Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinPoland Zobacz posta
    no tak...
    choc nigdy nie mialem sytuacji aby zdjecia uciekly mi z karty dlatego nie pomyslalem o takiej funkcji nawet
    Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Dwa sloty to nie tylko backup czy dodatkowa pamięć,
    ale też możliwość zapisywania RAW + jpg równolegle (tzn. RAW na jedną kartę, jpg na drugą).
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  2. #32

    Domyślnie

    stef - czy mozesz mi wytlumaczyc sens zapisu raw i jpg na osobne karty?
    osobiscie wydaje mi sie ze backup ma najwiecej sensu, jednak zdecydowanie moge sie myslic.
    Andrzej

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    stef - czy mozesz mi wytlumaczyc sens zapisu raw i jpg na osobne karty?
    Jeden z przykladow. Masz kogos robiacego na co dzien w JPG jak glownym formacie roboczym (ze wzgledu na wielkosc materialu, szybkosc obrobki etc)... a jednoczesnie traktujacy RAWy
    jako ewentualny backup materialu robionego w JPG... na wypadek gdyby trafila mu sie klatka/klatki, z ktorych bedzie chcial wycisnac cos wiecej.

    Jesli ktos opiera swoj workflow wylacznie na RAW/NEF to sila rzeczy ta opcja interesowac go po prostu nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 13-02-2009 o 20:42

  4. #34

    Domyślnie

    kichu1979 - czyli jak ci padnie karta z raw to sobie mozesz tylko smaku narobic przegladajac jpg.
    wydaje mi sie ze ta opcja po prostu nie jest dla mnie i tyle
    Andrzej

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    stef - czy mozesz mi wytlumaczyc sens zapisu raw i jpg na osobne karty?
    osobiscie wydaje mi sie ze backup ma najwiecej sensu, jednak zdecydowanie moge sie myslic.
    No po to, po co w ogóle jest zapis RAW + jpg (przynajmniej dla mnie)
    - do szybkiego przeglądania zdjęć (jpg) na kompie.
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  6. #36

    Domyślnie

    Dwa sloty kart pamięci (CF, SD)

    Biorac pod uwage, ze to nie jest najwyzsza półka, wiec IMO to bedzie mozliwosc jednoczesnie uzywania tylko 1dnego rodzaju pamieci. Ale oczywiscie moge sie mylic.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •