów z wymienionymi korpusami. Temat http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=91097 "D300 jakie szkło na śluby ?" jest o tyle podobny że dotyczy aparatu D300 i slubów. To jednak troche za mało.
    Szukałem wątku dotyczacego zestawu obiektywow staloogniskowych do D300 i D700 ale nie udalo mi sie znalezc.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embryo Zobacz posta
    ...
    Szukałem wątku dotyczacego zestawu obiektywow staloogniskowych do D300 i D700 ale nie udalo mi sie znalezc.
    W dziale Optyka znajdziesz ogrom informacji na temat interesujących Cię szkieł.
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embryo Zobacz posta
    Mówiąc szczerze to nie widziałem takiego wątku na tym forum.
    O takim samym temacie i odpowiedziach faktycznie nie ma o większości szkieł z Twojej listy było faktycznie - mimo że ja sam ich nie rozważałem to jestem takim pasjonatem zgłębiania wiedzy że sam kiedyś przeszukiwałem forum w poszukiwaniu wiedzy o większości stałek o które pytasz i wiem że są O szkłach innych producentów też było (nawet z tego co pamiętam nosił ostatnio bardzo analogiczną do pytania nazwę )
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embryo Zobacz posta
    Pytam o konkretny zestaw. O opinie dotyczące współpracy danych obiektywów z wymienionymi korpusami.
    Skoro sa to szkla Nikkora to wspolpracuja z aparatami Nikona calkiem niezle Jak rowniez kazdy inny obiektyw sygnowany przez Tokine, Sigme, Tamrona, itp. z bagnetem Nikona dziala z jego puszkami ok.

    Naprawde, nie jest konieczne zakladanie pinciuset watkow z kazda mozliwa konfiguracja szklo - body, zeby dowiedziec sie czy dobrze wspolpracuja. I jak pisal Archi - dzial optyka i wszystko jasne
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #9

    Domyślnie

    a pozniej bedzi ena nas, ze zle foty robi....
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    "i mysle ze mamy juz wystarczajace doswiadczenie" A ja myślę że jakbyście mieli wystarczjące doświadczenie to nie zadawalibyście głupich pytań. Jak ktoś ma doświadczenie to wie co chce kupić. A jak ktoś chce zarabiać na fotografi ślubnej to tym bardziej powinien wiedzieć o jaki sprzęt chodzi. A swoją drogą to znam lepsze miejsca na ulokowanie 20 tys PLN. Fotografia ślubna to żaden miód. Tym bardziej jak ktoś ma taczkę obiektywów i myśli że to rozwiązuję sprawę. Nie tędy droga...Odniosę się jeszcze do tych 20 ślubów - ja po 2 wiedziałem jaki sprzęt trzeba mieć...I nie uważam się za bystrzachę ;D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •