Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kalbacja drukarki Canon IP4500

    Jak skalibrować drukarkę Canona Pixma IP4500? Mam kłopoty z uzyskaniem odpowiednich kolorów szczególnie ciemnych. Program "fabryczny" niewiele daje, korekta kolorów jest prawie żadna. Wydruki w porównaniu z tymi na monitorze znacznie się różnią.
    Od razu uprzedzam pytanie: monitor to Iiyama 1413 skalibrowany kalibratorem Spyder2.
    Pozdrowienia

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Terminux Zobacz posta
    Jak skalibrować drukarkę Canona Pixma IP4500? Mam kłopoty z uzyskaniem odpowiednich kolorów szczególnie ciemnych. Program "fabryczny" niewiele daje, korekta kolorów jest prawie żadna. Wydruki w porównaniu z tymi na monitorze znacznie się różnią.
    Od razu uprzedzam pytanie: monitor to Iiyama 1413 skalibrowany kalibratorem Spyder2.
    Zakładam, że tor wyświetlania jest skalibrowany poprawnie, choć w przypadku ww zestawu nie jest to oczywiste. Stary monitor CRT trudno jest stabilnie ustawić, a Spyder istnieje w kilku kiepskich wersjach z czego np Express w ogóle nie nadaje się do użycia.

    Trzeba jeszcze oprofilować drukarkę. Najtaniej zrobić to usługowo. Czynność polega na wydrukowaniu, bez żadnej korekcji, specjalnego wzornika. Za pomocą odpowiednich narzędzia, skanuje się go i oblicza profil zawierający informację o specyfice kombinacji urządzenia, zastosowanego papieru i atramentu. Potem tylko trzeba podłożyć profil i włączyć w aplikacji graficznej "softproofing" (pl. próba koloru). Moduł zarządzania barwą będzie wówczas symulował wygląd wydruku na ekranie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    OK, rozumiem. I pytanie najbardziej naturalne - kto i za ile wykona taki profil?
    Pozdrowienia

  4. #4

    Domyślnie

    Rada ''Tom1'' jest OK po warunkiem, że nie jest On właścicielem takiego zakladu.
    Przecież nie będziesz biegał z drukarką za kazdym razem kiedy zmienisz papier lub tusze, musisz mieć kalibrator do drukarki i koniec, jeżeli chcesz się sam bawić w drukowanie. Ja popełniłem ten błąd i kupiłem kalibrator tylko do monitora ( Studio XR2 ) a nie za jednym bulem ''Spyder3 Studio'' i sprawa była by zamknięta ! ( na poziomie powidzmy szczeże amatorskim )
    W zestawie co posiadam są też oryginalne profile Kodaka do skanera i drukarki, jeżeli chcesz mogę po koleżeńsku Ci je wysłać. Na mojej iP 4600 wychodzą całkiem,całkiem. polgdansk@yahoo.co.uk
    Moja rada:
    zacznij sesję od balansu bieli na białej lub szarej kartce, ja używam szarej, bo to moze być przyczyną Twoich problemów z kolorami na monitorze i w drukarce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •