Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Pierwsza próba

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie Pierwsza próba

    Oto moje pierwsze wypociny z zabawy w zdjęcia portretowe. Wiem, że niezbyt ciekawie ale może potraktujecie mnie troszkę ulgowo z racji iż to moje pierwsze zdjęcia portretowe.
    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    Pozdrawiam

    PS. Liczę, że wasze komentarze nie zniechęcą mnie do dalszej zabawy w zdjęcia portretowe ;P
    D300 | N50/f1,4 | N300/f4

  2. #2

    Domyślnie

    przepraszam ale mi te fotki jakos nie leżą, generalnie za duży bałagan w tle, nr 1 przepalone, nr 2 brak ostrości i dziwny kadr, nr 3 ucięty dół, nr 4 mało ciekawy ten kadr centralny. Ogólnie za daleki plan- e zblienie byloby bardziej odpowiednie.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za podpowiedzi, na takie komentarze właśnie czekam
    wiedziałem, że to nic specjalnego te zdjęcia ale po prostu chciałem wiedzieć jakie błędy robię by następnym razem ich nie popełnić
    D300 | N50/f1,4 | N300/f4

  4. #4
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    445

    Domyślnie

    Mnie 4 zaintrygowała choć to raczej punkt wyjściowy niż gotowe zdjęcie. Podoba mi się zestawienie mocnych barw z monochromatycznością tła. Przekadrowanie (mniej lewej strony oraz dołu), podciągnięcie kontrastu, wyostrzenie, lekkie rozjaśnienie pewnych partii i przyciemnienie innych aby wydobyć bryłę postaci - takie kroki ja bym podjęła.
    Pola Gałczyńska

    moje www

  5. #5

    Domyślnie

    mz 5 jeszcze sie broni. Reszta jest fajna... Zależy do czego Ci potrzebne te zdjecie potrzebne, jesli do albumu to fajna pamiątka

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie

    hmm...
    No to jest pytanie do czego mi to potrzebne ;P
    w sumie to sam nie wiem.
    Traktuje to jako hobby, sprawia mi to przyjemność i tyle
    No i oczywiście chciałbym robić to jak najlepiej dlatego tak ważne dla mnie są wasze opinie i rady
    D300 | N50/f1,4 | N300/f4

  7. #7

    Domyślnie

    no cóż jak dla mnie to po pierwsze to nie jest portret, a tak jak napisałem może w portrecie 5 by się obroniła, ale widać potencjał.. szczególnie w obróbce.. Ja powodzenia życze

  8. #8

    Domyślnie

    1. bardzo fajna, reszta do kosza. pozdrawiam
    D700, D750, D800, N50/1.4G, N17-35/2.8, S35 A/1.4, N85/1.8G, N70-200VR/2.8, Mamiya c330

  9. #9

    Domyślnie

    Jedynka fajna, zwłaszcza obrobka, jeżeli masz czas to może podpowiesz mi jak uzyskac taki efekt? W post dopiero zaczynam i takie info byłoby dla mnie cenne

  10. #10

    Domyślnie

    wygląda jakbyś robił nokią, bez zoomu...
    kadry kulawo, nieostrości... poucinane kończyny, za dużo krawędzi odrywa wzrok widza od modela...
    nie podoba mi się. żadne.
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •