Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie jaki podział dysku HD ? - poznam mądre rady

    a jak sie już uporam z dylematem Vista czy XP (ze wskazaniem na Viste) to wiem, że "spece" maja zawsze jakieś swoje dobre pomysły na pewne tradycyjne rozwiązania. To jak macie jakies 'super-patenty" co do podziału dysku w laptopie zaznaczam - aby nie proponować RAIdów i innych cudów . Jeden dysk, jeden system -

    C/ 25 GB system
    D/ 10 GB aplikacje
    E/ 15 GB taki System-Cache na smieci typu systemowy TEMP, cache Photoshopa, NC, przegladarki, itp
    F/ XX GB reszta

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jeden dysk - Jedna partycja
    Folder TEMP/SMIECI/ITP
    itp
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Jeden dysk - Jedna partycja
    Folder TEMP/SMIECI/ITP
    itp
    no sorry, ale nic nie kumam z tej Twojej rady, bo chyba nie radzisz abym wszystko wwalił na jedna partycje ? a w laptopie mam jeden dysk raczej...

  4. #4

    Domyślnie

    chyba kolega nigdy nie mial problemow z dyskiem/systemem

  5. #5

    Domyślnie

    Ja dziele dysk na 2 partycje i to raczej wystarcza ,
    30% dysku dla OS a reszta na pliki i aplikacje ,
    pamięć przenośna 16GB sluży mi jak magazyn danych ,
    zbyt duży podzial dysku na partycje tylko spowolni dostęp do danych i szybkość OS ,
    max 3 partycje zalecane a ja praktykuje podzial na 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Jak można pod Windows podzielić dysk na partycje systemową i "pliki i aplikacje"? Większość dużych aplikacji i tak zainstaluje się na dysku systemowym, albo w katalogu gdzie zainstalowany jest system, albo innych cudakach typu "program files".

    Myślę, że dla Windows przydać się może jedynie rozdzielenie plików prywatnych (zdjęcia, muzyka, dokumenty) od systemu tak aby w przypadku gdy system jest niestabilny móc go bezboleśnie z całą partycją zaorać.

  7. #7

    Domyślnie

    ja robie zazwyczaj tak:
    C:\ program files (programy i inne takie) 25GB
    D:\ system 10GB
    E:\ dane XXGB
    F:\ temp (internet files, temp, pagefile) 10GB

    to akcja podstawowego dysku z systemem bo dodatkowe dyski wg uznania ale wtedy nie więcej niż 3 partycje. Chodź obecnie to i tak lepiej niż nie dwie, bo potem są to tylko wirtualne partycje a nie fizyczne.
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Dawanie kilku partycje na dane które odczytujemy i zapisujemy jest bez sensu.
    a) głowica będzie jeździć z jednej partycji do drugiej
    b) jak na jednej się skończy miejsce a na drugiej będzie to mogą być problemy
    Takie rozwiązanie może się sprawdzać przy rozkładzie na kilka dysków, no ale w laptopie masz tylko jeden.
    Ja proponuję bardziej klasycznie, jedna partycja na soft, druga na dane. Jak system padnie można spokojnie formatować/reinstalować a drugiej partycji nie ruszać.
    --
    pk

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tofifik Zobacz posta
    ja robie zazwyczaj tak:
    C:\ program files (programy i inne takie) 25GB
    D:\ system 10GB
    E:\ dane XXGB
    F:\ temp (internet files, temp, pagefile) 10GB
    czyli masz przyzwyczajenia podobne do moich Ta partycja TEMP - wymyślona teraz (dotychczas robiłem folder na na smieci i cache na partycji z danymi -E ) zastanawie mnie czy lepiej zaraz za aplikacje czy na końcu. Notabene dlaczego najpierw programy a potem system ?

    co do "zpowolnienia dostepu" - przez wiele partycji - bez przesady - dysk 16MB cache - to jakieś milisekundy - bez jaj Panowie, ja mam maszyne do pracy na Quadzie i dyskach w RAIDzie, a to laptopik do drobnych prac w hotelu jak jestem poza domem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fruchu Zobacz posta
    chyba kolega nigdy nie mial problemow z dyskiem/systemem
    z dyskiem nie... z systemem też. "Stosuje" Acronis TrueImage - mam zawsze czystą, nową po instalce kopie systemu i aplikacji - i robię sobie przywracanie co dwa/trzy miesiące. Wszystko jest bit po bicie postawione w 5 minut - szybkie i sprawne, a dane to oddzielne sprawy i regularna archiwizacja.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •