Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Proszę MIĘ nie załamywać !
    Czy to znaczy, że Nikon też zacznie średniaki ?
    Przecież dopiero co kupiłem nową puchę .........
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #12
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Ale Pentax nie zacznie produkować średniaków! On to zrobił już dawno temu...

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Czy to znaczy, że Nikon też zacznie średniaki ?
    Przecież dopiero co kupiłem nową puchę .........
    no to co. Ona dalej będzie robic zdjęcia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    no to co. Ona dalej będzie robic zdjęcia.
    Oczywiście, ale:
    1. Mam już D80, który też jeszcze robi zdjęcia, ale rzadko i tylko jako rezerwa, lub gdy tylko nim da się coś zrobić.
    2. Moją przygode z fotografią zacząłem od Druha poprzez Starta, Smienę 8 , Practice TTL do Pentacona Six-a. Tu nastąpiła długa przerwa.
    3. W XXIw. powróciłem do focenia: najpierw z jakąś małpą BTC, potem Konica-Minolta i wreszcie Nikon D80. Był on niejako kontynuacją pewnego poziomu, ale odzwierciedleniem sprzętowym stał się niedawno zakupiony D700.
    4. Jeśli miałbym rozpocząć od miejsca, w którym porzuciłem fotografię, to niejako oczywisty stanie się krok w kierunku lustrzanki cyfrowej 6x6. Dla mojej kieszeni byłoby to do przetrawienia gdyby choć obiektywy pasowały od SIX-a. A tak: muszę spasować, bo nie nadążam.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 16-03-2009 o 12:05 Powód: Smiena *, zamiast Smiena 8
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    Cena tego średniaka rzekomo ma być taka, że nie opłaci się w ogóle wprowadzać go do sprzedaży w USA, więc na twoim miejscu zapomniałbym o nim i cieszył się D700...
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Cena tego średniaka rzekomo ma być taka, że nie opłaci się w ogóle wprowadzać go do sprzedaży w USA, więc na twoim miejscu zapomniałbym o nim i cieszył się D700...
    Niestety, chyba masz rację. Buuuu...

    Pzdr.

    P.S.
    Oczywiśćie digital 6x6 Nikona bardziej by mnie mobilizował, a Pentax - trzeba by rozpoznać co on może...
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 16-03-2009 o 12:15
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    645N po ospojlerowaniu i lekkim tuningu Daję głowę, że stare szkła będą śmigać. Wypuszczanie nowych szkieł, gdy stare są świetne byłoby bez sensu. Mają dwa świetne zoomy bodajże 24-85 i 80-160 i kilka stałek.
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 16-03-2009 o 12:20

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    645N po ospojlerowaniu i lekkim tuningu Daję głowę, że stare szkła będą śmigać. Wypuszczanie nowych szkieł, gdy stare są świetne byłoby bez sensu. Mają dwa świetne zoomy bodajże 24-85 i 80-160 i kilka stałek.
    I myślisz, że Nikon by na to pozwolił ?
    Przecież uciekłoby mu tylu profi...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    I myślisz, że Nikon by na to pozwolił ?
    Przecież uciekłoby mu tylu profi...

    Pzdr.
    Nie ma wyboru - w mojej starej firmie leżą sobie 3x645N ze szkłami i czekają na lepsze czasy

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    hm, ja postrzegam to zupełnie inaczej. Średni format nie jest naturalnym rozwojem z FF itd. On jest stworzony do innych celów. Chronologiczne najpierw był MF potem FX, więc rozwój i większe możliwości były możliwe przy miniaturyzacji sprzętu.
    Podpowiem - teraz idac na spacer mając body d200 i 18-200 niosę nieco ponad 1 kg. Jakbyś szedł na spacer z ponad 10 kg torbą z 5 obiektywami to by ci się odechciało MF. Sportu MF tez nie porobisz. Makro - tez kiepsko. Śluby - raczej nie, choc niektórzy próbują, ale w dawnych czasach i w studiu.
    Kwestia innego obrazowania MF jest, ale to jest pozytywne w kilku dziedzinach foto, a nie we wszystkich.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •