Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF 80-200 f/2,8D ED

    Czy ten obiektyw http://allegro.pl/show_item.php?item=28244378 to jest ta 2 wersja? Ciągle mi on krązy po myślach od czasów kaczuszki Admina
    pozdrawiam Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, to jest wersja druga. Spotkalismy sie z Radkiem w niedziele i pogadalismy m.in. o tym szkielku. Jest super... Szkoda tylko ze ta cena jakas taka WYSOKA Moje szklo ma chyba wyzsze lub identyczne notowania na photodo, jednak to ma szybszy AF. Rewelacja.

  3. #3

    Domyślnie

    Ech gorzej z tymi telekonwerterami bo tak sobie wymyśliłem ten obiektyw 80-200 i telekonwerter 1,4 albo 1,7 do niego z czasem
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4

    Domyślnie

    Wierz mi ze szkoda tego szkla na telekonwertery

  5. #5

    Domyślnie

    Ale czasem to ponad 300 by sie przydało a jak czytałem na http://www.kenrockwell.com lepsze to szkło + telekonwerter niz większe "lufy" Nikona
    pozdrawiam Sebastian

  6. #6

    Domyślnie

    Rockwell troche bredzi czasem, ale w tym przypadku i po kolejnej puszcze piwa przyznam mu racje. Im lepsze jakosciowo szklo, tym trudniej je zepsuc telekonwerterami. Ja wiem ze 300 i wiecej to super sprawa, ale jakosc ma dla mnie priorytet. Na Allegro jest lufa do sprzedania od jakiegos czasu. Nowa, za lekko ponad 1k PLN.Ciekawe jak to rysuje z nikosiem:

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28212020

    (dop.) Przesadzilem z tym lekko - 1750,00

  7. #7

    Domyślnie

    mam sample od goscia (ale skanowane i kawałek foto). Sam bym chetnie to przypiał i zobaczył kilka fotek
    pozdrawiam Sebastian

  8. #8

    Domyślnie

    Ja tez... 1300 x 1.5 - RATUNKU

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    A ja tam Rockwella lubie Gosc ma bardzo zdrowie podejscie do tematu, przy czym nie stawia oltarzykow roznym N i C. Ponadto wszystko zakrapiane lekką dozą humoru

    Polecam poziomy fotografow, moj ulubiony to:


    Onanista sprzętowy: Najniższy Poziom 1 (odpowiednik "Piekła" w mitologii chrześcijańskiej)
    Ci mężczyźni (a do tej grupy zaliczają się wyłącznie mężczyźni) nie interesują się sztuką ani fotografią, ponieważ nie posiadają duszy. Nie mając duszy, nie potrafią wyrazić swoich wyobrażeń ani uczuć, dlatego też ich zdjęcia - o ile w ogóle jakieś robią - są do niczego.

    Większość uprawia techniczne zawody - są wśród nich inżynierowie, komputerowcy i specjaliści od nauk ścisłych. Ludzie ci tak bardzo przejmują się wystawianiem cyfrowych ocen dla różnych rzeczy, że całkowicie zapominają o tym drobnym fakcie, iż aparat czy tabela z wynikiem testów ma niewiele wspólnego z duchem obrazu. Ponieważ tak bardzo interesują się mierzeniem osiągów aparatów, przezwaliśmy ich "onanistami sprzętowymi". Niestety, wielu z nich trafia na moją stronę KenRockwell.com poszukując informacji o osiągach aparatów.

    Wielu z nich lubi też bawić się sprzętem audio, komputerami czy samochodami. Mogą cieszyć się z zabawek, takich jak aparaty, dla samej przyjemności ich posiadania. Rzadko, jeżeli w ogóle, korzystają z nich w celach, do jakich zostały stworzone.

    Młodsi spośród nich grają w gry komputerowe, często "czatują" i surfują po Internecie. Starsi przyłączają się do klubów miłośników aparatów. (Należy zapisywać się do klubów fotograficznych, ale nigdy do klubów miłośników aparatów czy jakichkolwiek klubów, które usiłują wystawiać punkty sztuce, ponieważ sztuka jest czymś subiektywnym i nie może być oceniana za pomocą cyferek). Ludzie ci nigdy nie stworzą niczego godnego uwagi, korzystając ze swoich sprzętów. Ale z pewnością podnieca ich fakt posiadania, nabywania lub opowiadania o nich innym ludziom.

    Jedynym rodzajem wyposażenia, na który nie zwracają najmniejszej uwagi, jest ten sprzęt, który jest rzeczywiście przydatny: oświetlenie.

    Interesują się sprzętem dla samego sprzętu. Zagadają cię na śmierć, jeżeli tylko im pozwolisz. Jednak gdy wyrazisz chęć obejrzenia ich prac, cała odwaga natychmiast ich opuszcza. Mogą także pomyśleć, że chcesz zobaczyć ich aparaty.

    Ktoś posiadający przyzwoite portfolio nie jest sprzętowym onanistą sprzętowym. Ktoś posiadający więcej aparatów niż porządnych zdjęć może nim być. Zapewne są nimi osoby, których strony internetowe pełne są artykułów o technice, a pokazują bardzo niewiele interesujących zdjęć.

    Pod żadnym pozorem nie zadawaj się z tymi ludźmi, nie rozmawiaj z nimi ani nie czytaj ich stron internetowych. Dla nieuświadomionych jawią się niczym niewyczerpane źródła wiedzy. Ich chore, pozbawione życia dusze z rozkoszą wciągną cię do ich własnego piekła. Już nigdy nie uwolnisz się od rozważań o tym, jak ostry naprawdę jest twój obiektyw. Jeżeli zaczniesz się tym martwić, już nigdy nie sfotografujesz niczego poza murem z cegieł czy kartą testową.

    Ludzie ci są łatwi do zidentyfikowania. Jeżeli doczytałeś aż do tego miejsca, zapewne widziałeś ich strony internetowe. Zawsze mają mnóstwo informacji o sprzęcie, ale niewiele zdjęć. Strzeż się informacji pochodzących ze stron, na których nie ma wielkiej ilości zdjęć, które ci się podobają.

    Musiałem zdjąć większość zdjęć sprzętu z mojej strony internetowej, ponieważ ci ludzie poświęcali więcej czasu na oglądanie mojego sprzętu niż na oglądanie moich prac! Pasmo dostępu, za które płacę, zajmowali ci idioci, gapiąc się na moje obiektywy zamiast oglądać zdjęcia - dla których właśnie ta strona powstała. Dlatego wszystkie fragmenty o sprzęcie są w kolorze żółtym, aby bolały ich oczy, gdy będą tracić zbyt wiele czasu na śrubki i motorki.

    Wielu ludzi, którzy piszą do mnie mejle, należy niestety do tej najgorszej, nieoświeconej grupy. Mnóstwo z nich grasuje po Internecie i poświęca całe godziny na "wnoszenie własnego wkładu" do stron poświęconych technice oraz gadając na czatach takich jak Photo.net, www.dpreview.com, photocritique.net czy na niemieckim forum dla osób posiadających i zbierających Nikony, zamiast robić własne zdjęcia. Ci goście tutaj nie są tacy źli.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Ech gorzej z tymi telekonwerterami bo tak sobie wymyśliłem ten obiektyw 80-200 i telekonwerter 1,4 albo 1,7 do niego z czasem
    nikon nie popisuje sie konwerterami af do starszych modeli [do #7 wlacznie]; jesli dobrze sie orientuje, jedynie ostatni model konwertera oznaczony na koncu II ma af ale tylko z kosmicznym ais [#8 rury]

    czysty przypadek: godzine temu rozmawialem o tym [ze TC-201 nie ma af z modelem #7] ze znajomym sprzedawca; podsunął mi wtedy konwerter kenko af 2x; niestety mialem tylko aparat o ob. 24 mm; mimo, ze to egzotyczne połaczenie - zrobilem pare sampli, ktore teraz wlasnie ogladam

    przy tej jak pisalem egzotycznej kombinacji, podglad 100% wyglada [wstepnie] na tyle dobrze, ze chyba - tak jak uprzedzalem sprzedawce - podjade wieczorem do niego z aparatem, rurą i laptopem i zobaczymy ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •