Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    poczekajcie, przeciez to podswietlanie pokazuje tylko ktory punkt byl aktywny a nie to co jest ostre, co za roznica wiec czy prostokacik jest troche w lewo ?
    Dla mnie jest ważne, by punkt na który ostrzę według wizjera, był tym na który faktycznie ostrzy aparat. Chyba nietrudo o takie sytuacje, gdy jest to szczególnie ważne (drobne elementy, portret z małą głębią - chcę na przykład ostrej źrenicy, a nie rzęs). Nie wspomnę o zdjęciach makro.
    Dzwoniłem na Postępu. Powiedzieli, że już im ktoś to zgłaszał. Sprawdzą na wzorcowym aparacie i odpiszą - ponoć dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 22-01-2009 o 17:55 Powód: lit.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Dziś dowiedziałem się w rozmowie z ludzmi Nikona, że taka możliwość jest, aczkolwiek takowa wada jest mało prawdopodobna
    Każdy musi sobie sam sprawdzić czy ma taki problem...................... np poprzez serwis

    .
    A w Twoim sprawdzą, Człowieku-Z-Kropką?
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #23

    Domyślnie

    Właśnie mi odpisano.

    Szanowny Panie ,

    Dziękujemy za zadanie pytania poprzez system wsparcia technicznego Nikon.

    W nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej zrobiliśmy testy aparatem D700 i D300 na tych samych ustawieniach i z tym samym obiektywem i zauważyliśmy, że jest przeunięcie centralnego punktu pomiaru ostrości aparatu względem wyświetlanego punktu pomiaru ostrości przez program Capture NX2.
    Wysłaliśmy tę informację do centrali i prawdopodobie w niedługim czsie problem ten będzie rozwiązany przy nowym Firmwarze do aparatu.
    Uważam, że nie musi Pan wysyłać aparatu do serwisu. Aparat nie wymaga regulacji mechanicznej. Problem jest, prawdopodobnie, z oprogramowaniem i stąd niepoprawne jest wyświetlanie punktu ostrości.

    Jeżeli ta odpowiedź jest niewystarczająca lub ma Pan inne pytania prosimy o ponowny kontakt emailem lub telefonicznie pod numerem telefonu 022 4608732.

    Z poważaniem,

    Jeśli to jedynie wina oprogramowania i aparat ostrzy tam gdzie pokazuje wizjer, to mogę poczekać.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    A w Twoim sprawdzą, Człowieku-Z-Kropką?
    Jak mój aparacik dostaną, to pewno sprawdzą.. przeca nad głową im stał nie będę


    (wypowiedź bez kropki)
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Jak mój aparacik dostaną, to pewno sprawdzą.. przeca nad głową im stał nie będę
    Jeszcze go trzymają? Trzeba było przesłać jakiś papier, że ty zawodowiec i bez sprzętu nie wyżyjesz
    A chociaż postawili jakąś diagnozę?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Jeszcze go trzymają? Trzeba było przesłać jakiś papier, że ty zawodowiec i bez sprzętu nie wyżyjesz
    A chociaż postawili jakąś diagnozę?
    No coś Ty? Diagnoza od razu po przyjęciu? Przecież to mocy urzędowej musi nabrać. Co nagle, to po diable.
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #27

    Domyślnie

    Tak, nabijajcie się z nieszczęścia(pecha) człowieka.. ja tu cierpie odkrywając na nowo D70s i czytam jakieś książki żeby zagłuszyc ból tęsknoty, a tu jakieś hi-hy

    Krzysiek, Ty powinieneś mnie zrozumieć, przeca sam rozstałes się na jakiś czas ze swoim cackiem.
    W moim przypadku sklep wysłał ale postepu nie ma w dostarczeniu na Postepu (od czwartku)

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Tak, nabijajcie się z nieszczęścia(pecha) człowieka.. ja tu cierpie odkrywając na nowo D70s i czytam jakieś książki żeby zagłuszyc ból tęsknoty, a tu jakieś hi-hy

    Krzysiek, Ty powinieneś mnie zrozumieć, przeca sam rozstałes się na jakiś czas ze swoim cackiem.
    W moim przypadku sklep wysłał ale postepu nie ma w dostarczeniu na Postepu (od czwartku)

    .
    Akurat Krzysiek chyba nie narzekał na brak swojego sprzętu Nikuś, chcesz kolejne książki, to daj znać
    Czyli jeszcze nie wiesz czy i co mu dolega wg serwisu?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  9. #29

    Domyślnie

    To, że wyświetlany punkt AF w Capture NX jest nieco przesunięty względem tego matówkowego, w gruncie rzeczy nie ma praktycznego znaczenia. Istotne jest, czy przy ustawieniu np. czujnika centralnego, układ AF ustawia ostrość dokładnie w tym obszarze. Prawdopodobnie obszar ten będzie sporo większy i może być nieco przesunięty. A to każdy może sprawdzić we własnym zakresie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Akurat Krzysiek chyba nie narzekał na brak swojego sprzętu Nikuś, chcesz kolejne książki, to daj znać
    Czyli jeszcze nie wiesz czy i co mu dolega wg serwisu?
    Nie wiem, nie napisali, bo go jeszcze nie mają.Jak będe coś wiedział na temat zamieszczony przez autora wątku, to napewno napisze.
    Dzięki za książeczki, napisałem na PW.

    Troche się zasmieciło..

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •