Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Studia foto

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    To ja wam mówię-odpuście sobie szkoły foto.
    Mówię to zupełnie szczerze.
    Ja tam nie żałuję ani chwili w szkołach spędzonych i mówię to zupełnie szczerze . Na tyle szczerze, że jak zrobię w końcu licencjat, to zamierzam zrobić mgr i może potem jakiś doktorat.
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Uczęszczam właśnie do takiej i przyznam wam szczerze, że niewiele pożytecznych rzeczy mnie nauczyła.
    Chyba złą szkołę wybrałeś, albo nie umiesz z niej wyciągnąć tego co najlepsze.
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Żadna szkoła nie nauczy cię robić zdjęć.
    Tu się zgodzę, ale uzupełnię, że może Ci pomóc się rozwinąć.
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    To sam musisz umieć, a uczysz się poprzesz ich robienie i oddawanie do oceny.
    Tylko w ten sposób się tego nauczysz.
    W szkole foto też dajesz zdjęcia do oceny.
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja w swojej szkole mam przedmioty, których użyteczność w obecnych czasach jest praktycznie żadna.
    Bo po co komu np: mierzyć światłoczułość negatywu?
    To się zdarza w każdej szkole .
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Moja nauczycielka mi kiedyś powiedziała:
    "żaden papier (mowa tu oczywiście o dyplomie) nie pomoże ci znaleźć roboty w tym zawodzie".
    Jeśli jesteś dobry, to prędzej czy później ktoś to zauważy.
    Sam musisz się wypromować i przede wszystkim pstrykać, pstrykać i jeszcze raz pstrykać!
    Rynek jest teraz tak przepełniony, że bardzo ciężko się przebić.
    Fakt, co nie znaczy, że nie można posiadać papierka dla własnej satysfakcji. Dodatkowo: szkoła daje możliwość zdobycia kontaktów .
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja w tym roku kończę naukę i powiem ci, że po I roku z 35 osobowej klasy zostało ok. 20.
    Teraz, pod koniec I semestru 2 roku w klasie jest niecałe 10 osób.
    To jest akurat związane nie tylko z tym, że się komuś dalej studiować nie chce, ale także z wysokimi kosztami nauki.
    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ten kierunek to w większości Chemia i Fizyka, bez tego się nie obejdzie.
    Jeśli jesteś w tym dobry, to spróbuj.
    To najciekawsze co napisałeś. Skończyłam studium policealne na kierunku fototechnik i mimo, że było tam sporo chemii i fizyki, to nie stanowiły te przedmioty większości. Natomiast w kolejnych szkołach chemii nie miałam wcale, a fizyki też jak na lekarstwo.

    Podsumowując: każda szklanka może być do połowy pusta lub w połowie pełna - wszystko zależy od punktu widzenia.

    Bahuone, jeśli faktycznie nie wiesz co ze sobą począć może porozmawiaj z doradcą zawodowym? Albo zrób sobie listę dziedzin, które lubisz i przemyśl czy to jest to, czym chcesz się zajmować dzień w dzień przez najbliższych kilka lat (o ile nie całe życie). Nie ma sensu studiować tego, co Cię nie interesuje i potem zadręczać się przez całe życie. Nie jest też powiedziane, że musisz skończyć te studia, które zaczynasz. Możesz też zrobić sobie roczną przerwę. Możliwości jest wiele i tylko ty decydujesz, którą drogą pójdziesz - to Twoje życie i nikt za Ciebie go nie przeżyje . Odwagi i powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Imago ; 20-01-2009 o 23:46
    Pojawiam się i znikam...

  2. #12

    Domyślnie

    i tym sposobem mam coraz wiekszy metlik w glowie jednak to co imago piszesz to dosc ciekawe. bede szukal moze jakis kurs wakacyjny zrobi albo jest niedaleko mnie policealne studium 2 letnie z kierunkiem fotograf, znam osobe po tej szkole ktora znalazla dobra prace(wiem ze to tez glownie zalezy od umiejetnosci oka itp) jedak takie cos zacheca do nauki w tym kierunku

  3. #13

    Domyślnie

    Wybierając szkołę przejrzyj wykazy przedmiotów - jedne mają więcej tych związanych ze sztuką inne z technologią. Do jednych wystarczy się zapisać, a do innych trzeba popracować nad portfolio. Do jednych wystarczy teczka fotografii, do innych trzeba mieć jeszcze rysunki, malarstwo itp. Rozmowa kwalifikacyjna może dotyczyć tylko fotografii, zaś w innej szkole trzeba będzie jeszcze wiedzy z historii fotografii a czasem też historii sztuki. Jedne oferują dyplom technika, inne licencjat, jeszcze inne mgr, a na końcu są szkoły z dyplomem bez konkretnego tytułu. Dowiedz się ile wynosi czesne i dodaj minimum połowę tego na materiały jakie zużyjesz przygotowując prace zaliczeniowe (zależy od ilości przedmiotów typowo fotograficznych gdzie na zaliczenie przygotowujesz zdjęcia). Jeśli to Cię nie zniechęca - nie poddawaj się. Kiedy jednak w trakcie studiów poczujesz, że szkoła zabija w Tobie pasję zrezygnuj, albo zrób sobie przerwę i przemyśl wszystko raz jeszcze.

    Pomyśl także, że w innych dziedzinach też nie wszyscy pracują w wyuczonym zawodzie, więc nie tylko foto mają z tym problem . Oznacza to również, że możesz studiować psychologię i zostać potem fotografem . Możesz też zrobić tylko policealne z fotografii, a "normalne" studia skończyć na innym interesującym Cię kierunku .

    Nie martw się - masz jeszcze troszkę czasu i z pewnością znajdziesz rozwiązanie.

    P.S. Pisałam to w duchu optymistycznym .
    Ostatnio edytowane przez Imago ; 21-01-2009 o 00:39
    Pojawiam się i znikam...

  4. #14

    Domyślnie

    Jesli fotografia jest twoja pasja to nie powinienies myslec o niczym innym.
    Tylko jesli masz prawdziwa pasje mozesz byc w tym naprawde dobry a o to chyba chodzi. Po co isc na budowlanke jesli nie masz o tym pojecia? Tylko dla tego ze moze bedzie kasa?? Otorz nie bedzie!! Bo nigdy (prawdopodobnie) nie bedziesz w tym dobry. A nawet jesli sie uda to lepiej robic cale zycie czos czego sie nie lubi ale za dobra kase czy moze cos co sie kocha ale za mniejsza?? Dla mnie wybor jest oczywisty. Ale to ja!!
    Powodzenia co kolwiek wybierzesz!!

  5. #15

    Domyślnie

    Imago, nie wiem, do jakiej szkoły ty chodziłeś, ale moja szkoła jest chyba jedyną BEZPŁATNĄ szkołą foto w Warszawie.
    Może i złą szkołę wybrałem, zawsze chciałem iść do AF, ale fundusze nie pozwalały.
    W naszej szkole jest tylko 1 przedmiot, gdzie ocenia się zdjęcia i to też zależy na kogo trafisz.

    Co do chemii i fizyki.
    I nasz prawie każdy przedmiot o to zahacza.
    Np: PPF-podstawy procesów Fototechnicznych-czyli rysowanie krzywych, obliczanie wartości naświetleń itp.
    Sensytometria-badanie światłoczułości materiału fotograficznego.
    Technologia Mat. Światłoczułych-czyli jak zbudowany jest negatyw, pozytyw itd.
    No i na konice Laboratoria, czyli 5 godzinne zajęcia na których dostajesz temat do wykonania.

    Jedyne przedmioty nie związane z chemią i fizyką to Podst. Marketingu, Urządzenia Fotograficzne i ETO (elektroniczne techniki obrazowania).
    No i jeszcze WF !! Niektórych to może zdziwić, ale jest też WF.

    Nie wiem, jak jest na innych uczelniach, ale nie sądzę, żeby program mógł zbytnio odbiegać od tego jaki mam u siebie na uczelni.

    Wszystko zależy od tego, czy szkoła będzie prywatna, czy państwowa.

    I na koniec....
    Mówię to zupełnie szczerze....
    Odkąd chodzę do tej szkoły, często zdarzają mi się okresy, że w ogóle nie mam ochoty spojrzeć na aparat.
    Czuje się tak zmęczony tą fotografią, że nie chce mi się wyciągnąć aparatu z torby.
    I niestety, ten stan udziela się nie tylko mi, ale po rozmowie z innymi osobami z klasy, stwierdziłem, że mają to samo.

    Przemyśl jeszcze raz, czy aby na pewno warto się w to pchać.
    Jak sam pewnie wiesz, rynek jest już i tak zapchany, a zawsze można iść na kurs np: do Akademii Fotografii, a resztę czasu przeznaczyć na jakąś "normalną" szkołę.

  6. #16

    Domyślnie

    Na wstępie:
    chodziłAś
    Przechodząc do sedna:
    Tak jak myślałam twój kierunek to fototechnik - jak już wspomniałam ten kierunek ma więcej technologii niż fotografii. Wiem ponieważ sama skończyłam coś podobnego. Uświadamiam Ci jednak, że na uczelniach typowo fotograficznych jest inaczej. Owszem trzeba płacić, ale w życiu nie ma nic za darmo. Zawsze możesz iść do jakiejkolwiek (nawet niezwiązanej z branżą) pracy i zarobić na czesne.
    Możesz nauczyć się czeskiego, przygotować portfolio i pojechać do Opavy - nauka bezpłatna a zjazdy rzadziej niż co 2 tyg, więc da się wysupłać grosza na dojazd, wyżywienie i nocleg (przypuszczalnie jakbyś zaprzyjaźnił się z jakimiś czeskimi studentami, to nawet nocleg byś miał bezpłatny) - program o ile mi wiadomo zawiera wiele więcej zadań fotograficznych i mniej tych fizyczno-chemicznych. Poza tym wiadomo: Opava to ekstraklasa w dziedzinie takich szkół.
    Nie oznacza to jednak, że trzeba koniecznie skończyć taką szkołę - jeden z wykładowców powiedział mi kiedyś, że może lepiej iść na filozofię lub socjologię żeby rozwinąć się myślowo i tym samym robić lepsze zdjęcia. Wybrałam fotografię bo chciałam studiować to co mnie naprawdę interesuje. Szczęściem finanse pozwalają - zasługa w tym moich rodziców, którym jestem wdzięczna za wsparcie.
    Żeby nie wyszło na to, że zawsze byłam pewna swego - po maturze chciałam zostać tłumaczem - zaczęłam studia językowe, które przerwałam po pół roku. Nie żałuję, bo zabiły we mnie uwielbienie dla języka. Teraz po kilku latach chęć do przypomnienia sobie tego języka wraca (oraz nauczenia kilku dodatkowych), ale tylko po to, żeby móc ze zrozumieniem czytać o fotografii wszystko to, co nieprzetłumaczone.
    Na marginesie: Po studiach fotograficznych nie musisz zostać fotografem - możesz zostać wykładowcą lub teoretykiem.
    Teraz najważniejsze:
    Pierwszy wybór studiów nie musi okazać się wyborem na całe życie . Przerwanie nauki czasem może być szansą, na odnalezienie lepszej drogi .
    Pojawiam się i znikam...

  7. #17

    Domyślnie

    Przepraszam cię bardzo Imago

    Bardzo mądrze piszesz i popieram cię w 100%.
    Ja myślę jeszcze, czy nie pójść na wydział fotografii na ASP.
    Wyjazd do Łodzi odpada, ale w Warszawie też jest, więc może warto....
    Tam "tematem przewodnim" jest fotografia reklamowa.
    Z tego co wiem, ta szkoła też jest bezpłatna.
    Dla mnie to niestety ma bardzo duże znaczenie.
    Zawsze marzyła mi się AF, lecz niestety, przekracza to mój budżet.
    Spróbuje może jeszcze dostać dofinansowanie z Pfron'u.

    Ciekaw jestem właśnie doświadczeń ludzi po tej szkole.
    Jak tam wygląda nauka.
    Boję się trochę, że "wpadnę z deszczu pod rynnę" i trafię prawie na to samo co miałem na Spokojnej.

    Ja jak kończyłem liceum chciałem iść na ...... psychologię
    Tylko, że jak zobaczyłem test z biologii to podziękowałem i uznałem, że pójdę na to, co mnie interesuje.
    Nie do końca jestem pewien, czy to był dobry krok, ale teraz to i tak już po sprawie.

    Do autora wątku:
    A może pomyśl o studiach zaocznych?
    AF oferuję taką opcję, a w ciągu tygodnia mógłbyś uczyć się na jakimś innym kierunku.
    W AF jest też coś takiego jak "ROCZNY KURS FOTOGRAFII WSPÓŁCZESNEJ"-może warto się tym jeszcze zainteresować.

  8. #18

    Domyślnie

    mini21 wlasnie jest duzo opcji i to jest nagorsza sprawa choc juz wpadlem na pewnien pomysl ale znajac zycie pewnie i tak wszystko sie zmieni z dnia na dzien bardzo dziekuje za wypowiedzi poniewaz troche mi nakreslily zarys foto studiow

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ciekaw jestem właśnie doświadczeń ludzi po tej szkole.
    Jak tam wygląda nauka.
    Boję się trochę, że "wpadnę z deszczu pod rynnę" i trafię prawie na to samo co miałem na Spokojnej.
    klik link http://www.asp.waw.pl/menu.aspx?MENU_ID=2 klik wydziały, klik wydział grafiki, klik struktura wydziału grafiki
    Pojawiam się i znikam...

  10. #20

    Domyślnie

    ja powiem krótko - rób to co lubisz.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •