Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie SB-800 + D200 - jak wyzwolić błysk?

    SB-800 + D200 - jak wyzwolić błysk? Chodzi mi o wyzwolenie błysku ale nie przez wbudowaną lampę. Widziałem że można to zrobić przez nadajnik radiowy - czy ktoś coś poleca? Gdzie? za ile? jaka firma? czy to jedyny sposób? nie mam pojęcia w tej sprawie a potrzebuję popstrykać foty ze światłem "bocznym". będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdr!
    D200; D70s; F70| Sigma 17-70/2,8; Nikkor 50/1,8; Nikkor 75-240/4,5 D| SB-800; SB-24

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taki temat na forum...nawet przyklejony.
    Masz tam wszystko na ten temat. A nawet więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego nie skorzystasz z CLS i panelu IR

  4. #4

    Domyślnie

    on - przejrzałem wątek - czyli zostaje mi tylko IR - którego nie mam - lub zabawa z kliszami
    jeżeli chodzi o CLS to chodzi o ustawienie SB800 na SU4? czy jeszcze coś innego...
    D200; D70s; F70| Sigma 17-70/2,8; Nikkor 50/1,8; Nikkor 75-240/4,5 D| SB-800; SB-24

  5. #5

    Domyślnie

    CLS to cały ten Nikonowski nowy system do wyzwalania lamp zdalnych błyskiem lampy głównej tak w ogromnym skrócie, masz to w instrukcji do Sabiny. A jeżeli nie chcesz na zdjęciu błysku głównej to stosujesz panel IR i po problemie.

  6. #6

    Domyślnie

    To zależy w jakim trybie chcesz działać. Do wyboru masz "fotocelę" i CLS. Patrząc na Twoją stopkę masz Sb-24, więc powinno Ci bardziej zależeć na trybie fotoceli, czyli SU-4, jeżeli chcesz z niej także skorzystać.

    Trochę nie rozumiem, dlaczego nie chcesz korzystać z wbudowanej lampy do wyzwalania pozostałych lamp? Wbudowana w trybie M na 1/128 mocy, pozostałe lampy w tryb SU-4 (nie wiem czy SB-24 ma wbudowaną fotocelę) i będzie cykać, że aż miło. Wbudowana będzie świecić z tak niewielką mocą, że będzie miała niewielki udział w ekspozycji oświetlenia.

    No, ale jeżeli potrzebujesz koniecznie zewnętrzny wyzwalacz, to masz tego całą masę. Od chińskich wyzwalaczy 1-kanałowych za ok 99 zł, po PocketWizardy za 750 zł sztuka. Do wyboru do koloru.

    Dodatkowo jest jeszcze wyzwalacz IR, za ok 80 zł na allegro, ale to jest dokładnie to samo co wbudowana lampa, tylko, że w niektórych sytuacjach nie widać światła wyzwalającego błysk innych lamp.
    Zapraszam do skorzystania z usług fotografii i wideofilmowania ślubnego w Bydgoszczy.

    zawodowyfotograf.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •