Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie studio: 20 000 zł na start - pomożecie?

    Witam.
    Pomieszczenie już mam - 25m2. Kwota do wydania to na start to 20 koła.

    To co teraz posiadam a mógłbym wykorzystać to:
    - Powermate 300 - 2xCY300JZL
    - 4 duże statywy
    - 2xsoftbox 60x90
    - parasolki
    - 2szt. blenda duża 5in1
    - zestaw do wyzwalania radiowego mejd in czajna - 1sz nadajnik - 4odbiorniki
    - światłomierz Sekonic L-358

    Patrzę z zaciekawieniem na ofertę funsportu -> lampy powerlux, sufitowy system (pantografy), elektryczny system zmiany tła ... Podpowiecie co nieco ? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 26-12-2008 o 16:33

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    na twoim miejscu zainwestowalbym w bowensa lub hensla

  3. #3

    Domyślnie

    fomei też nie jest takie złe, a duzo tańsze od bowensa, sailor ? co o tym sądzisz ??

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    wywar ma 20 tys i o wydanie takiej kwoty pyta. Pytań o tanie studio było w tym dziale od groma.
    Skoro masz coś z mocowaniami Bowensa, to wejdź w Bowensa. Studio nie jest duże, więc 500 WS pewnie ci wystarczą. Co ci brakuje to sam powinieneś wiedzieć, skoro już coś na studyujnym sprzecie robisz. Nie podałes nawet jaka tematyka zdjęć cie interesuje. Światłomierz masz OK, radio (jak dobrze działa) to sobie zostaw.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak sobie dumam i coś takiego wymyśliłem:

    - 4x Bowens Esprit Digital DX500 2759zł = 11 036zł
    - na alledrogo znalazłem firmę co ma w sprzedaży sufitowy system zawieszania lamp (4pantografy) - 1699zł
    - System zawieszania teł fotograficznych VENTIS BLS 2.0 wersja standard dla 4 teł z możliwością rozbudowy do 10 teł - 2539zł
    - 4 tła (czarne, szare i ze 2 scenkowe jakieś) - ok. 1200 zł
    - akcesoria do lamp, softboxy itd.. - mejd im czajna

    SUMA: 16 474 zł

    Przeznaczenie:
    - fotografowanie ludzi (max 4 osoby na raz),
    - fotografia przedmiotów.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Otiv Zobacz posta
    fomei też nie jest takie złe, a duzo tańsze od bowensa, sailor ? co o tym sądzisz ??
    quantuum i funsporty tez sa duzo tansze od bowensa. tak samo jak matiz jest duzo tanszy od avensiss

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Tak sobie dumam i coś takiego wymyśliłem:

    - 4x Bowens Esprit Digital DX500 2759zł = 11 036zł
    750+ zamiast 500tek. krotszy czas blysku i lepsze parametry. lub chociaz pol na pol. jesli kupisz w zestawie to dostaniesz razem z softboxami.

    - na alledrogo znalazłem firmę co ma w sprzedaży sufitowy system zawieszania lamp (4pantografy) - 1699zł
    - System zawieszania teł fotograficznych VENTIS BLS 2.0 wersja standard dla 4 teł z możliwością rozbudowy do 10 teł - 2539zł
    co do pantografow sie nei wypowiem. co do systemu zawieszania - kup markoflasha. duzo tanszy i rzeklbym ze nie tylko nie gorszy ale nawet lepszy. w dodatku przywioza i zamontuja z usmiechem. pogadaj tez z nimi o pantografach - moze sie okaze ze w pakiecie wyjdzie cie taniej
    - 4 tła (czarne, szare i ze 2 scenkowe jakieś) - ok. 1200 zł
    tla fomei gladkie (biale szare czarne brazowe jelsi maja byc cztery). po co ci scenkowe? nikt juz tego nie uzywa.
    - akcesoria do lamp, softboxy itd.. - mejd im czajna
    jesli stac cie na wafery bowensa kupuj w ciemno, jesli nie kup chinskie (polecam funsporta, sam uzywam), pamietaj zeby kupic rozne rozmiary czyli zaopatrz sie w 2x60x90 (choc moze juz beda w zestawach ), 2x 70x120, okte, stripy,beautydisha, wrota, strumienice

    na twoim miejscu pomslalbym nad pozbyciem sie JZL i dokupienie bowensowskiego travelpacka.
    - fotografowanie ludzi (max 4 osoby na raz),
    - fotografia przedmiotów.
    fotografia ludzi znacznie rozni sie od fotografii przedmiotow i wyposazenie studio pod tego typu fotografie rowniez sie rozni.

    inna opcja jest kupienie generatora i glowek .. i a na przyklad bym poszedl w tym kierunku bo to wygoda i przyjemnosc pracy. tyle tylko ze nie wiem czy zmieszcisz sie w 20kpln
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 27-12-2008 o 15:26

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta

    inna opcja jest kupienie generatora i glowek .. i a na przyklad bym poszedl w tym kierunku bo to wygoda i przyjemnosc pracy. tyle tylko ze nie wiem czy zmieszcisz sie w 20kpln
    Czy opcja generatora i glowek to tylko wygoda i przyjemnosc pracy ? Stoje przed wyborem zakupu 4x bowens 750 lub generatora quadx + 3 glowki .Glownym kryterium ktorym kierowalem sie w wyborach to dlugosc blysku. Czy pod tym wzgledem generator z glowkami bedzie lepszym rozwiazaniem ? Aktualnie uzywam lamp quantuum i jesli chodzi o dlugosci blysku to jest fatalnie. Praktycznie zero mrozenia ruchu, nawet przy skreconej mocy na minimum.
    pozdrawiam,
    Jacek

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    - 4x Bowens Esprit Digital DX500 2759zł = 11 036zł
    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ..dokupienie bowensowskiego travelpacka.
    tak, trzeba byc przewidującym i kombinowac główki pod Travelpacka, a te wybrane Digital DX chyba pod niego nie są.

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    inna opcja jest kupienie generatora i glowek .. i a na przyklad bym poszedł w tym kierunku bo to wygoda i przyjemnosc pracy. ..
    Jeden generator to mało, a dwa - to to wcale nie jest wygodniejsze niż lampy kompaktowe. Zresztą - z używaniem to zawsze jest tak, że jednemu odpowiada co innego niż drugiemu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    tak, trzeba byc przewidującym i kombinowac główki pod Travelpacka, a te wybrane Digital DX chyba pod niego nie są.
    dx nie wiem czy dzialaja z tp nie sprawdzalem .. gemini 500 i 750+ dzialaja na pewno
    dx dla mnie poza cyfrowym wyswietlaczem jakos nie robi roznicy - chyba ze korzysta sie z zaawansowanych funkcji pilota
    Jeden generator to mało, a dwa - to to wcale nie jest wygodniejsze niż lampy kompaktowe. Zresztą - z używaniem to zawsze jest tak, że jednemu odpowiada co innego niż drugiemu.
    tak jak napisales - wszystko zalezy od potrzeb i przyzwyczajen

  10. #10

    Domyślnie

    Bowens w Anglii jest spoooro tańszy a z wysyłka problemów nie ma żadnych - polecam ebay uk.
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 27-12-2008 o 18:53
    Canon 200/2 to jedyna rzecz która mnie trzyma przed przejściem na d700, brak sensownego FF w canonie to jakiś ponury żart.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •