Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Legnica/Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie Nikkor 50mm 1.4 czy 50mm 1.8 w kwestii ostrosci

    Wiem ze 1.4 ma super bokeh i cos tam jeszcze. A jezeli bokeh i swiatlo nie jest dla mnie wazne to czy lepszym wyborem bedzie 1.8? Podobno jest ostrzejszy.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem 1.8 w zupełności Ci wystarczy- sam go używam i moge tylko pochwalić. Być moze 1.4 jest jlepszy plastycznie (nie wiem bo nie używałem) i na pewno jaśniejszy ale nie oszukujmy się, nowy takze prawie 1000złotych droższy niż 1.8. a te 1000 zlotych zaoszczędzone można przeznaczyć na naprawdę rewelacujne szkielko- choćby jako poczatek zbierania na 60 mikro czy jeszcze lepiej 105 mikro a te pod względem ostrosci rysunku wprawiaja w zdumienie nawet zawodowców
    D 300, N 80, Nikon 50 1,8D, Nikon 70-300 VR ED IF G (4-5,6) Nikon 18-70 IF G (3,5-4,5), Nikon 105 VR IF ED (2, Macro, SaBinka 600
    http://www.boaedon.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Ja uzywam 1.4 i bardzo ja sobie chwale bokeh super i plastyka tez jak mialbym ponownie wybierac kupilbym ja ponownie
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    Niemieckie testy pokaują, że jednak 1.8 nie jest ostrzejszy...

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłem 1.4 tydzień temu i jestem zachwycony!!!
    Szkło rysuje bardzo ładnie, nie mam też żadnych zastrzeżeń do ostrości (chociaż naprawdę niesamowite rezultaty widać dopiero przy 2.2 i więcej).

    A co do ostrości to czasami różnica w czasach naświetlania między 1.4 a 1.8 jest taka, że zdjęcia z ręki na 1.4 wychodzą ostre a na 1.8 już poruszone.

    Oczywiście, jakby to napisał Ken Rockwell, jeżeli Cię nie stać to kupuj 1.8 i rób zdjęcia zamiast się zastanawiać i ich nie robić wcale A różnicę można wydać na wycieczkę w ładne miejsce i zrobić masę udanych fotek!
    --
    D200 (samo body)

  6. #6

    Domyślnie

    kupiłem 50f1.8D bo chciałem mieć szybko chociaż jeden porządny obiektyw,ostry to on jest ale od 3.5 ,nie wiem może ślepy jestem,choć przyznać muszę że to i tak mój najostrzejszy obiektyw,ale na pewno nie od pełnej dziury
    D300s,T17-50,SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    Bierz pod uwagę, że zaczepiłeś go do cyfraka, a nie analoga, a to spora różnica (50X1,5=75), ale i tak będziesz z niego zadowolony.
    Pozdrawiam
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie Re: Nikkor 50mm 1.4 czy 50mm 1.8 w kwestii ostrosci

    Cytat Zamieszczone przez stempien
    czy lepszym wyborem bedzie 1.8? Podobno jest ostrzejszy.
    Jeżeli piszesz o współczesnych obecnie produkowanych, to do f4 zdecydowanie lepszą rozdzielczość ma 1.4.
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli ktory jest lepszy ?
    Ktory ma ladniejszy bokeh ?
    Ktory ostrzejszy - wg. testow ze stronki podanej to 1.4 ?
    Mam dwa kitowe obiektywy ale chce sie ich pozbyc i kupic 50/1.8 lub 50/1.4 a na wiosne kupie jakies lepsze tele.
    Nowy 1.8 to 500 a uzywany 1.4 to okolo 800-900 pln - nie jest to kwotowo jakas zabijajaca roznica.
    Powiedzmy, ze bede mial kase i nie moge sie zdecydowac ...
    Moze ktos ma link do przykładowych takich samych ujec z jednego i drugiego obiektywu ?

  10. #10

    Domyślnie

    Czytaliscie ostatni test 50-tek Kena Rockwella?
    Radzi w nim, aby odpuscic sobie Nikkora 50mm f/1.4 na rzecz f/1.8 jesli zamierzamy kupic sprzet prosto fabryki. Nowe szkielka f/1.4 pakowane sa w plastikowe obudowy przez chinskich robotnikow, co dosc dosadnie zostalo skrytykowane.
    Tak jak pisal pdzran, lepiej kupic uzywany 1.4 "made in Japan" w dobrej cenie, ktory i tak wytrzyma o wiele dluzej niz nowy plastikowy szmelc.
    Pozdrawiam, Lolas

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •