Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Slik Pro 330 DX

  1. #1

    Domyślnie Slik Pro 330 DX

    Yo,
    jak w temacie - ktoś używał, wie jak się sprawuje i czy z d70 da radę ?
    o tutaj
    boli mnie kolano czasem

  2. #2

    Domyślnie

    uzywalem jakies 8 miesiecy, zapodzial sie w drodze do orleanu
    byl lekki, czasami to jednak wada, sterowanie glowica wygodne, acz jesli chcesz precyzyjnie, potrwa to kilka sek wiecej niz oczekiwalem, w sumie ok za te pieniadze, teraz ogladam bogen/manfrotto, a moze giottos
    da rade
    aparaty, obiektywy

  3. #3

    Domyślnie

    Maksymalne obciążenie statywu: 2 kg - to moim zdaniem dyskwalifikuje ten statyw do lustrzanki...no chyba, że wyłącznie z kitem...już obiektyw 200mm jest za długi...minimalne obciążenie do 300mm to 4kg - zbliżają się do tej granicy velbony sherpa i cenowo też niewiele gorsze od tego...jeśli chcesz robić z dłuższymi szkłami to szukaj statywów o udźwigu 5-6kg...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Alf ma racje, z obciazeniem wiekszym niz kit byl niestabilny
    aparaty, obiektywy

  5. #5

    Domyślnie

    Ja używam od pół roku. Uzywalem z kitem, z Nikkorem 28-105 i z Nikkorem 70-300 G i nie narzekam. Z założenia kupiłem go jako lekki statyw, do chodzenia po górach itp, i jako taki sprawuje się całkiem dobrze. Natomiast do uzycia z cięższymi i dłuższymi obiektywami i w miejscach gdzie będe mógł nosić więcej kg, planuję zakup cięższego statywu. Ponieważ w plenerze na razie rzadko uzywam ogniskowej powyżej 150mm, nie ma sensu nosić dodatkowych ciężarów. Jeśli natomiast będziesz używać cięzkich obiektywów, rzeczywiście poszukaj czegoś cięższego.

  6. #6

    Domyślnie

    dochodzą jeszcze warunki atmosferyczne...jeśli choć trochę wieje, to lekkie statywy drgają niemiłosiernie
    następna sprawa...one mają na ogół słabo spasowane głowice
    właściwie liczy się nie tylko ogniskowa, ale również cel - jeśli jest oddalony o 100m to nie ma problemu...ten statyw sobie poradzi, ale jesli jest oddalony o 1000m, to masz gwarancję poruszenia nawet przy ogniskowej 150mm
    niestety...praw fizyki nie przeskoczymy...i tak samo jak za dobre szkła trzeba płacić słono, tak żeby cykać z długimi szkłami musimy nosić kilogramy statywu

    a tak na marginesie...natknąłem się kiedyś w sklepie na całkiem fajny statyw - miał udźwig 4kg, ale jak przyjrzałem się jego głowicy okazało się, że ona ma tylko 2kg udźwigu a sklep reklamował udźwig statywu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację i zdaję sobie doskonale sprawę z tego. Dlatego zaznaczyłem, że jest to całkiem fajny statyw do określonych celów i fajnie mieć go jako uzupełnienie do czegoś cięższego, solidniejszego no i pewnie droższego. Na pewno tańszym rozwiązaniem jest kupić jeden solidny, ale wtedy trzeba czasami dźwigać zbędne kg. Z drugiej strony nie zdarzyło mi sie poruszone zdjęcie od kiedy go używam, jak się zdarzy to pewnie kupię wreszcie coś cięższego

  8. #8

    Domyślnie

    bo robiłeś 10/15...powiększ do 20/30 - ja przeżyłem szok jak zobaczyłem tą skoszoną ostrość
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    no niezupełnie - oglądałem na monitorze w dużym powiększeniu, oczywiście, więc bym zauważył, na odbitkach 20/30 też jest ok

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki za pomoc... w takim razie popatrzę na velbony - sherpę 600 i 750
    boli mnie kolano czasem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •