Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papajpo Zobacz posta
    Widać że korpusy z niższej półki Nikona są porównywalne z korpusami z wyższej półki Canona
    w tym przypadku jedynie pod względem jakości obrazowania. nic poza tym... taki z tego wniosek
    do takich konkluzji dochodzi w momencie porównywania korpusów nie do końca będących konkurentami dla siebie...
    i te wnioski... "aparat zbyt ciężki, żeby komfortowo nosić go na szyi" no nie mogę
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #12

    Domyślnie

    Tak jak pisali poprzednicy, Canon i Nikon unikają pozycjonowania swoich puszek na takich samych półkach, ale że 50D zaliczana jest do puszek półprofi moim zdaniem powinna być porównywana do D300. Najlepszym podsumowaniem byłoby moim zdaniem według mnie wpis stopki nowart'a ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._)

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    w tym przypadku jedynie pod względem jakości obrazowania. nic poza tym... taki z tego wniosek
    do takich konkluzji dochodzi w momencie porównywania korpusów nie do końca będących konkurentami dla siebie...
    i te wnioski... "aparat zbyt ciężki, żeby komfortowo nosić go na szyi" no nie mogę
    W 100% się zgadzam, @VanRay, jeżeli chodzi o pozycjonowanie to masz rację jednak takie porównanie D300 z tym Canonem wychodzi w sumie sporo na plus Nikona więc twoje słowa się potwierdzają.

    OT: @nowart dzięki za grip (z Alle)
    Pozdrowienia.
    Ostatnio edytowane przez ragnar ; 21-01-2009 o 23:14
    Canon & Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanRay Zobacz posta
    ale że 50D zaliczana jest do puszek półprofi
    a jest ? pytam z ciekawości, jest na liście sprzętu objętego CPS ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    a jakie to ma Pawle znaczenie dla przeciętnego fotografa? czy sprzęt staje się modelem semiprofi wtedy, kiedy jakiś ludek wpisze go na jakąś listę? czy może staje się modelem półprofesjonalnym posiadając określone cechy konstrukcyjne?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #16

    Domyślnie

    No to raczej producent, wie do jakiego "obciążenia" kierowane jest dane narzędzie więc to on określa które są kierowane na rynek amatorski, profesjonalny itp. Jakie to ma znaczenie dla klienta ? DLa jednego będzie miało wielkie, bo będzie mógł skorzystać z całkowicie innej opieki serwisowej, dla innego nie będzie to miało żadnego. Kto według Ciebie decyduje czy sprzęt jest profi a który nie ? Użytkownik ? Nie... on decyduje tylko do jakiego rodzaju usług wykorzystuje to co kupił. To żę ktoś wiertarkę udarową kupioną w markecie za 19.90 wykonuje usługki komercyjne, nie oznacza że staje się ona semiprofi sprzętem.
    Jeśłi więc ktoś pisze że 50D jest aparatem semiprofi, więc pozwoliłem się zapytać czy canon gdzieś to określił ? A chyba najbardziej jednoznaczne jest możliwość objęcia go serwisem dla profesjonalistów.
    Możę jestem w błędzie, ale sprzęt na listę CPS, chyba nie trafia z powodu widzimisie jakiego śludka, tylko właśnie zpowodu określonych cech konstrukcyjnych.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 22-01-2009 o 00:55
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Kto według Ciebie decyduje czy sprzęt jest profi a który nie ? Użytkownik ? Nie... on decyduje tylko do jakiego rodzaju usług wykorzystuje to co kupił. To żę ktoś wiertarkę udarową kupioną w markecie za 19.90 wykonuje usługki komercyjne, nie oznacza że staje się ona semiprofi sprzętem.
    Tłumaczysz mi coś, co napisałem Tobie już wcześniej... (cyt. - "czy może staje się modelem półprofesjonalnym posiadając określone cechy konstrukcyjne?")


    Jeśłi więc ktoś pisze że 50D jest aparatem semiprofi, więc pozwoliłem się zapytać czy canon gdzieś to określił ? A chyba najbardziej jednoznaczne jest możliwość objęcia go serwisem dla profesjonalistów.
    Możę jestem w błędzie, ale sprzęt na listę CPS, chyba nie trafia z powodu widzimisie jakiego śludka, tylko właśnie zpowodu określonych cech konstrukcyjnych.
    No właśnie dokładnie to napisałem powyżej - cechy konstrukcyjne świadczą o tej przynależności a nie czyjeś widzimisie.
    Nie wiem jak działa CPS i nie wiem też , który sprzęt leży w obszarze ich zainteresowań. Jeśli magnezowe, solidne, ciężkie, szybkie body 40/50D nie należy to co niby należy? Bo lepsze konstrukcyjnie są już tylko jedynki... skoro plastikowe xxxd to półka amatorska, jedynki to profesjonalna to xxd to niby co? Wyższa amatorska ( stosując analogię do motoryzacji)??
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #18

    Domyślnie

    Gazeta się przesiada ze smarków na 5d i 40d. podobno. w miarę wiarygodnie źródło uprzejmie mi doniosło.

    a w temacie- już lepiej 40 niż 50.

  9. #19

    Domyślnie

    Przeryłem oficjalne broszury canona i o to co można sie z nich dowiedzieć:

    seria profesjonalna:
    - EOS 1D Mark III
    - EOS 1Ds Mark III
    - EOS 5D

    dla wymagających fotografów:
    - EOS 50D
    - EOS 5D Mark II

    dla pasjonatów:
    - EOS 40D
    - EOS 450D


    Teraz Nikon wg www:

    profesjonalne:
    - D300
    - D700
    - D3 i D3x

    popularne:
    - D40 do D90


    Ktoś jest mądry i potrafi to ułożyć wg jakichś segmentów? Ja nie mam pojęcia i tak na oko porównywałbym popularne nikona z serią dla pasjonatów canona, a profi z profi.
    D90 | N18-105VR | T55-200 | S50-150 | SB600 i inne gadżety

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaj_90 Zobacz posta

    seria profesjonalna:

    - EOS 5D

    dla wymagających fotografów:

    - EOS 5D Mark II
    Czyli stary 5d profi, a nowy już nie.... heh... ciekawe..

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •