Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Informacje o analogach

    Witajcie.

    Poszukuję informacji ( na razie ) o analogowych aparatach NIKON typy: N, F... co oznaczaja symbole, parametry itd... Najlepiej gdyby to była polska strona. Powód dośc prozaiczny, moja córka pragnie wejść w świat fotografii. ( z własnym sprzętem )
    A sprawa druga; jeżeli moglibyście poradzić może od czego zacząć ( mowa tu oczywiście o sprzęcie ) lecz z góry mówię, że nie chodzi mi o pozycje topowe typu F 100 itd. W najgorszymn scenariuszu zakładam, że zapał może minąć a wtedy... No właśnie. Więc krótko jeszcze jakie szkiełko do tego i ... do dzieła. Sprawa drugorzędna to zakup tego zestawu ale na Alledrogo coś pewnie się wypatrzy, chyba, że koledzy Nikomaniacy mają jakieś pochowane cudeńka gotowe do sprzedaży?
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Spójrz wątek niżej:
    F55,F75,F70 który wybrać?
    tam znajdziesz trochę informacji.
    Jak dla dziewczyny to polecam F80, a jak byłby za ciężki to F75. Plus Nikkor 50 1.8D. Na początek powinno wystarczyć.
    Co do ozaczeń N,F to też było niedawno kilka zapytań.

  3. #3

    Domyślnie Re: Informacje o analogach

    Cytat Zamieszczone przez step.tom
    Poszukuję informacji ( na razie ) o analogowych aparatach NIKON typy: N, F... co oznaczaja symbole, parametry itd... Najlepiej gdyby to była polska strona.
    http://www.mir.com.my/rb/photography...lrmain8090.htm
    Niestety po angielsku, ale nauka angielskiego też się przy okazji przyda
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie Re: Informacje o analogach

    Cytat Zamieszczone przez step.tom
    A sprawa druga; jeżeli moglibyście poradzić może od czego zacząć ( mowa tu oczywiście o sprzęcie ) lecz z góry mówię, że nie chodzi mi o pozycje topowe typu F 100 itd. W najgorszymn scenariuszu zakładam, że zapał może minąć a wtedy...
    Tomku, moją pierwszą lustrzanką AF był F-601 i jak wiesz do dziś tłukę nim slajdy z zadowalającym efektem. Nie jest to może cud techniki ale do zrobienia dobrej fotografii w zupelności wystarczy i to za około 200zł Zawsze możesz wpaść lub przyniosę na spotkanie to "podotykasz"
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za cenne i ... liczne rady. Przeglądałem Alledrogo i nestety uśwaiadomiłem sobie, że za pare stówek to rewalacji nie kupię. I tu proste myślenie pragmatyka. Skoro i tak mam wydać pieniądze a efekty zakupów mogą się "rozlecieć" po krótkim czasie to wydać powinienem może więcej ale z lepszym efektem finalnym. Wywodów mych już kres, więc zainteresowanie swe skierowałem ku modelowi F 75 lub F 80. Kwestia wyboru egzepmlarza w jak najlepszym stanie. Co do szkła jeszcze nie wiem. Chyba kupie jej na początek jakiś zoom. Znacie może jakieś adresy komisów foto na Ślasku albo internetowych? Tylko jak na nich sprawdzić jakość kupowanego sprzętu? ( co w ofercie a co w rzeczywistości )

    Władca Pixeli:
    Moja córka świetnie sobie radzi z językiem angielskim ale brak znajomości słownictwo fachowe tematu który dopiero zgłębia to raczej marna mobilizacja... W każdym bądź razie dzięki materiały się przydadza

    Marcin T:

    Dzieki Ci Marcinie chętnię zobaczę na naszym spotkaniu nastepnym. A tak w ogóle to witaj w tym miejscu
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  6. #6
    Silence
    Gość

    Domyślnie

    zamiast f80 polecam f90x pewniejsza konstrukcja

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silence
    zamiast f80 polecam f90x pewniejsza konstrukcja
    Tyle żę tep.tom pytał o aparat dla córki, a f90 to kawał kloca - jest o 1/3 cięższy od f80

  8. #8

    Domyślnie

    sprawa wyjaśniona, więc wątek zamykam
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •