Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie profile z nikon capture nx w ufraw/gimp-ie

    Hej,

    znalazlem taka ciekawostke (nie znalazlem jej tutaj na forum, a moze komus sie przydac):

    http://blog.crushedredpepper.com/nikon/raw.html
    http://sourceforge.net/forum/message.php?msg_id=4820448

    Opisane jest tam jak 'zaciagnac' profile kolorow z Nikon Capture NX / NX2 do ufrawa.
    (po otworzeniu zdjecia w Nikon capture NX i wybraniu ustawienia Picture Control zapisywane sa pliki tymczasowe w katalogu tymczasowym C:\Documents and Settings\"Your logged user name"\Local Settings\Temp oraz jakims losowym podkatalogu o nazwie zblizonej do NknB3D.tmp. Znajdujace sie tam pliki icm trzeba skopiowac w inne miejsce, gdyz po zakmnieciu capture zostana usuniete. Pliki te mozna wczytac do ufrawa jako profile koloru aparatu - zakladka zarzadzanie kolorem -> wejsciowy profil ICC).

    Dzieki temu mozemy sobie wyciagnac profile dla ustawien picture control (neutral, standard, vivid itp) i wrzucic je do ufrawa, korygujac ustawienia gamma do 0.45, liniowosc 0. Dziala calkiem przyjemnie i skutecznie.

    Moze byc pomocne dla osob uzywajacych darmowego oprogramowania.

    pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    dzięki wielkie za te podpowiedź.
    Bardzo, ale to bardzo mi pomogłeś.

    moze to komuś ułatwi życie:
    Tu sa gotowe profile i przestrzenie barw do pobrania.
    http://siedemczwartych.pl/nikon/ufraw/

    odświeżam wątek, bo się okazuje, że jest zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 27-05-2009 o 23:50
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    jak tylko wrócę z weekendu z jakimiś rawami to podepnę te profile i powalczę, i zobaczymy

    działa
    Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 17-05-2009 o 21:58

  4. #4

    Domyślnie

    działa nawet super działa : ]

    Linux + ufraw

    Wielkie dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    A ma ktoś pomysł jak zmusić rawtherapee do pracy z tymi profilami? Ładuję profil i wyświetla się bardzo niedoświetlona fota.
    Daniel
    D90, S 10-20/4-5,6, Tamron 17-50/2.8, Tamron 90/2,8, Nikkor 70-300VR, S 150-500 OS, Manfrotto 055XPROB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dwl Zobacz posta
    A ma ktoś pomysł jak zmusić rawtherapee do pracy z tymi profilami? Ładuję profil i wyświetla się bardzo niedoświetlona fota.
    o, właśnie chciałem spytać o to samo, kocham profile z d2x ;o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  7. #7

    Domyślnie

    niestety nigdy nie miałem nawet zainstalowanego tego programu.
    Jesli chodzi o same profile to są pobrane bezpośrednio z NX i nie są jakoś specjalnie przystosowane do GIMPa, więc jeśli mają działać pod rawtherapee, to powinny. Być może rawtherapee nie daje takiej możliwości albo "gryzie" się z plikami wygenerowanymi przez NX. Tego niestety nie wiem.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Jest jeszcze inna możliwość. Można wykorzystać profile które stworzyło Adobe. Profile te są dostarczane wraz z Camera RAW. Po ich zainstalowaniu są one zlokalizowane w c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles\Camera\.
    Przykładowo dla aparatu Nikon D700 mamy dostępne profile:
    Nikon D700 Camera D2X Mode 1.dcp
    Nikon D700 Camera D2X Mode 2.dcp
    Nikon D700 Camera D2X Mode 3.dcp
    Nikon D700 Camera Landscape.dcp
    Nikon D700 Camera Neutral.dcp
    Nikon D700 Camera Portrait.dcp
    Nikon D700 Camera Standard.dcp
    Nikon D700 Camera Vivid.dcp

    Jak widać są to profile odpowiadające tym z oprogramowania Nikon Capture NX2.
    Teraz potrzebujemy przekształcić te profile do postaci ICC - można to zrobić programem dcp2icc

    Niestety na chwilę obecną nie jest to idealny sposób ponieważ trzeba w trakcie konwersji podać temp kolorów, ale warto potestować.

    Testowałem z RawTherapee
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 18-05-2009 o 10:23
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    trochę nie kumam o co chodzi z tymi profilami, załadowałem je ufraw i wyszła straszna kaszana, ciemne albo zamulone zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    coś musiałeś źle zrobić.
    Zapewniam, ze wszystko działa wyśmienicie.
    tu próbki: (tylko zmieniałem w UFRaw profile. Pozostałe zmienna są te same)
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 26-05-2009 o 15:47
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •