Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Skaner negatywow

    Chcialbym zeskanowac moje stare negatywy z lat 80, wszystkie czarno-biale i dlatego szukam przystepnego skanera ktory by sobie dobrze poradzil z takimi negatywami. Skany nie musza byc perfekcyjne. Moze ktos z was doradzi mi w jaki skaner najlepiej zainwestowac. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
    D7100 + MB-15,N 18-105 , N 50 1.8 G, T 70-300 VC, SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co sam przeczytałem w necie, to:

    1. Do małego obrazka najlepszy będzie dedykowany skaner - Minolta Dimage lub nikon coolscan. Plaszczak klasy Epson 4490 czy V500 tez będzie dobry jeśli nie oczekujesz super-hiper jakości. Plusteka ludzie odradzają.
    2. Do średniego formatu w/w plaszczaki będą całkiem dobre.
    3. Jeśli chcesz skanować tylko czarno-białe negatywy, to skaner nie musi mieć Digital ICE (technologia usuwania rys), ponieważ ta technologia nie działa przy skanowaniu tradycyjnych negatywów bw. Dlatego możesz pozwolić sobie na niższe modele skanerów małoobrazkowych minolty (z tego co pamiętam bez słówka Elite w nazwie).
    4. Przed zakupem skanera oblicz, czy bardziej nie opłaca Ci się wydać tę kasę na skanowanie w firmach, które się zajmują takimi usługami.
    5. Skanowanie pociętych w paski negatywów zajmuje masakrycznie dużo czasu. Zależy to oczywiście od ich ilości, jak bardzo będziesz korygował obraz (kontrast, skazy, rysy itp.) no i od rozdzielczości skanowania.
    6 Nikona Coolscan ls-50 może dostaniesz nowego za ok. 2000zł. Minolty tylko na rynku wtórnym. Plaszczaki Epsona nowe lub używane.
    Jarek

  3. #3

    Domyślnie

    epson v750
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Canon 8800F
    i co ja mam tu napisać?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kosti68 Zobacz posta
    Chcialbym zeskanowac moje stare negatywy z lat 80, wszystkie czarno-biale i dlatego szukam przystepnego skanera ktory by sobie dobrze poradzil z takimi negatywami. Skany nie musza byc perfekcyjne. Moze ktos z was doradzi mi w jaki skaner najlepiej zainwestowac. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
    a może tak: http://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=430 ???

  6. #6
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Poszukaj na giełdzie starszych skanerów Nikona typu colscan serii 1000 lub 2000. można je tanio kupić a dla twoich celów będą idealne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •