Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie krótsze niz 1/250 czasy synchro z lampami studyjnymi

    Oczywiscie chodzi o krotsze czasy....taki skrot myslowy

    Na p.r.f.c Radio wykombinowal ze da sie wyzwalac studyjne lampy z czasami krotszymi niz 1/250 za pomoca lampy systemowej ustawionej w tryb synchronizacji z krotkimi czasami.
    No wiec poproszony o sprawdzenie tej karkolomnej teorii zapinam SB900 lub SB600 do D700, ustawiam w aparacie w opcjach lampy (e1 czyli synchro 1/320 Auto FP), lampa w tryb manualny (wyswietla sie znaczek FP) z taka moca zeby udalo sie wyzwolic lampe studyjna za pomoca fotoceli. 1/250 ok, 1/350 ok ponizej tych czasow zaczyna sie cos odwrotnego niz przy wyzwalaniu na normalnym synchro (zaczyna wylazic u u dolu kadru lamelka ktora nie "zdanza" uciec) czyli u gory kadru zaczyna sie pojawiac wraz ze skracaniem czasu "zaciemnienie"
    Czy mozecie sprawdzic na swoich lampach studyjnych czy rowniez tak cie dzieje czy to tylko osobniczy przypadek moich lamp? dlaczego pytam....Radkowi udalo sie wyzwolic w ten sposob chinskie CY-300 za pomoca canona i olympusa do czasow 1/8000 wlacznie bez zadnego wplywu a obraz wiec zastanawiam sie czy a) cos nie tak poustawialem w opcjach lampy (choc nic innego nie znalazlem na temat synchro z krotkimi czasami) b) czy moje lampy nie daja rady przy tak krotkich czasach (swoja droga dziwne bo najtansze chinskie blyskograty daja rade)
    Prosze wiec o zrobienie prob z posiadanym sprzetem i napisanie jak zostalo zrobione, na jakim sprzecie, jakie czasy zostaly osiagniete
    Ostatnio edytowane przez conik ; 17-01-2009 o 11:41

  2. #2

    Domyślnie

    To nie lampy, to migawka nie zdąży wykonać cyklu. W tym przypadku mechaniki nie przeskoczysz.
    Pozdrawiam, Piotrek
    www.theonepic.com
    D800 | D300 | N17-55 | N24-120VR | N70-200VR | N35 | N50 | N85 | SB900 | pozostała graciarnia

  3. #3

    Domyślnie

    A tutaj link do materialu video na ten temat.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4
    conik
    Gość

    Domyślnie

    canon moze, olek moze a nikon nie?

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    sam mówi w materiale video, że musi zmieniać przysłonę. Czyli obcina błysk tak jak światło ciągłe. Lampy błyskowe studyjne mają dość długi czas świecenia. Podawany jest czas t 1/2, ale tak naprawdę istotniejszy jest czas t 1/10 - i ten czas jest długi.
    Wykres świecenia (wydajności w czasie) lampy niestety nie biegnie równo, więc może być róża ekspozycja na wysokości klatki , może być też nieco inna temperatura barwowa w różnych miejscach (wysokości) kadru
    Najśmieszniejsze, że na 1/8000 będzie najlepiej (najmniej to widać), najgorzej na czasach długich - 1/320.

    Są dobre lampy do zamrażania ruchu, nieco droższe i one do tej metody się nie nadadzą.
    Aha - światłomierz będzie podawał głupie parametry, bo nie uwzględnia zasłaniania matrycy przez lamelkę.
    Musze to sprawdzić w studiu, ale to dopiero w poniedziałek.
    To, że tryb FP jest odpowiedni - to ma sens (potrzebne jest dość dokładne wstrzelenie się w początek błysku), ale sądzę, że uda się też synchronizować używając nadajnika IR.
    Jestem ciekaw czy to co napisałem się potwierdzi
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A tutaj link do materialu video na ten temat.
    Ta sobie myśle czy nie warto bylo by zainwestować sb-400 jest ciut większa od chińskiego nadajnika

  7. #7

    Domyślnie

    i jak, sprawdził ktoś tą synchronizacje nikonem ?
    ff

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    chciałem, ale leżę w łóżeczku
    Ale wg mnie to praca na tym nie ma sensu. Nawet jak zadziała to jak regulować moc lamp? Tylko na zasadzie przystaw - odstaw lampę, a nie pokrętłem mocy?
    posprawdzam to.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    chciałem, ale leżę w łóżeczku
    Ale wg mnie to praca na tym nie ma sensu. Nawet jak zadziała to jak regulować moc lamp? Tylko na zasadzie przystaw - odstaw lampę, a nie pokrętłem mocy?
    posprawdzam to.
    o ! to nie przeszkadzam i życzę ciepłej kołdry
    pozdrawiam
    ff

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    chciałem, ale leżę w łóżeczku
    Ale wg mnie to praca na tym nie ma sensu. Nawet jak zadziała to jak regulować moc lamp? Tylko na zasadzie przystaw - odstaw lampę, a nie pokrętłem mocy?
    posprawdzam to.
    hmmm... a dlaczego nie mozna zmniejszyc mocy pokretlem na lampie?
    cos chyba przeoczylem...
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •