Close

Strona 178 z 203 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 780 z 2024
  1. #1771

    Domyślnie

    Witam
    Mam na imię Mariusz, fotografuję Nikonem D90 z Nikkor 18-105VR, Nikon F80 +Nikkor 28-80, 28-105D, Nikkor 70-300 ED, Nikon FE2 +Tokina 35-70 f/4. na spacery kompakt Sony HX5V.
    Pozdrawiam wszystkich na forum

  2. #1772

    Domyślnie

    Nadrawiam zaległości
    Amatorsko fotografuje od kilku lat. Początkowo kompakty, potem nikon d5100 teraz d610 i sony a6000...
    Szkła ... Było i jest tego sporo (kupowane, testowane, sprzedawane)
    2x Nikkor 18-105
    3x Nikkor 35 f1.8 dx
    1x Nikkor 85 1.8 D
    1x Nikkor 85 1.8 G
    2x Sigma 17-50 f2.8
    1xTamron 17-50 f2.8
    2x Helios 44
    1x varexon 135 f2.8
    1x Nikkor 50 f1.8
    1x Sigma 24-105 f4
    1x Nikkor 24-120 f4
    1x Nikkor 28-80
    ...

    Witam wszystkich

  3. #1773

    Domyślnie

    Witajcie.
    Jestem amatorem. W latach 90-tych robiłem sporo zdjęć, nie tylko dla swoich potrzeb, ale również czasem na weselach (prosili znajomi), imprezach itp. Miałem wtedy sprzęt Minolty - Nikon był za drogi - oczywiście sprzęt analogowy, bo cyfry jeszcze nie było - lustrzanki z serii Dynax xi, obiektywy Minolty, lampa Metz itp. Byłem też na wyprawach w dalekiej Azji (Indie itp), miałem wtedy Minoltę i przywiozłem masę zdjęć. Była to prawdziwa szkoła fotografowania w różnych warunkach; dzisiaj często nie zdajemy sobie sprawy, ile wtedy błąd mógł kosztować - bezpowrotnie stracone, niepowtarzalne ujęcia. Nie mogłeś przecież podejrzeć zdjęcia, dopiero po wywołaniu widziałeś efekty, miałeś ograniczoną mozliwość focenia - 36 zdjęć na jednej kliszy. O późniejszej obróbce nawet nie wspomnę... W tamtych czasach naprawdę można było nauczyć się fotografować, bo nad każdym ujęciem dziesięć razy zastanowiłeś się, zanim raz pstryknąłeś. Dzisiaj wszysko jest szybko - robisz setki ujęć i wybierasz klika a resztę kasujesz...
    Kiedy wchodziły lustrzanki cyfrowe, Minolta poszła "do szafy", a ja po pewnym czasie kupiłem niezły w tamtych czasach cyfrowy kompakt Olympusa, potem następny... Zdjęć robiłem mało, okazyjnie, nabyte kiedyś umiejętności powoli zapominałem.
    Dopiero kilka lat temu miałem dość ograniczeń kompaktowego aparatu i postanowiłem wrócić do lustrzanek. Na początek coś prostego - wybór mój padł na wchodzący wtedy Nikon D3300 - prosta lustrzanka dla amatora. Dobra, żeby sobie co nieco przypomnieć. Świat lustrzanek cyfrowych okazał się zupełnie inny, niż myślałem. W porównaniu do lustrzanek, jakie znałem, dawały dużo więcej możliwości, ale i miały ograniczenia. Niesamowite była możliwość robienia setek zdjęć, natychmiastowego podglądu itp. Wspomaganie funkcjami, a już możliwości obróbki RAW - niesamowite! Natomiast jakość wykonania aparatów, obiektywów itp. bardzo mnie negatywnie zaskoczyła. Plastik, bylejakość, przeładowanie bardzo rzadko używanymi funkcjami. Poza tym zdjęcia cyfrowe w porównaniu do tych z robionych na kliszy analogiem są jak w słuchaniu muzyki płyta CD w porównaniu do płyty winylowej - niby lepsza, doskonalsza, ale płyta winylowa ma w sobie to "coś", jakąś większą głębię, przestrzenność, głebokość, mimo braku perfekcyjnej jakości..
    Wkrótce zacząłem zauważać ograniczenia D3300. W moim odczuciu to wspaniałe narzędzie do fotografowania dla początkującego. Bardzo polubiłem D3300. Była wiernym towarzyszem i nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Ale marzyła mi się bardziej funkcjonalna i programowalna klawiszologia, większe możliwości, lepszy bufor itp, poza tym z nostalgią wspominałem kilka drobiazgów, które bardzo lubiłem w Minolcie - np. mały boczny wyświetlacz, siatka w wizjerze - przydatna np. kiedy focisz architekturę, szybkość i duży bufor przy zdjęciach sportowych, szybkie ustawienia bez konieczności ciągłego wchodzenia w menu na LCD, możliwość doregulowania ostrości w obiektywach itp. Mój wybór padł na D7xxx. Kiedy wziąłem pierwszy raz w rękę D7200 wiedziałem, że to jest to. To była miłość od pierwszego wejrzenia. I tak poczciwą D3300 zastąpiła D7200.
    Robię sporo zdjęć, różnych w różnych warunkach. Bawię się ustawieniami, wciąż poznaję możliwości puszeczki i kolejne obiektywy. Uczę się obróbki zdjęć w RAW-ach. Podświadomie porównuję z tym, co pamiętam z lat 80-tych i 90-tych. Fotografia teraz a 20 lat temu to zupełnie inna bajka (oczywiście nie mówię tu o technice). Ale zarówno pod względem sprzętu, obiektywów, jak i techniki fotografowania lata 80 i 90 nie mają się czego wstydzić. I szkoła, którą się przeszło na analogowych lustrzankach z tamtych lat teraz bardzo się przydaje, pozwala myśleć nieraz w innych płaszczyznach o tym, co robisz, pstrykając.
    Tak więc pozdrawiam wszystkich, z ciekawością czytam Forum i wciąż się od Was uczę, za co dziękuję -
    Paweł.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  4. #1774

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Na imię mam Wirginia i zabawę z fotografią zaczęłam tak na poważnie rok temu mimo, że zdjęcia pstrykałam dużo dużo wcześniej Cały czas się uczę.. Używam nikona d 5200

  5. #1775

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów i dołączam do Nikoniarzy. Jestem amatorem i używam superzoom'a B500.

  6. #1776

    Domyślnie

    Witajcie Koleżanki i Koledzy,
    przyglądałem się temu forum od jakiegoś czasu, dziś się zapisałem.

    Hobbistą fotografem jestem od jakiegoś 15 roku życia, zaraziłem się od paczki kolegów w LO i zostało. Ile to było lat temu... no nieważne.
    Fotografuję amatorsko, najchętniej przyrodę oraz rodzinę w celach emocjonalno-dokumentalnych.
    Sprzęt: F65 i D80 + 3 szkła + inne akcesoria. Marzę o nabyciu jeszcze czegoś ze starszych Nikonów z lat 60-70. Sprzęt wymieniam tylko dla porządku, bo oczywiście zdjęcie wykonuje fotograf, a nie aparat.

    Pozdrawiam,
    Waldek z Warszawy

  7. #1777

    Domyślnie

    Hola Pichas y Chochitos!
    Postanowiłem się do Was zapisać, w sumie bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Ponad dekadę temu bawiłem się fotografią na kliszy, niedawno zaś nabyłem Nikona D750 w kicie z obiektywem 24-120 i w sumie jestem szczęśliwy Najbardziej interesuje mnie fotografia krajobrazowa. A tak poza tym to nie wiem, zapraszam na mojego flickera. Pozdrawiam wszystkich!

  8. #1778

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, jestem nowa Obserwuję forum od jakiegoś czasu i postanowiłam do Was dołączyć. Z Nikonami mam styczność od 10 lat, obecnie mam Nikona D80.

  9. #1779

    Domyślnie

    Dzisiaj naszła mnie myśl, że po 2,5 roku dość regularnego zaglądania na forum wypadałoby się przywitać.

    W związku z powyższym witam serdecznie i od razu dziękuję wielu forumowiczom od których wiele się nauczyłem. I chociaż prawie wszystko już zapomniałem, to nie zmniejsza to mojej wdzięczności
    d5100+S17-50+N35/1.8DX+N18-55+Sigma70-300/4-5,6 DG

  10. #1780

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników forum!

Strona 178 z 203 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •