Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    [...]Kwestia innego obrazowania MF jest, ale to jest pozytywne w kilku dziedzinach foto, a nie we wszystkich.
    To wiem, już mi deczko mniej szkoda...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    On jest stworzony do innych celów. Chronologiczne najpierw był MF potem FX, więc rozwój i większe możliwości były możliwe przy miniaturyzacji sprzętu.
    Sugerujesz, że MF to coś mniej technologicznie zaawansowane od FX bo jest większe i posiada odleglejsze tradycje?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Podpowiem - teraz idac na spacer mając body d200 i 18-200 niosę nieco ponad 1 kg. Jakbyś szedł na spacer z ponad 10 kg torbą z 5 obiektywami to by ci się odechciało MF.
    Wszystko jest względne. Równie dobrze mogę powiedzieć - idąc na spacer mam małpkę wielkości pudełka zapałek i niosę niecałe 100 gramów. Jakbyś szedł na spacer z ważącym ponad kilogram aparatem na szyi itp. itd. ...
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sportu MF tez nie porobisz. Makro - tez kiepsko. Śluby - raczej nie, choc niektórzy próbują, ale w dawnych czasach i w studiu. Kwestia innego obrazowania MF jest, ale to jest pozytywne w kilku dziedzinach foto, a nie we wszystkich.
    A co się świetnie sprawdza w każdej dziedzinie fotografii? Nie ma Świętego Graala. Średni format świetnie sprawdza się w fotografii studyjnej i w fotografii pejzażowej. Tutaj FF zostają w tyle za średnim formatem. Tyle że nie każdego stać na MF, więc FF jest kompromisem pomiędzy potrzebami fotografa a jego zasobami finansowymi ...
    Ostatnio edytowane przez Benek-Piast ; 27-03-2009 o 20:59

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Benek-Piast Zobacz posta
    Sugerujesz, że MF to coś mniej technologicznie zaawansowane od FX bo jest większe i posiada odleglejsze tradycje? .
    Nie do końca mnie zrozumiałeś. Zaawansowane funkcje w MF są od niedawna, po części ze względu na to, że w MF nie ma potrzeb by one były, po częsci wynika to z kłopotów z realizacją tego przy dużych ciężkich elementach mechanicznych. Np szybkość fps przy tak dużym lustrze nie jest duża (nawet w wersjach na film, cyfra ma duże pliki i transfer tez robi swoje), podobnie AF nie jest tak wyrafinowany jak 51 polowy w body reporterskich, bo takiego w MF nie trzeba. Prędkość ustawiania AF jest wolniejsza - większe masy soczewek do przesuwania.
    Pokaż mi funkcje w MF, której nie ma w FF. Na odwrót pokażę bez problemu (9 fps, 51 pólo AF).
    Ilość MPx nie wskazuje na większe zaawansowanie, tylko na większą powierzchnię matrycy. Piksele tam są upakowane mniej gęsto niz w głupim DX czy FF.
    Cytat Zamieszczone przez Benek-Piast Zobacz posta
    A co się świetnie sprawdza w każdej dziedzinie fotografii? Nie ma Świętego Graala.
    Oczywiście, sam tak właśnie zawsze twierdziłem.
    Cytat Zamieszczone przez Benek-Piast Zobacz posta
    .Średni format świetnie sprawdza się w fotografii studyjnej i w fotografii pejzażowej. Tutaj FF zostają w tyle za średnim formatem.
    niekoniecznie, dynamicznie robioną modę widziałem robioną małym obrazkiem i bynajmniej nie jest to nieprofesjonalne.
    Cytat Zamieszczone przez Benek-Piast Zobacz posta
    Tyle że nie każdego stać na MF, więc FF jest kompromisem pomiędzy potrzebami fotografa a jego zasobami finansowymi ...
    to zalezy, wielu profi ma MF i FF, więc używają FF nie dlatego, że ich nie stac na MF, ale dlatego, że w niektórych zastosowaniach FF jest lepsze. A niektórych MF nie ma szans do FF (sport)
    Sam pisałeś, że nie ma Świętego Graala, więc nie róbmy MF z niego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •