Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Moim zdaniem, gdy ktoś nie używa manualnych szkieł to DK-17M jest zbędne.
    Ale jeśli masz manualne szkiełka to na pewno warto!
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12

    Domyślnie

    Miałem Katza z opcją Optibright, rastrem i klinem na D200. Pisałem już o tym parę razy na forum: nie zaburzał pomiaru nawet na spocie. Łatwość ostrzenia przy pomocy Katza w porównaniu do DK21m to... nie ma porównania. Jako, że mam z pięć manuali to ta matówka była dla mnie wybawieniem. Odsetek zdjęć nieostrych drastycznie spada w porównaniu do okulara powiększającego. Gdyby robili Katza do D700 natychmiast bym kupił.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Powiększenie w przypadku tego DK-17M to tylko x1.2. Naprawdę warto dać ponad 150 pln za coś takiego? Przecież to tylko 20% więcej...
    Ja używam tego okularu z F100 (nieco większy wizjer niż D700) i dla mnie różnica jest istotna. Tutaj pokazywałem porównanie rozmiarów:
    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...79&postcount=4

  4. #14

    Domyślnie

    A tak z ciekawości, zmienia to jakoś % pokrycia obrazu w wizjerze?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pow Zobacz posta
    A tak z ciekawości, zmienia to jakoś % pokrycia obrazu w wizjerze?
    powiększa obraz ale nie zmienia krycia przez wizjer, 100% nie będziesz miał jak w D3 czy D300

  6. #16

    Domyślnie

    Odkurzając temat, ciągle szukam jakiejś matówki...
    Znalazłem takie coś z Tajwanu chyba http://www.focusingscreen.com/index.php?cPath=22_92
    Tylko o co chodzi? Matówka do D700 na bazie C. ?
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  7. #17

    Domyślnie

    Znowu odgrzebuję temat. Właśnie udało mi się nie popsuć d700 i mam w nim matówkę KatzEye. KE daje do siedemsetki tylko jeden model matowki - sam klin.
    Zeiss teraz praktycznie sam ostrzy - ja tylko kręcę
    AF działa na punktowym, a do tej pory nie zaobserwowałem problemów z pomiarem światła.
    Polecam wszystkim taką zabawkę
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  8. #18
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tml Zobacz posta
    Znowu odgrzebuję temat. Właśnie udało mi się nie popsuć d700 i mam w nim matówkę KatzEye. KE daje do siedemsetki tylko jeden model matowki - sam klin.
    Zeiss teraz praktycznie sam ostrzy - ja tylko kręcę
    AF działa na punktowym, a do tej pory nie zaobserwowałem problemów z pomiarem światła.
    Polecam wszystkim taką zabawkę
    Jak poszlo montowanie, bez problemow? Jak ocenilbys stopien trudnosci?

  9. #19

    Domyślnie

    Mimo mojego wrodzonego antytalentu do takich sztuczek, sprawa poszła szybko i bez problemów. Jakieś 5 minut roboty, a w tym ciekawskie zaglądanie w aparat i szczegółowa analiza powierzchni poprzedniej matówki
    Słowem, szybka i łatwa robota. Tyle, że na paprochy trzeba uważać. Aaaa, i jeszcze na stronie KE pisali, żeby uważać na obslugę tego narzędzia d owymiany - bo można uszkodzić matówkę. Mi się udało załatwić sprawę bezszkodowo
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  10. #20

    Domyślnie

    tml,
    przyłożyli Ci cło i VAT czy Ci się udało?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •