Close

Strona 47 z 47 PierwszyPierwszy ... 37454647
Pokaż wyniki od 461 do 469 z 469
  1. #461
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    10

    Domyślnie Porada

    Witam po raz kolejny. Przed chwilą rozpakowałem aparat przed wysłaniem do Warszawy.Przeczytałem post napisany po angielsku wyżej. Przekręcałem obiektywem około 10 razy, nic to nie dało. Dotknąłem jednak palcem lustra w środku po zdjęciu obiektywu, lustro uległo zwolnieniu "odbiło". Przypominam sobie, że na konferencji prasowej wyciągnąłem aparat ustawiając go pionowo w dłoniach. Nie jestem pewien czy nie było ustawienia serii. Prawdopodobnie ta pozycja, plus ustawienie spowodowało zblokowanie lustra. Istnieje inna opcja i jest to moja teoria czysto hipotetyczna. Możliwe, że karta pamięci złapała błąd (od nowości nie była formatowana) i przy ustawieniu serii aparat zwariował, zrobił zdjęcie, kartę widział ale ta nie pozwalała zapisać pliku. Lustro zwariowało więc stanęło w miejscu - wyskoczył błąd. Nie jestem ekspertem, są to tylko przypuszczenia. Ta wiadomość może w przyszłości wam pomóc. Oszczędność czasu i pieniędzy.Pozdrawiam.

  2. #462

    Domyślnie

    Też to przechodziłem, nówka sprzęt i dupa pierwsze zlecenie i ERR, po 3 tyś fotek problem ustąpił, dojechałem do 15 tyś bez problemów, teraz aparat cieszy innego użytkownika.

  3. #463

    Domyślnie err-d90

    1. sformatuj kartępamięci - możema błedy.aa kartanajlepiej jak jest szybka typu: SDHC
    2. poszukaj 2 zielonych pk po prawej stronie AF i +/- wciśnij przytrzymaj np 10 sek i puść. - miekkie kasowanie
    3. twardy reset pod klapką gdzie USB malutki czarny przycisk przytrzymaćkilka sek i puść.
    4. Serwis nie grzeb,tam nawet śrubki są malutkie
    5 Pozdrawiam

  4. #464

    Domyślnie

    1. sformatuj kartępamięci - możema błedy.aa kartanajlepiej jak jest szybka typu: SDHC
    2. poszukaj 2 zielonych pk po prawej stronie AF i +/- wciśnij przytrzymaj np 10 sek i puść. - miekkie kasowanie
    3. twardy reset pod klapką gdzie USB malutki czarny przycisk przytrzymaćkilka sek i puść.
    4. Serwis nie grzeb,tam nawet śrubki są malutkie
    5 Pozdrawiam

  5. #465
    Oszczędny w słowach Awatar mlmar
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Katowice / krk
    Posty
    101

    Domyślnie

    Wczoraj podczas zlecenia D90 zaczął mi fiksować. Od zakupu przez ok. 8 miesięcy (>20000 klapnięć) bez większych problemów. Błąd tak jak opisywane wcześniej po części z wielu postów. Po zrobieniu zdjęcia podwieszało się lustro i wyskakiwał Err. Po Off i On naciśnięcie spustu zwalniało lustro ale przy następnym podniesieniu to samo. I tak cały czas. Nie miałem pojęcia co się dzieje. Po chwili wyskakiwały błędy z zapisem na karcie pamięci (sandisk extreme). Wymieniłem kartę ale dalej to samo - podwieszone lustro, problem zapisu. Wiele cennych ujęć uciekało. Po jakichś 2 długich minutach zmagań na wyświetlaczu wyskoczyło info o pustej baterii. Nie było możliwe żeby akumulatory były już puste. Ale akurat na tym zleceniu pierwszy raz miałem założony "nowy-używany" grip meike, więc pomyślałem że jest zepsuty. Odkręciłem go, wyjąłem akumulator i wsadziłem bezpośrednio do aparatu drżącymi już rękoma mocując klapkę. Jak ręką odjął!! Wszystko działa jak dawniej! Miałem ochotę wyrwać nogi z d... allegrowiczowi po którym mam gripa. Jednak poczytałem forum i widzę że problemy z d90 zdarzają się częściej niż mi.

    Czy to faktycznie problem z gripem? Podczas zlecenia orkiestra używała urządzenia dmuchającego parą co może być jedynym wytłumaczeniem takiej sytuacji.. Czy zatem grip jest bardziej uczulony na wilgoć? Czy problemy zasilania mogą podwieszać lustro i powodować błąd zapisu na karcie? Aparat nie gasł w trakcie błędu a info o baterii pokazywało nieznaczne zużycie. Dlatego tez w życiu nie pomyślałbym że to przez błąd zasilania! Ale fakt faktem, po odłączeniu gripa około 1000 fotek i 0 problemów.. Czy możliwe że to jednak jakiś problem tkwiący z body?

  6. #466

    Domyślnie

    Ja posiadam oryginalny grip, kupując wiedziałem że to jest nie tak. Pobiera mi tylko napięcie z lewego gniazda. Prawe widzi, ale nie może się przełączyć na nie.
    Kiedy w lewym aku braknie prądu wtedy lustr się zawiesza. dlatego już jest koło 2-3% szybko zamieniam aku i działa dalej (; dla mnie nie jest to uciążliwe, bo na jednym aku robi d90 koło 2000-3000 zdjęć.. więc ślub czy coś spokojnie robię na jednej baterii.

    Pozdro
    foto sroto
    d90, d700 i jakieś tam obiektywy czy coś takiego..

  7. #467

    Domyślnie

    Witam,
    piszę pierwszy raz więc witam wszystkich. Po 3 miesiącach wyskoczył mi err i zacięła się migawka. Oddałem sprzęt na gwarancji i po 5 dniach serwis zadzwonił, że wymienili migawkę na nową. Ewidentni nie była to karta, ani styki obiektywu. Ze stykami miałem problem w moim pierwszym D90, ale problem się skończył, bo aparat został ukradziony.

    Pozdrawiam
    Kuba
    ps serwis zadziałał przyzwoicie, więc nie potwierdzam, że olewają...

  8. #468

    Domyślnie

    Mam podobny problem tylko oprócz błędu err, część zdjęcia jest czarna jak już w ogóle uda się je zrobić, a po odkręceniu obiektywu nie widać lustra. Po prostu go nie ma.
    Można ten problem samemu rozwiązać czy tylko wysłać do serwisu na gwarancję? Co może być tego przyczyną?

  9. #469

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten temat by nie zakładać podobnego. Kuzyna d90 ma następujące objawy: aparat zachowuje się jakby miał uszkodzony czujnik pomiaru światła. Robi dobre zdjęcia by w pewnym momencie np na zewnatrz w słoneczny dzięń podnieść lampę i pześwietlić kadr. Gdy to się dzieje na górnym lcd wyskakuje err. W odróżnieniu od sytuacji powyższych można robić zdjęcia dalej ale są prześwietlone ( włączanie lampy nawet przy osrtym świetle tylko w programach auto). Natomiast w manualu w trybie M A problem nie występuje .Sprawdzałem kartę i na każdej objaw jest ten sam i raczej nie ma z tym powiązania. Ewidetnie pomiar światła szwankuje. Tu pytanie czy może być to kwestia np kurzu który gdzieś osiadł i powoduje zakłócenie pomiaru światła? Czy ktoś miał podobny problem lub naprawiał aparat z podobnym problemem?

Strona 47 z 47 PierwszyPierwszy ... 37454647

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •