Close

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 442
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    wydaje mi sie, ze akurat praca na f13 tym konkretnym szklem nie bedzie stanowic duzego problemu. Po ustawieniu na nieskonczonosc masz i tak wszedzie ostrosc...
    Superkomornikowi chodziło raczej o to, że przy dużym przymknięciu będzie w wizjerze ciemniej. Bo tak właśnie wygląda to przy szkle, gdzie przymyka się od razu (czyli w wersji bez przeniesienia wartości przysłony), a nie w momencie "pstryknięcia" .

  2. #12

    Domyślnie

    Dokładnie, ciemnica w wizjerze więc i kadrowanie utrudnione.

    Zdjęc musże poszukać...kiedyś bawiłem się tym szkłem z Pentaxem *ist DL2 (aps-c). Moze gdzies jeszcze mam.
    Majac d700 teraz bardzo chciałbym to szkło
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #13

    Domyślnie

    z tym sie zgodze, ze bedzie ciemniej, ale nie bedzie jakos tragicznie. No chyba, ze przyjmieny ciemny kosciol, ale wtedy nie domykamy przyslony do 13 w sloncu nie bedzie to problem, a raczej tam bedziemy domykac do 13. Przymniej dla mnie sie tak wydaje
    Uzywalem troche jupitera 13 i tam dochodzi problem z ustawianiem ostrosci przy mocno przymknietej przyslonie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Raczej nie... popychacz przysłony słuzy do tego, by nie pracować na przysłonie roboczej tylko na pełnej dziurze (przysłona przymyka się w momencie ekspozycji).
    No właśnie... Ale można ją przymknąć korpusem poprzez naciśnięcie przycisku "podgląd głębi ostrości" obok obiektywu (przynajmniej w moim tak jest). I wtedy widzimy co i jak ( i czemu tak drogo).
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 13-03-2009 o 17:15
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #15
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    ja ze swojej strony dodam -

    opakowanie - gdy dostałem pudełko - to myślałem ze to jest produkt z lat 80 który gdzieś przeleżał w szafie - karton cięty chyba nożem - otwór do otwierania aż ma zadry a na pudełku w słowie "photographic" brakuje "p" - zdziwienie moje było ogromne jak zobaczyłem gwarancję z datą produkcji kwiecień 2008 r - jak dla mnie szok .... - w oryginalnym zestawie miałem tak jak prz3mo 3 filtry w pudełeczku - torebeczkę do noszenia obiektywu - gwarancję i instrukcję

    wykonanie - z zewnątrz super - fajnie rozwiązana sprawa dekielka - bagnet - tu widac jak był frezowany - na Nikorach, sigmach, tamronach - są to gładkie powierzchnie - tu widac slady freza - ale za to bagnet jest metalowy ! U mnie bagnet - nie ma luzu - czyli zakładanie i zdejmowanie musi być bardzo ostrożne -wystarczy mała niedokładność i nie chce zejść z body.

    użytkowanie - u prz3mo - jak pisze pierscień ostrości jest delikatny - u mnie działa idealnie - ze sporym oporem - ale bardzo płynnie i ustawienie ostrości - trwa wg. mnie niewiele wiecej niz w wolnych srubokretach - tu jestem pod wrazeniem - pierscień przesłony - super - że to model pod Nikora i mam wszystkie info w wizjerze - dodatkowo po wpisaniu info o obiektywie bez CPU - mamy opis w Exifie - i body rozpoznaje obiektyw.

    obraz - fantastyczne szkło - ostre od 2,8 - pieknie rysuje - przy f5,6 - mozna się pokaleczyć nawet na rogach kadru - nic dodać - fenomenalny obiektyw

    cena - jak dla mnie super - cena jest niska za produkt jaki otrzymijemy - ja zapłaciłem 600 PLN

    PODZIĘKOWANIA - dla prz3mo za kontakt ze sprzedawcą dzieki niemu mam fantastyczny obiektyw

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    użytkowanie - u prz3mo - jak pisze pierscień ostrości jest delikatny - u mnie działa idealnie - ze sporym oporem - ale bardzo płynnie i ustawienie ostrości
    Nom, z tym pierścieniem trochę przesadziłem, jak teraz sprawdzam to rzeczywiście opór jest spory. Zmyliło mnie chyba to, że przy moim Jasiu generalnie ciężko ustawić ostrość, bo maluch jest bardzo ruchliwy Teraz widzę, że to jednak nie kwestia pierścienia ostrości, a generalnie nadążenia w manualnym ostrzeniu za moim synkiem

    Co do opakowania... bo o tym wspomniałeś... Ha... mi się właśnie bardzo podoba ta "surowość", karton jak w latach 80-tych, a filtry popakowane w specyficzne "papierki", czad !

  7. #17

    Domyślnie

    prz3mo, mozesz podeslac na PW jakies info nt dostepnosci tego szkielka?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    prz3mo, mozesz podeslac na PW jakies info nt dostepnosci tego szkielka?
    Kupiłem na allegro, od użytkownika:
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5770524

  9. #19

  10. #20

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •