Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Do kolegi Sylwiusza kilka pytań dotyczących Pentaxa

    Sylwiusz jak to jest z tymi Pentaxami.

    Duzo dobrego się o nich naczytałem ale jako ich podstawową zaletę zawsze wymieniano mi mozliwość współpracy ze starymi obiektywami i wszystkimi niezaleznie od marki. Oraz jako 2 najwiekszą zaletę ze wszystko moge ustawić w manual.

    Sam nigdy oczywiście nei miałem żadnego aparatu Pentaxa w ręku i nie zrobiłem zadnym ani jednego zdjęcia.

    Nawet jak pytałem o D70 i 300D zanim kupiłem to jakiś zapaleniec polecał mi istD bo to najlepszy aparat i kompatybilny ze wszystkim co się rusza.

    jednak jakoś te aparaty kariery nie robia .


    PS. Napradwdę nei mam zamiaru wywoływać burzy, tylko pytam
    pozdrawiam Sebastian

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Czesc!

    A co chcesz wiedziec? Faktycznie wspolpraca jest swietna... mozna wziasc szklo pierwsze na bagnet K czy wrecz bez bagnetu (przed bagnetem Pentax robil szkla na M42 - ostrza przez przejsciowke bez soczewki na nieskonczonosc) i focic z nimi nawet w cyfrowym *istD... Sam zreszta wiesz, ze wsrod starych szkiel sa ciekawostki lub szkla kultowe - fajnie wiec, ze mozna je podpinac bez problemow.

    Pzdr
    Spinner

  3. #3

    Domyślnie

    I to ogromna zaleta systemu Pentaxa. Jednak wiem o co pytal Tr0n, mianowicie nie widac wielkiego boomu obok *istD i to nurtuje. Jak ja rozumiem, Pentax uderzyl w rynek posiadaczy i uzytkownikow dotychczasowych, z lekka ekspansja w kierunku nowych nabywcow. Wiem rowniez ze Pentax jest firma o mniejszychaspiracjach marketingowych, stawiajacych na jakosc za wszelka cene. Poniekad slusznie. Nie znam wynikow finansowych, jednak to musi zadowalac ich marketing, bo faktycznie wielkiej ekspansji nie widac.

    Zeby nie bylo, ta puszka mi sie podoba. Moze mogla by byc nieco wieksza

  4. #4
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Witaj Spinner Ano tak to ja Bardzo lubie wasze forum i nadal je przegladam Milo Cie tu widziec rowniez

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Heh - sek w tym, ze tez nie przepadam za malymi aparatami AF... Ja w kazdym bardz razie sprzedalem MZ-Sa z BG... i mysle... mysle... chyba jednak poczekam do Photokiny... potem cos zadecyduje...

    A co do ekspansji... hmm... zastanawia tylko jedna lampa z obsluga P-TTL (nieruchoma na boki)... moze cos planuja... Pentax znany jest z marketingu "do dupy" a takze z ciszy przed premierami...

    A wiec poczekam... a kiedys mialem ochote wymienic F70 na F80... no coz - zdaje sie, ze ten drugi to niezle uzupelnienie do D70 na slajdzieki;-P

    Pzdr
    Spinner

  6. #6

    Domyślnie

    A wiec poczekam... a kiedys mialem ochote wymienic F70 na F80... no coz - zdaje sie, ze ten drugi to niezle uzupelnienie do D70 na slajdzieki
    Szczegolnie przydzisiejszych nan cenach Przy okazji, swiecil ktos z forum slajd z D70? Jaka jakosc, jaka cena? Sorry ze w tym watku.

  7. #7

    Domyślnie Re: Do kolegi Sylwiusza kilka pytań dotyczących Pentaxa

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Sylwiusz jak to jest z tymi Pentaxami.

    Duzo dobrego się o nich naczytałem ale jako ich podstawową zaletę zawsze wymieniano mi mozliwość współpracy ze starymi obiektywami i wszystkimi niezaleznie od marki. Oraz jako 2 najwiekszą zaletę ze wszystko moge ustawić w manual.
    Tak, to prawda, do *istD podepniesz wszystko od M42, przez sredni format (645 i 67) az do szkiel manualnych i AF z bagnetem K. Ze wszystkimi, nawet manualnymi szklami bedzie dzialal pomiar swiatla (oczywiscie CW a nie matryca W dodatku w *istD jest pelna kompatybilnosc z lampami blyskowymi TTL, nawet tymi pierwszymi, analogowymi z czasow manuali. Sam sobie niedawno dzieki temu kupilem lampe pierscieniowa TTL za 40$ A co do pracy w trybie recznej ekspozcji to jest to sama przyjemnosc. Nazywa to sie w Pentaxie Hyper Manual. Przednim kolkiem regulujesz czas migawki, tylnym przeslone... ale to nie wszystko - jednym zielonym przyciskiem resetujesz ekspozycje (czyli zerujesz drabinke) zachowujac albo zadana przeslone, albo czas albo w/g programu. Teraz jesli np. zablokujesz sobie ekspozycje w manualu przy ustawionym +1/3EV to wowczas zmiana czy to czasu czy przeslony bedzie zachowywac te wartosc caly czas. Nie widzialem wygodniejszego rozwiazania jesli ktos korzysta z recznego trybu ustawiania ekspozycji.

    Sam nigdy oczywiście nei miałem żadnego aparatu Pentaxa w ręku i nie zrobiłem zadnym ani jednego zdjęcia.
    Nie dziwi nic, w koncu Pentax w Japonii, gdzie jest najpopularniejszy ma 10% rynku malego obrazka, na swiecie wiec pewnie srednio z 5% (za to ma chociaz 40% sredniego formatu

    Nawet jak pytałem o D70 i 300D zanim kupiłem to jakiś zapaleniec polecał mi istD bo to najlepszy aparat i kompatybilny ze wszystkim co się rusza.
    Czy ja wiem czy najlepszy? Ma pare rzeczy, ktorych brak w D70 *jak np. duzy wizjer, prawie jak w lustrzankach 35mm) ale ma i pare brakow (np. brak korekcji WB) w stosunku do Nikona, a jakosc jego AF przy slabym swietle jest duzo gorsza. Hehe, jak wczoraj w FJ sprobowalem sobie D70 z DX 18-70 i 105 micro to zastanawialem sie po cholere w ogole Pentax wlozyl AF do *istD

    jednak jakoś te aparaty kariery nie robia .
    Nie robia, przede wszystkim dlatego, ze sa znacznie drozsze od 300D czy D70. *istD w sklepie kosztuje 7500zl sam korpus, za tyle to kupisz D70+18-70+SB-600 - co pozostawie bez komentarza, mimo zalet *istD. Ale swoja droga D100 tez oszalamiajacej kariery nie zrobil Na tegorocznej Photokinie na 90% ma sie pokazac Pentax w cenie (lub ponizej) 300D i D70 i ten pewnie bedzie popularniejszy od poprzednika

    PS. Napradwdę nei mam zamiaru wywoływać burzy, tylko pytam
    :P
    Jakiej tam burzy? Ja tam od dawna staram sie mimo zwiazku z Pentaxem miec otwarty umysl, w koncu powinna nas wszystkich laczyc chec fotografowania a nie duperele "bo tfuj aparat jezd gupi"
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    I to ogromna zaleta systemu Pentaxa. Jednak wiem o co pytal Tr0n, mianowicie nie widac wielkiego boomu obok *istD i to nurtuje. Jak ja rozumiem, Pentax uderzyl w rynek posiadaczy i uzytkownikow dotychczasowych, z lekka ekspansja w kierunku nowych nabywcow.
    Dokladnie. Na Photokinie ma byc tania cyfranka w cenie okolo 300D czy D70 a moze i mniejszej i to bedzie pewnie towar bardziej masowy. *istD raczej rzeczywscie byl zaadresowany do dotychczasowych posiadaczy szkiel K. Na PDML (miedzynarodowa lista dyskusyjna Pentaxa - ok 500 postow dziennie mniej wiecej 30% ludzi przerzucilo sie na te cyfranke

    Wiem rowniez ze Pentax jest firma o mniejszychaspiracjach marketingowych, stawiajacych na jakosc za wszelka cene. Poniekad slusznie. Nie znam wynikow finansowych, jednak to musi zadowalac ich marketing, bo faktycznie wielkiej ekspansji nie widac.
    Pentax 2-gi rok z rzedu notuje powazne zyski Ale nie wiem jak to sie ma do lustrzanek, bo raczej wiekszosc tegoz wygenerowaly male syfraki, aparatura medyczna a takze fakt, ze Pentax jest jednym z najwiekszych dostawcow na swiecie optyki do napedow DVD

    Zeby nie bylo, ta puszka mi sie podoba. Moze mogla by byc nieco wieksza
    Wystarczy podpiac BP z dodatkowym spustem i pokretlami sterowania
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  9. #9

    Domyślnie

    Kaleid = Gosc? No prosze Milo Cie i tutaj zobaczyc. Pamietasz jak dlugo sie kiedys na forum Pentaxa spieralismy o bezprzewodowe sterowanie lampami w Nikonie? Chyba teraz przyznasz mi racje, ze sterowanie podobne jak w Pentaxie, czyli z pelna komunikacja z lampami pojawilo sie wraz z i-TTL i D2H oraz D70? Wczesniej (np. z F80) to bylo tylko zdalne wlaczanie i wylaczanie lamp godnie z TTLem lampy w korpusie
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  10. #10
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiscie szefie Miales racje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •