Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie Wybór lustrzanki

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem lustrzanki cyfrowej. Lubię fotografować, ale dotąd używałam tylko kompaktu Canon PowerShot G3 i czsem Samsunga Digimax S500. Zastanawiałam się nad Alfą 350, ale raczej jestem nastawiona na Nikona, tylko nie wiem, którego. Znalazłam ofertę D60 + Nikkor 18-55mm/3.5-5.6 II VR + 55-200mm/4.0-5.6 VR za 2000 złotych. Z drugiej strony myślałam nad D80, ale jest oczywiście dużo droższy. Czy warto kupować tę pierwszą ofertę? Czy lapiej kupić samo body, ew. z kitem i samemu dokupić jakieś szkło? Będę wdzięczna za odpowiedzi i porady czy inne propozycje, tylko bez szaleństw, bo jestem ograniczona cenowo

    PS. Czytałam podobne wątki na forum, ale i tak mam wątpliwości. Jeśli coś źle zrobiłam to z góry przepraszam

    I tak ogólnie witam, to mój pierwszy post!

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Szczytna / Wrocław
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witamy na forum Po przeczytaniu tych wszystkich tematów na forum wciąż nie jesteś zdecydowana? Wydaje mi się, że prawie wszystko na ten temat zostało już powiedziane. Z mojej strony doradzam d80. Głównie dlatego, że sam takowego posiadam, a jak wiadomo każdy chwali swoje. D60 jest mniej zaawansowana od 80-tki. Teraz tylko kwestia jak bardzo zaawansowany sprzęt jest Ci potrzebny? W jakim stopniu masz zamiar zaangażować się w fotografię? Takich pytań można by zadać jeszcze sporo. Naprawdę polecam przeszukać to oraz inne fora. Jest tak wiele wątków poruszających tą problematykę, nie ma raczej sensu pisać po kilka razy to samo. Jakby co to w tym dziale jest temat odnośnie wyboru miedzy d40, a d80. Zajrzyj tam
    Nikon D80, N18-70, N50/1.8, SB-400

  3. #3
    avatar
    Gość

    Domyślnie Z podobnym problemem

    To mój pierwszy post więc witam serdecznie!
    Pozwolę sobie podpiąć sie do tego wątku. Mam podobny dylemat jak koleżanka Jessica, z tym że ja zastanawiam się nad zestawem Nikon D60 AF-S 18-55 mm DX VR, AF-S 55-200 mm DX VR (ok 2000pln) albo w alternatywie Nikon D90 z ob. Nikkor 18-105mm DX VR (ok 3500pln). Nie ukrywam będzie to moja własna pierwsza lustrzanka i jak to ktoś już tu gdzieś na forum napisał, nie chciałbym wylądować w zbyt głębokiej wodzie. Do tej pory zdjęcia robiłem "tradycyjnym" cyfrowym kompaktem, czasem za pomocą Minolty 7000 AF (nie pamiętam niestety jaki obiektyw, to nie był mój aparat ale po wywołaniu fotki w porównaniu do kompaktu były o klasę lepsze, stąd też decyzja o zakupie lustrzanki). Odkąd wpadł mi w ręce ten drugi zacząłem bliżej interesować się fotografią i co nieco już wiem ale myślę że nadal nie wykracza to za bardzo poza pojęcie "początkujący amator" . Reasumując czy ten pierwszy zestaw to dobry wybór czy może lepiej dołożyć i brać D90? Wiem że ten obiektyw z D90 jest dobrze oceniany ale czy jednak samo body nie będzie zbyt skomplikowane na początek? Czy nie okaże się że po prostu przepłacę za coś, czego przez długi czas w 100% nie wykorzystam? Jak myślicie?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Chodziło mi też o to, czy warto kupować te obiektywy, bo cena jest interesująca. No i czy Nikon D60/D80 jest porównywalny z A350. Jak już mówiłam, dopiero zaczynam przygodę z lustrzanką i nie jestem pewna, czy lepiej kupić D60, zainwestować w jeszcze jeden "lepszy" obiektyw, a potem się przesiąść, kiedy będę wiedziała, co mi najbardziej odpowiada - portrety, makro, krajobrazy itp., czy lepiej od razu kupić lepszą lustrzankę z kitem i jeszcze jakimś szkłem

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon D60/D80/D90 to tylko narzędzia i od was fotografów zależy jakie będą fotki ,
    ja polecam Nikona D60 +Kit zestaw < to Super zestaw na początek ,
    Nikona D80 czy D90 powinien kupić ten kto o Fotografii myśli na Poważnie !
    szkoda kasy na lepsze Body jak Fotograf na Auto trybie fotki robi i narzeka że z Body za 2tyś czy 4tyś zl wychodzą fotki jak z Kompakta .

  6. #6
    avatar
    Gość

    Domyślnie

    Jessica, jeśli chodzi o Sony to słyszałem że lepiej jest kupić A300+lepszy obiektyw niż A350, ale lepiej żeby się bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzieli.
    Co do mojego wpisu, to skoryguję że ten zestaw z D60 kosztuje ok 2600pln, no ale to nadal kilkaset złotych taniej. Czy wobec tego uważacie że na początek lepiej brać tą D60? Czy ktoś z Was używał tych obiektywów i może je szczerze polecić lub nie? A jak w kwestii matrycy? Czy ta zastosowana w D90 jest dużo lepsza i może jednak warto w ten zainwestować? Jeśli chodzi o fotografię to myślę o niej raczej poważnie,ale nie będzie to moja praca ani też jedyne hobby. Tak naprawdę zamierzam w pierwszej kolejności dokumentować "rozwój" mojego dziecka, później zdjęcia makro (owady/kwiaty) i czasem jakieś widoki. Bardzo lubię też zdjęcia robione późnym wieczorem/nocą ale takowego jeszcze nie udało mi się ładnego zrobić . Nie zamierzam korzystać z aparatu tylko w trybie auto. Co więc radzicie?

  7. #7
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy stać cię będzie na rozwój - inwestowanie sporej gotówki na nowe obiektywy, kiedyś na nowe body. Jeśli nie, to bierz ten zestaw w ciemno i ciesz się robieniem zdjęć i nie zagłębiaj w niuanse sprzętowe o jakich tu się często spierają.
    Gwarantuję Ci, że obojętnie co byś nie kupiła w tym segmencie cenowym, to niedługo stwierdzisz, że najważniejszy jest obiektyw. Dobry obiektyw kosztuje od 2500zł w górę.
    Kitowe obiektywy w tym zestawie są IMO rewelacyjne jeśli chodzi o jakość/cena. Zdjęć owadów nimi za bardzo nie zrobisz. Tu trza obiektyw z makro. Pomyśl czy nie warto zrezygnować z tele i kupić jakiś jeden dobry obiektyw z makro (Sigma ma takie w cenie ok 1600zl), zamiast tych dwóch kitów.
    Jest jeszcze sprawa lampy błyskowej. Wbudowana lampka jest troszkę za słaba i wali na wprost. Zdjęcia wychodzą jak z kompaktów...
    Osobiście mam taki zestaw i nie narzekam. Jednak w przyszłości mam w planach się rozwinąć. Na razie wystarcza do zabawy w bardziej zaawansowaną fotografię i naprawdę jest co poznawać w trybach nie-auto.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    avatar w twoim wypadku najsensowniejszy zakup to Nikon D90 z ob. Nikkor 18-105mm DX VR < zestaw dla ambitniejszych fotografów ,
    rozpisywać się nie będę bo o Nikon D90 dużo już napisano na Forum < Poczytaj ,
    Fotki nocne i wszystkie inne Nikon D90 na pewno zrobi OK jak Manual w Body będziesz używać
    Nikon D60 ma matrycę starszej generacji (CCD / większe szumy przy wyższym ISO ) i bez śrubokręta < duży minus !
    Nikon D90 ma matrycę nowej generacji (CMOS / mniejsze szumy przy wyższym ISO) i śrubokręt < duży plus !

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avatar Zobacz posta
    Nie ukrywam będzie to moja własna pierwsza lustrzanka i jak to ktoś już tu gdzieś na forum napisał, nie chciałbym wylądować w zbyt głębokiej wodzie.
    A dlaczego obawiasz się tej głębokiej wody?
    Wg mnie to nie głęboka woda, tylko większe pole manewru i większe możliwości na przyszłość. Twoje umiejętności zaczną być coraz większe i bardzo szybko możesz dojść do wniosku że D60 to mało.
    W D60 bym sie nie pakował, podobnie jak te kitowe szkła 18-55 i 55-200.
    Stać Cię na D90 to go bierz lub D80. Zamiast pierwszego obiektywu kupić używkę 18-70. Jaśniejszy i ostrzejszy. Na początek wystarcza. A "tele" 55-200 bym sobie darował. I jak już to zbierał na N70-300VR. Różnica w obrazowaniu znaczna.
    I na koniec kij w mrowisko. Jakbym miał kupić D60 + ww. szkła i w zasadzie sie do nich ograniczyć to wolałbym Canona G9.

    Polecam testy szkieł na optyczne.pl
    nic...

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba zdecydowałam się na D60 + 18-55 + 55-200. Jestem wdzięczna za odpowiedzi , a jeśli jeszcze ktoś miałby dla mnie poradę, to bardzo proszę i z góry dziękuję. W sumie chyba na razie wystarczy mi to body, a po jakimś czasie dokupię jszcze jakieś porządniejsze szkło

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •