Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Test Olka E-30

  1. #11

    Domyślnie

    Kurczę, dopiero teraz zauważyłem to ISO400. Byłem przekonany że to efekt poruszenia, ale patrz tu:

    http://fotopolis.pl/index.php?n=8314

    Bardzo ciekawe, prawdopodobnie jakiś bug w software.

    Co do ogólnej ostrości maksymalnej to niestety wszystkie Olki cierpią na zbyt silny filtr AA - te same matryce w aparatach Panasonica są przez to ostrzejsze.

    Z tego co czytałem na forum Olympusa, w E30 jest jakiś bug który powoduje odejmowanie dark frame kiedy nie jest to potrzebne - możliwe że coś takiego występuje na ISO400, bo przecież nie może być cechą matrycy że na dokładnie ISO400 jest spadek ostrości, a ISO800 jest już normalne.
    Ostatnio edytowane przez mathu ; 10-03-2009 o 23:53
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Bardzo ciekawe, prawdopodobnie jakiś bug w software. Z tego co czytałem na forum Olympusa, w E30 jest jakiś bug który powoduje odejmowanie dark frame kiedy nie jest to potrzebne - możliwe że coś takiego występuje na ISO400, bo przecież nie może być cechą matrycy że na dokładnie ISO400 jest spadek ostrości, a ISO800 jest już normalne.
    Jeśli to tylko software problem da się szybko usunąć. To byłoby podobne do jaj z redukcją szumów w A700 której nie dawało się wyłączyć.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •