Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotobank

  1. #1

    Domyślnie Fotobank

    Witam!

    Wczoraj zamówiłem, dziś odebrałem fotobank/databank/imagetank (każdy mówi inaczej) X-Drive II 30 GB + ładowarka sam. + futerał. Za całość zapłaciłem 1050 zł + 30 zł przesyłka. Przy okazji polecam sklep Transit (miła i szybka obsługa, w prezencie otrzymałem książkę "Lot do wolności", szkoda że nie o fotografii )

    W pudełku znajdziemy instrukcję po polsku w postaci kilku wydrukowanych stron A4, instrukcję po angielsku, mały CD ze sterownikami, dwie ładowarki (sieć i samochód), kabel USB (cholera kolejny kabel, mam co prawda hub USB w monitorze, ale mogli dać miniUSB takie jak w cyfrówkach...), zgrabny czarny futerał, w którym wygodnie i bezpiecznie przenosi się fotobank + kilka kart (są przegródki), jakieś śrubki i samo urządzenie.

    X-Drive II jest niewielki i lekki, bardzo cichy, a jakże prosty w obsłudze! Do naszej dyspozycji są aż 2 przyciski! - power i copy Wkładamy kartę, naciskamy ten drugi i czekamy kilka minut na skopiowanie się danych (w zależności od wielkości karty). Następnie podłączamy do komputera, i kopiujemy kolejne katalogi (CF0001, CF0001,...) na dysk naszego peceta. Tutaj transfer idzie migiem. Przy okazji, w systemach Windows jest możliwość bezpośredniego kopiowania z karty, czyli taki "czytnik mode".

    Ogólnie z zakupu jestem zadowolony, choć 1000 zł to nie tak mało jak za takie gówienko Na razie odkryłem jedną wadę (o której już gdzieś czytałem) - nie można kopiować danych z komputera na fotobank, przez co nie można użyć go w roli przenośnego dysku. Szkoda, ale cóż, nie można mieć wszystkiego na raz
    Pozdrawiam, Michał Miłoś & Nikon D70 (kit) + dysk 30 GB + Lowepro Orion T. + Torba Nikon + Velbon Sherpa n600

  2. #2

    Domyślnie

    Gratulacje z zakupu choć dla mnie to urządzenie zupełnie jest nieprzydatne i niepraktyczne
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    Fajna recenzja - zachecajaca w kazdym badz razie

    nie można kopiować danych z komputera na fotobank, przez co nie można użyć go w roli przenośnego dysku. Szkoda, ale cóż, nie można mieć wszystkiego na raz
    Mozna jednak skopiowac porzadane pliki z kompa na data bank via karta

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Mozna jednak skopiowac porzadane pliki z kompa na data bank via karta
    O kurcze, o tym nie pomyślałem
    Pozdrawiam, Michał Miłoś & Nikon D70 (kit) + dysk 30 GB + Lowepro Orion T. + Torba Nikon + Velbon Sherpa n600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krasnall
    Następnie podłączamy do komputera, i kopiujemy kolejne katalogi (CF0001, CF0001,...) na dysk naszego peceta.
    Krasnall... to wystarczy raz skopiować ... no chyba, że na początku chcesz trochę poeksperymentować. Ach ta młodość
    Fajna recenzja, a gwarancji ile dają?
    Można samemu dokupić twardziela np. o innej pojemności, który będzie pasował?
    Może lepiej kupić databank z małym dyskiem i osobno dużego HDD wtedy taniej wyjdzie, no i można mieć zapas do databanku ile dusza zapragnie?

    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •