Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie lampami przy wyzwalaniu radiowym

    Witam, mam pytanko czy moje body D90 będzie miało możliwość zmiany parametrów lamp SB-600 przy wyzwalaniu radiowym? Wiem, że zostanie tylko manual, ale czy dosłowny ? I czy kupić tani radiowy wyzwalacz, czy SG-3IR ? Na początek
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

  2. #2

    Domyślnie

    radiem tylko wyzwolisz a regulować moc lampy bedziesz na piechotę.

  3. #3

    Domyślnie

    Kod:
    I czy kupić tani radiowy wyzwalacz, czy SG-3IR ? Na początek
    Na początek to nie musisz kupować nawet nic... CLS załatwi sprawę zdalnego wyzwalania (i sterowania parametrami). Lampę wbudowaną w trybie commander dajesz na '--' i jej światło z błysków sterujących na zdjęciu będzie niemal niewidoczne (w pewnych warunkach jest zauważalne). Błysku głównego z niej w takim wypadku nie ma. Ale ogólnie SG-3IR to dobra rzecz.

    Przeczytaj to
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=85197

    Polecam najpierw pobawić się tym, co już masz w puszce i sabinkach. Czyli CLSem. Ewentualnie później zastanawiać się, czy inwestować dalej, czy nie ma sensu (kwestia absolutnie indywidualna, każdemu według potrzeb).
    Ostatnio edytowane przez TomaszR ; 02-02-2009 o 13:46

  4. #4

    Domyślnie

    da, do 600-ki wystarczy lampa wbudowana i CLS. a do tego masz wtedy możliwosc regulacji mocy blysku (i to zarówno TTL jak i M).
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pJarosław Zobacz posta
    Witam, mam pytanko czy moje body D90 będzie miało możliwość zmiany parametrów lamp SB-600 przy wyzwalaniu radiowym? Wiem, że zostanie tylko manual, ale czy dosłowny ? I czy kupić tani radiowy wyzwalacz, czy SG-3IR ? Na początek
    nie wiem czy wiesz, ale tytułem wyjaśnień:
    CLS to nie komunikacja radiowa, a przedbłyski.
    Używając CLS możesz zmienić parametry lampy (obojętnie w M czy w TTL). Używając dokupionego radia - nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj trzy wątki przyklejone w dziale lampy błyskowe, które dotyczą zdalnego błyskania. Generalnie masz już zestaw gotowy do pracy i nie musisz niczego nowego kupować, aby zacząć zabawę ze strobingiem - wystarczy odpowiednio ustawić aparat i lampy.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, wielkie dzięki za podpowiedzi, zapoznałem się z lekturą i kupię ten filtr na wbudowaną i może też ten wyzwalacz radiowy bo wyczytałem, że CLS Nikona nie zawsze daje rade. No, ale koledzy nie ma to jak wasze doświadczenie Pozdrawiam
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •