Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Co powinienem wiedzieć zanim wyślę aparat do serwisu?

    Witam serdecznie.

    Co powinienem wiedzieć zanim wyślę aparat do serwisu?

    Chodzi o problem z ostrzeniem, jednak wiem na 100% że problem leży w body a nie w obiektywie (FF na kilku obiektywach, tylko w tym body, zarówno Nikkorach jak i szkłach innych firm), czy mimo to aparat powinienem wysłać razem z obiektywem (np. z tym, na którym problem jest najlepiej widoczny - w moim wypadku Nikkor 50mm)? TUTAJ: http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...&postcount=204 przeczytałem, że serwis kalibruje AF na swojej 50-tce... Potwierdzi mi to ktoś?

    Co poza samym aparatem (i ew. obiektywem) należy wysłać? Oczywiście gwarancja i dowód zakupu, ale coś mi dzwoni, że aparat wysyła się "bez niczego" (bez baterii, karty, akumulatora) - dobrze kojarzę? Czy przesyłane body musi być w oryginalnym pudle?

    Jak najlepiej opisać problem? Jak rozumiem dołączenie płytki CD z przykładowymi zdjęciami jest wskazane? Nie będzie problemu typu "mamy XXI w. ale nie mamy czym odtworzyć CD"? Będzie się chciało to komuś oglądać? Poza tym mam zamiar dołączyć opis problemu w formie papierowej, z moimi danymi do kontaktu, numerem body itp. Jest jakiś formularz na tą okoliczność?

    Czy muszę przed wysłaniem sprzętu dopełnić jakichś formalności (np. rejestracja na stronie Nikona itp.)?

    Jakieś inne zalecenia?

    Założę się, że tego typu pytanie już tu padło, jednak nie mogę odszukać nic podobnego... Jeśli odpowiedzi na moje pytania były, prosiłbym o wskazanie odpowiedniego tematu.

    Z góry dziękuję za cenne rady!

    PS. Tak przy okazji... Czy używanie niefirmowych obiektywów może być pretekstem do unieważnienia gwarancji?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zaczął z nieco innej strony. Najpierw napisz do nich maila w którym opisujesz swój problem i załącz zdjęcie/cia na którym widać ten problem.
    Również możesz dopytać co dokładnie masz im przesłać co będzie dla nich niezbędne
    Dopiero po odpowiedzi wyślij aparat.
    I jeszcze jedno, zrób sobie ksero karty gwarancyjnej i dowodu zakupu, tak na wszelki wypadek jakby co miało zginąć.
    Z taką wysyłką w ciemno to różnie może być znając maniery serwisu. Mogą zrobić, a mogą odesłać ze stwierdzeniem że wg nich wszystko ok.
    Albo....
    jeżeli aparat jest świeżo po zakupie lepiej udaj się do sprzedawcy i załatw to przez niego powołując się nie na gwarancję a na niezgodność towaru z umową. Chyba w ustawie jest stwierdzenie, że wada zauważona do 6 miesięcy od daty zakupu uważana jest za taką jakby występowała od początku. Ale to dokładnie sprawdź w ustawie.
    Wg drugie rozwiązanie jest lepsze i chyba szybsze. Przerabiałem to z obiektywem i po 10 dniach miąłem go u siebie.
    Co do techniki wysłania body to się nie wypowiem bo nie miałem problemu. Niech się wypowie ten kto to przerabiał. Szkło natomiast oddałem ze wszystkim tak jak go kupiłem.
    nic...

  3. #3

    Domyślnie

    na wszelki wypadek zabezpiecz folią wyświetlacz
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  4. #4

    Domyślnie

    Przede wszystkim powinienes wiedziec ze bedziesz czekal na aparat w nieskonczonosc, a przynajmnie tak ci sie beda te 2 miesiace wydawaly....a jesli bedziesz mial pecha to po otrzymaniu aparatu z powrotem stwierdzisz ze uszkodzenie jak bylo tak i jest dalej. I nie pisze tego po to zeby cie wkurzyc, tylko taka jest prawda z serwisem Nikona w Polsce.
    D7100 + MB-15,N 18-105 , N 50 1.8 G, T 70-300 VC, SB-700

  5. #5

    Domyślnie

    Co do narzekań na serwis w PL - wiem, że łatwo nie będzie. Czekanie mi nie straszne - mam drugie body, więc... Wyświetlacz zabezpieczę tą zakrywką, co była w komplecie (najwyżej mi zgubią). Niestety aparat jest ok 9 m-cy po zakupie, więc na istnienie wady w momencie zakupu się już nie powołam. Co do maila do serwisu - no może napiszę im takowego, ale pewnie szybciej wyślę aparat niż dostanę odpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aries.mehehe Zobacz posta
    Co do maila do serwisu - no może napiszę im takowego, ale pewnie szybciej wyślę aparat niż dostanę odpowiedź
    Akurat na maile odpowiadaja zazwyczaj bardzo szybko

  7. #7

    Domyślnie

    Zanim wyślesz aparat do serwisu przede wszystkim powinieneś wiedzieć, żeby nie wysyłać aparatu do serwisu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoterroru Zobacz posta
    Zanim wyślesz aparat do serwisu przede wszystkim powinieneś wiedzieć, żeby nie wysyłać aparatu do serwisu.
    Jak trzeba to trzeba, ale IMHO najlepsza rada to - zalatw sobie na ten okres drugie body

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Jak trzeba to trzeba, ale IMHO najlepsza rada to - zalatw sobie na ten okres drugie body
    Mam ten komfort, że posiadam dwa. Będzie to lekki downgrade na kilka tygodni, ale da się przeżyć...

    Niestety wysłać aparat muszę... Przy obiektywie 50mm (1. i bliskich obiektach jest znośnie (FF prawie niewidoczny) - przy kilku metrach odległości widać, że ostrzy gdzieś tak z 10% za blisko (10% w sensie odległości do obiektu, nie w sensie trafień AF).

  10. #10

    Domyślnie

    to bezwzglednie wysylac imho

    paczka dobrze opakowana, sam korpus bez baterii, kart pamieci itp, nie musi byc oryginalne opakowanie

    opis usterki wg wlasnego widzimisie, ale wczuj sie kogos kto dostaje puszke o ktorej nic nie wiem
    i wypadaloby zawrzec tyle informacji, zeby co trzeba sie dowiedzial

    jesli naprawa gwarancyjna to kwity, ale zrob sobie kopie

    i to chyba wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •