Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czy poprawnie?

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar xcebikx
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Gryfino k. Szczecina
    Posty
    57

    Domyślnie Czy poprawnie?

    Yo,
    możecie powiedzieć mi czy to zdjęcie jej poprawne technicznie? Wiem, że jak budynek to cały, ale w takiej akurat sytuacji? Napiszcie również jak robić zdjęcia architektury, co jest złe w tym zdjęciu (o ile nie wszystko hehe)

    Body i jakieś szkło, brak czasu i lekkie doświadczenie...

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    159

    Domyślnie

    Poleciało na prawo, kontrast ładny, wydaje mi się trochę przeostrzone. Ogólny odbiór dobry, ale na długo zdjęcie nie przyciąga wzroku.

  3. #3

    Domyślnie

    a moj przyciaga
    generalnie mi sie nie podoba, ale w jakis sposob nadal mnie wciagaja katy i plaszczyny.
    Andrzej

  4. #4

    Domyślnie

    Kadr jest nietrafiony moim zdaniem, poza tym straciles zbyt duzo detali w cieniach w centrum kadru. Generalnie, niezbyt poprawne (ale moze sie myle)
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xcebikx Zobacz posta
    Yo,
    możecie powiedzieć mi czy to zdjęcie jej poprawne technicznie? Wiem, że jak budynek to cały, ale w takiej akurat sytuacji? Napiszcie również jak robić zdjęcia architektury, co jest złe w tym zdjęciu (o ile nie wszystko hehe)
    w kategorii architektury, te zdjecie literalnie jest do wyrzucenia. Głównie z powodu zwichrowanej perspektywy, czyli zbiegających sie linii, które w rzeczywistości sa równoległe.
    To najczęstszy błąd przy tego rodzaju zdjeciach.
    Poza tym mozna sie jeszcze przyczepiac do konwencji zdjecia (bw, obróbka...)

    Natomiast na pytanie jak robic zdjecia architektury - odpowiem: trzeba robic dobrze.
    Dobrze, to znaczy tak, zeby ta architekrura wyglądała na zdjeciach dobrze.
    A dobrze zrobiona architektura wygląda na fotografii lepiej niz w rzeczywistości.

    Jak to wykonać? Ano przedw wszystkim, należy sobie uzmysłowić, co jest takiego szczególnego w budowli, którą zamierzamy uwiecznić, a nastepnie tak ją uwiecznić, aby tę szczególność uwypuklić.

    Proste, prawda ?
    Niestety tylko do napisania.
    Tylko takiego efektu nie da sie zazwyczaj osiągnac ani na przypadkowym plenerze czywypadzie, ani w 15 minut. Zdjecia architektury to cwiczenie dla cierpliwych, dla poszukujących, dla osob z wyrobionym zmysłem kompozycji.

    To także doskonałe ćwiczenie warsztatu, ponieważ zazwyczaj technicznymi środkami mozemy uatrakcyjnić podmiot zdjecia.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  6. #6

    Domyślnie

    zdjęcie jest za duże, a mam wrażenie, że mogłoby mi się nawet podobać, gdybym mógł je tylko całe ogarnąć wzrokiem..... niestety, mam monitor 1440 na 900 i nawet F11 nie pomaga...

    poczytaj o zasadach umieszczania zdjęć
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •