Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S 50mm f/1.4G VsSigma 50mm F1.4 EX DG HSM

    Witajcie.Naczytałem się dość sporo o stałkach i na dzień dzisiejszy czekam już tylko na Wasze opinie o nowym nikkorze.Premiera miała miejsce chyba dzień lub dwa dni temu.Możecie doradzić które szkło wybrać do mojego Nikusia?(D90 i D300)
    Starą 50 Nikkora już miałem okazję sprawdzić i nie zadowala mnie obraz na f 1.4 do f 2.0.Jest to cudownye szkło jednak jak już mam kupiować to tylko najlepsze szkła. Czytałem też o Sigmie że obraz już jest akceptowany na f.1.4.Czekam bo Nikkor to Nikkor i wątpię aby oddała tron Sigmie w stałkach.
    Cena:
    Sigma-1499zł + Filtr Uv
    nikkor-1299zł w fotojokerze


    Co doradzacie?
    Pozdrawiam
    Maciek
    D300;AF-S Nikkor 50mm 1.4G,AF-S Nikkor 55-200 4-5.6g ED;SB 900

  2. #2

    Domyślnie

    Nowy Nikkor jest w sprzedaży od wczoraj wiec chyba jeszcze trochę za wcześnie na obiektywne oceny i porównania. Nawet jak ktoś zdołał juz kupić to trzeba trochę czasu by sprawdzić nowe szkło w różnych warunkach. Wątpię też czy na forum ktoś ma oba obiektywy i zdążył już wyrobić sobie o nich zdanie na podstawie własnych doświadczeń.
    Chyba będziesz musiał trochę poczekać na sensowne odpowiedzi a najlepiej kup oba, porównaj i opisz wrażenia

  3. #3

    Domyślnie

    na razie planuje chwile poczekac, moze Nikkorowi cena spadnie troszke. bo na razie jest tylko w FJ
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  4. #4

    Domyślnie

    Hehe,na oba to mnie nie stać.Chcę wybrać jeden,najlepszy z nich.No nic,będzie trzeba chyba się troszkę wstrzymać.
    D300;AF-S Nikkor 50mm 1.4G,AF-S Nikkor 55-200 4-5.6g ED;SB 900

  5. #5

    Domyślnie

    Nikkor jest też tutaj:

    http://www.fotopanorama.pl/product_i...oducts_id=1909

    Dziś wybieram się sprawdzić to szkło na D300, Sigme 1.4 mają mieć jutro więc też pstrykne pare fotek na pełnym otworze i może będzie nam nieco prościej. Podobno optyczne.pl wczoraj pożyczyło od nich jednego Nikkora do testu, niebawem i oni powinni coś napisać. Sigme już przewałkowali i ciężko powiedzieć, które szkło jest lepsze ... jakoś wyjątkowo wg mnie Sigma może przebić tego Nikkorka ...

    Jak będe coś miał to postaram sie pokazać.

    Piotrek.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    No to jest konkurencja i cena idzie pomalutku w dół.
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •